Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@audib6 - popatrz na datę tego newsa, to było w październiku 2010, później wyszedł soft, który działał świetnie do czerwca. O gwarancje bym się nie przejmował - 8900 już dawno nie są produkowane. Jeśli komukolwiek zostało cokolwiek gwarancji, to już resztka - z braku laku nie ma co się czaić, zresztą w aktualnym komunikacie Ferguson już proponuje wgrywać, więc jak pozwalają, to pozostaje skorzystać i wgrywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest z listami kanałów ? Trzeba wszystkie tworzyć od nowa ?

Zalecany wszędzie był reset do ustawień fabrycznych. Jednak ja go nie wykonałem. Przed operacją zgrałem listę kanałów, myśląc, że będę musiał wgrywać na nowo bądź zmodyfikować. Jednak po aktualizacji softu lista pozostała i jak najbardziej działa. Zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson już proponuje wgrywać, więc jak pozwalają, to pozostaje skorzystać i wgrywa

 

Zgadzam się, żeby wgrywać. Nie do końca się chyba zrozumieliśmy, bo w zeszłym roku robili wielkie hallo, żeby broń boże nie wgrywać, a teraz nie mają wyjścia, to sami każą wgrywać soft Hiviona. Tonący brzytwy się chwyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podali link do softu Hiviona, oznacza to że są bezradni. Ale to nie wystarczy, gdyby szanowali swoich klientów napisali by program czyszcząco-ładujący z poziomu USB, bo to mogą zrobić. W moich czterech komputerach nie ma już złącza RS, muszę kupić przejściówkę USB-RS i kabel, nie wiadomo czy stary program ładujący H[beep]grader będzie współpracował z wirtualnymi portami, itd.

Kolega Snape nie zrobił resetu, chyba nie zmienił numeru softu w nagłówku listy kanałów i mu działa. Ta instalacja jest dość nieprzewidywalna, choć możliwa, ale nie dla przeciętnego użytkownika.

 

A gdyby tak zmienić numer softu w nagłówku Hiviona z 11400F na jakąś wcześniejszą wersję Fergusona np. 01313A, może poszłoby z USB?

 

Pomyliłem się, na numer ostatniej wersji Fergusona, bo wcześniejszych nie pozwala wgrać.

APEL DO FERGUSONA: napiszcie prosty program czyszcząco-ładujący z obsługą USB, zostawcie po sobie czysty nie zabezpieczony sprzęt, skoro go nie będziecie dalej serwisować, na pewno klienci to docenią.

 

Dodano: Spróbowałem podmienić numer softu, ale niestety wykrywa, że to „błędny model”. Poszukam jeszcze, gdzie ma zapisany model, może to jest tylko kwestia nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że problem z fergusonem HF-8900 jest podczas odczytywania kart Cyfry+. Ja mam kartę TNK SD włożyłem do czytnika i szok, nie działa. Przestawiłem datę i działa ale bez EPG. Problem dotyczy czytnika, którego funkcja została wyłączona. Bravo Ferguson a miałem kupić Ariva 200 HD Combo i T60, nigdy w życiu jak tak się traktuje klientów, nie odpowiada na emaila i nie odbiera się telefonów. Czysta hipokryzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego forum:

To ja mam pytanie. Dalo by sie zmienic w sofcie id na ferdka?by bez czyscika wlazlo?Ta procedura z czyscikiem przeraza.Ja wgram ale np znajomi moga miec problem.

 

Z openboxem na 8800 możesz spróbować ale z hvionem do 8900 to nie przejdzie.

Suma kontrolna softu się nie zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam ferguson nie wie gdzie jest ukryta suma kontrolna, pewnie zmieniliby soft hiviona i wystawili jako swój, faktem jest, że można by było zmienić ID modelu i soft się załaduje po usb ale po restarcie owa suma jest sprawdzana i dalej tuner nie ruszy, przy wgrywaniu po RS-ie na etapie ładowania jest wykładka tak że póki co, jeśli nie dowiemy się gdzie jest CRC to manipulowanie HEX editem nie ma sensu. Taka edycja nadaje się jedynie do zmiany nagłówka w liście kanałów jeśli ktoś chce sobie załadować jakąś od HF8900 a wyczyścił tuner do ustawień fabrycznych po zładowaniu hiviona i nie chce mu się robić nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos zglaszal watpliwosci czy z przejsciowka usb-com programy dzialaja. dzialaja (problem sa zwykle odpowiednie sterowniki do tych przejsciowek a nie program).wiekszosc chyba juz nie posiada coma. no i potwierdzam, ze nie ma na razie sposobu, zeby edytowowac soft hiviona w ten sposob,, aby mozna go bylo wgrywac przez usb (ja nie znalazlem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, udało się zainstalować, ale właściwie nie wiem jak, bo tym rządzi przypadek. Włączałem tuner, wgrywałem czyścik i wyłączałem od razu kiedy pojawiał się napis Please Wait i tak wiele razy. Program wykasował sie od razu ale reszta nie. Próbowałem dalej, aż w końcu nie zdążyłem wyłączyć i pojawił się napis ok. Teraz pojawiły się ff-y z wyjątkiem H/W co uświadomiłem sobie dopiero podczas instalacji softu. Myślę - teraz to się dopiero zablokuje, a tu nie, tuner włączył się prawidłowo i na dodatek pamiętał listę kanałów.

Trochę mi brakuje zmiany formatu ekranu, który był pod niebieskim przyciskiem z kółkiem, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę: Czy mógłby ktoś napisać gdzie mogę znaleść właściwy "czyścik" i opisać w jaki sposób podłącza się dekoder do kompa oraz jak uruchamić ten program czyścik.

Jestem tu nowy i nigdy jeszcze takiego procesu nie przeprowadzałem. Będę wdzięczny za pomoc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam prośbę: Czy mógłby ktoś napisać gdzie mogę znaleść właściwy "czyścik" i opisać w jaki sposób podłącza się dekoder do kompa oraz jak uruchamić ten program czyścik.

Jestem tu nowy i nigdy jeszcze takiego procesu nie przeprowadzałem. Będę wdzięczny za pomoc :))

 

Chciałbym Ci pomóc ale zastanawiam się czy można to zrobić? Zgodnie z tym "publikowanie linków do oprogramowania w wersji pirackiej/alternatywnej/edukacyjnej lub znajdujących się na serwerach z pirackimi plikami jest na tym forum zabronione. Za wrzucanie informacji na temat pirackiego odbioru i linkowania do pirackiego oprogramowania będą przyznawane ostrzeżenia, a w ostateczności BAN-y. Dozwolona dyskusja tylko o oprogramowaniu producenta/MCAS." . Czy to co opisujemy nie będzie potraktowane jaki złamanie regulaminu ? Jeśli nie to mogę umieścić co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od @bary100 z innego forum-odpowiedź od rzekomo "designers of HF8900":

 

Witam.

W związku z częstymi problemami mojego tunera HF-8900 i informacjami zawartymi na stronie producenta, który kieruje nas użytkowników bezpośrednio do rzekomego "WINOWAJCY" postanowiłem napisać i poprosić o wsparcie techniczne i otrzymałem dość zaskakującą informację, którą załączam poniżej:

 

 

Dear Owners of HF-8800 and HF-8900,

 

We understand that owners of HF-8800 and HF-8900 are having difficulties from poor support from FERGUSON.

We were very surprised when we received emails asking for our SW support directly from owners of 8800/8900.

With their help, we could check the thoughtless and shameful announcement from FERGUSON.

After a couple days of in agony, we decided to open the truth and look for a solution which can straighten current situation before it hurts the owners of 8800/8900 more.

 

First, there is an uncollected payment from FERGUSON.

It was our mistake to release some units of HF-8900 to FERGUSON before they make full payment.

We trusted FERGUSON’s promise that they were going to clear the unpaid amount but they did not keep their promise.

In early 2010, we informed FERGUSON that we were going to stop our support for HF-8800 and HF-8900 models if they do not complete the payment.

FERGUSON chose clearly not to complete their payment and give up receiving further support for 8800/8900.

Yes, it was a clear agreement between FERGUSON and us.

We did not like the deal but there was nothing we could do but stopping our support for the two models.

 

Then the Cyfra+ issue came out almost one year later.

FERGUSON contacted us to propose a new business.

They promised to place a new order of our new Full HD PVR model if we resume our support for 8800 and 8900 again.

We decided to try them and released new SWs for 8800 and 8900.

However, they did not keep their promise once again.

 

From above two incidents, we could learn that honest cooperation and partnership are not valuable to FERGUSON.

We could not see their care for us so that we stopped our support for 8800 and 8900 once again.

 

We are deeply sorry about the current situation and inconveniences given to the owners of HF-8800 and HF-8900.

We will contact and push FERGUSON once again to complete their payment so that we can release new SWs for the two models.

We believe so uncollected amount is almost nothing comparing to FERGUSON’s huge profit from sales of more than 50,000 units of HF-8800/8900.

If they care the owners of HF-8800 and 8900 and us, they should complete their payment.

This time we will entitle our support for another model designed by us, the ARIVA TT HD PVR.

Please empower us by placing claims to FERGUSON.

The more claims from the owners of HF-8800 and 8900 will help FERGUSON to make a right decision and resolve the problem.

We hope this could work out for all of us.

 

 

Best wishes,

 

Designer of FERGUSON HF-8800, 8900 and ARIVA TT HD PVR

 

Co na to Ferguson?

Przekierowałem do nich informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie twierdzą, że Ferguson nie zapłacił za część partii 8900, obiecali płatność uregulować, ale tego nie zrobili, dlatego z początkiem 2010 stracili wsparcie i Ferguson o tym wie. Koreańczycy są zaskoczeni sytuacją, bo sprawa była jasna.

 

Problem z C+ wyszedł pod koniec zeszłego roku, czyli już po zakończeniu wsparcia. Ferguson obiecał, że wznowią biznes, tylko żeby dali soft. Soft dali, Ferguson nie podjął współpracy, więc wsparcie znowu zakończono (i poniekąd wynika z tego, że temat przerwania pracy czytnika na 1 czerwca był celowo, jako zabezpieczenie). Stwierdzają, że po sprzedaniu ponad 50 000 egzemplarzy 8800/8900 powinni być w stanie uregulować zaległość. Dodatkowo co ciekawe wspominają, że Ariva TT HD PVR jest także od nich i także może zostać bez wsparcia.

 

Jeśli chcecie dokładne tłumaczenie 1:1, to dopiero na wieczór, bo nie mam niestety zbytnio czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sytuacji wydaje się, że tylko wgranie hiviona zapewni nam użytkownikom dostęp do nowszej wersji oprogramowania. Nie sądzę aby Ferguson zszedł się z rozumem i wysupłał kasę na odnowienie supportu. Licho wie ile kasy zalegają. :) Poza tym brak EPG to jest traktowane przez Fergusona jako niewielka przypadłość jaka spotyka oglądacza TV. "Niech się pan cieszy, że w ogóle ogląda". Im szybciej wyjdziemy z fergusona tym lepiej.

 

Sama procedura wgrania nowego softu jest przejrzysta, ale niestety bardzo losowa. Z wyłączeniem dekodera (od momentu pojawienia się na nim napisu "Please wait" do drugiego napisu "OK") trzeba się idealnie wstrzelić - mamy na to około 1,5 sekundy. Czyścik to tylko 16 bajtów. Nawet transmisja po RSie nie jest tak wolna. Co więcej trafienie w te półtorej sekundy także dale losowy wynik. :( Albo mamy ustawione S/W jako 0 albo FFF... W pierwszym przypadku trzeba ponowić operację, a w drugim można już zacząć instalować soft hiviona. Mnie się udało chyba za 3 razem i celowałem w końcówkę czasu pokazywania "Please wait", tuż przed napisem "OK".

 

Na allegro w tej chwili są wystawione aż 544 produkty tej firmy. Gdyby można było do każdej aukcji dodać komentarz "życzliwego", który pokazałby jak ta firma traktuje swoich klientów to może zanikłaby sprzedaż tego jednak badziewia i zabolałoby to finansowo właścicieli tej firmy. Niestety nie ma takiej możliwości. Ludzie w dobrej wierze kupują produkty w polskiej firmie, która jest nagradzana i myślą, że są bezpieczni. A przecież Ferguson to garaż i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem setki razy z tym czyścikiem i nadal nic :/ robię wszystko jak w instrukcji, wyłączam na "please wait" , ale po włączeniu dekodera cały czas jest H/W 1.00.0 S/W 0.00.0 , po tym wyskakuje na tv "please wait" , a później " No software(06F2A247) " :/

Co robię źle ???

 

OK, udało się. Faktycznie, wystarczy tylko dobrze trafić. Od razu jak pokazał się napis trzeba wyłączyć i jest git. Tylko teraz powiedzcie jak wgrać ten nowy soft ? Przez ten program co wgrywałem czyścik to nic się nie dzieje. Pokazuje się w tv pasek loading ale czekam czekam i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronią się, popatrzcie: http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 9/303.html !

 

No to zapowiada się wojna między producentem a garażem(Ferguson). Cierpieć i tracić na tym będą oczywiście niewinni klienci.

 

Osobiście wierzę firmie: HOMECAST/HIVION.

To jest śmieszne, że Ferguson oskarża kogokolwiek o brak profesjonalizmu, oraz o produkty niskiej jakości.

Nie znalazłem żadnych informacji na temat kiepskiej jakości produktów tej firmy. Natomiast odnośnie Fergusona - narzekania są wszędzie.

Nie pierwszy raz są problemy z tymi urządzeniami i nie ostatni.

Ferguson to firma która nie potrafi zadbać o swoich klientów, nie umie sobie poradzić z najprostszymi problemami odnośnie sprzętu i oprogramowania.

Najlepiej w takim wypadku jest zwalić winę na innych.

Niestety komunikat Koreańczyków jest prawdziwy i nie godzi w dobre imię firmy Ferguson, bo ta firma nie ma dobrego imienia.

Oryginał oświadczenia nie jest podany, nie wiadomo przed czym Ferguson próbuje się bronić (przynajmniej angielski znają).

Odnośnie punktu 7. Wyjaśnijcie mi dlaczego Ferguson używa pojęcia "profesjonalizm" - nie mogę tego zrozumieć.

 

Ta firma umieszcza na swojej stronie link do uploadu jednego z forum z pirackim oprogramowaniem.

Strona wygląda tak:

fergusona.png

Nie wolno mi podawać linka do pirackiej strony, ale znajdziecie go tutaj: http://www.ferguson-digital.eu/pl/component/content/article/39/298.html

Pełen profesjonalizm, nie ma co.

 

Co o tym myślicie, obstawiajcie jaki będzie rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po prostu cudownie:

 

"Współpracę (w sensie zmówień towarów) z firmami Homecast/Hivion zakończyliśmy w 2009 roku z powodu bardzo niskiej jakości dostarczanych podzespołów produkowanych w Korei oraz nadmiernie wysokich cen. Dużą część (prawie dziesięć razy większą niż w przypadku innych dostawców) płyt głównych odbiorników HF-8800 HD i HF-8900 HD musieliśmy naprawiać na etapie produkcji w naszej fabryce"

 

Czyli co? Świadomie sprzedawaliście nam buble? Byle tylko sprzedać? Wtedy Homecast/Hivion były OK? A jak się skończyła gwarancja to kto ma płacić za Waszą niekompetencję? Patrzcie, cieniasy spod Poznania teraz umywają ręce, prawda? To ich nie dotyczy. Wszyscy winni tylko nie oni.

 

"Jeżeli Homecast/Hivion uważa, z czym się nie zgadzamy, że mamy jakieś zobowiązania finansowe wobec Homecast/Hivion zawsze może wystąpić na drogę sądową aby dowieść swoich racji. "

 

To my jako oszukani użytkownicy tego sprzętu powinniśmy Fergusona pozwać do sądu za nie etyczne działanie. A w Twoim (Fergusonie) interesie jako dostawcy leży zawarcie takich kontraktów handlowych aby Twoi klienci byli bezpieczni. Taka prawda nie dociera do Ciebie? Co powiesz posiadaczom dekoderów Ariva TT? Że też za chwilę będą mieli problem? I następna grupa ludzi będzie złorzeczyć i szukać ratunku na pirackich stronach?

 

"Klientów, których dotyczy opisywany problem odsyłamy do opublikowanego wcześniej na naszej stronie rozwiązania."

 

To przeczytaj sobie prezesie fergusona ([wycięte] jeden, bo inaczej nie można takiej postawy nazwać) ile problemów mają ludzie, którzy kupili sprzęt za kilkaset złotych. Nie wstyd Ci?

 

Pozytywnie:

1. Ferguson jednak czyta ten wątek.:)

2. Zmasowana akcja oszukanych użytkowników sprzętu fergusona może spowodować brak zakupów u tego wysoce niesolidnego handlarza sprowadzanych z Dalekiego Wschodu badziewia. Wszędzie piszmy:

 

NIE KUPOWAĆ SPRZĘTU FERGUSONA. FIRMA JEST NIEPOWAŻNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc

wgralem czyscik kilka razy wg instrukcji i za karzdym razem jak wlaczam tuner wyskakuje loader a potem tunung! i tyle---co robie nie tak wylanczylem tuner wzialem plik czyscik bin start potem wlanczylem tuner i jak plis wajt wylaczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...