Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są tacy mądrzy w Fergusonie i jeśli taki soft działa to niech napiszą dokładnie co ściągnąć i jak uruchomić. Mnie jest wszystko jedno czy soft jest legalny czy nie. I tak nie będę reklamował w Fergusonie tego dekodera bo jest już po gwarancji. CHCĘ ABY DZIAŁAŁ I JUŻ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

I jeszcze komentarz do informacji od Fergusona:

"Niestety firma Hivion odpowiedzialna za część oprogramowania dotyczącą czytnika kart, z niewiadomych nam powodów dostarczyła nam oprogramowanie, w którym funkcja czytnika została wyłączona z dniem 01.06.2011."

Support zwykle kosztuje. Tłumaczenie Fergusona, "że z niewiadomych powodów" jasno pokazuje, że Hivion+Homecast z akcji ratunkowej (zmiana parametrów Cyfry+) z końca roku 2010 dali nowy soft ale KAZALI sobie ZAPŁACIĆ za usługę. Ale Ferguson olał sprawę i kasy nie przelał. A zatem nie doczekamy się nowej wersji i kolejnych bo jak znam życie to operatorzy platform niedługo zafundują nam kolejne zmiany, które będą wymagały nowego softu. A tego nie będzie.

Co więcej kupowanie kolejnych dekoderów (Ariva) od Fergusona skończy się tym samym za roku lub dwa.

Czy zatem pozostaje nam jedynie dzierżawienie dekoderów od Cyfry?

Dziadostwo (Ferguson) i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej kupowanie kolejnych dekoderów (Ariva) od Fergusona skończy się tym samym za roku lub dwa.

Czy zatem pozostaje nam jedynie dzierżawienie dekoderów od Cyfry?

Dziadostwo (Ferguson) i tyle.

Ariva 100 zakączyła swój zywot już nie jest produkowana , Ariva 200 koniec w połowie lub pod koniec wakacji , czas na nowe modele jakim sa 120 i 220 .....

 

Pozdrawiam

 

PS: support 2 lata i offf jak zwykle od 2008 maja klientów w xxxxxxx....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Jak już wielu pewnie zauważyło kolega bigcyc123 sympatyzuje z firmą Globo/Opticum. Więc może w ramach ścisłości wytłumaczy jak działa czytnik w modelu Globo 7700 (dla niewtajemniczonych model od Hivion/Homecast). Kiedy wyszło ostatnie oprogramowanie do 7700, ponieważ nie pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyszło ostatnie oprogramowanie do 7700, ponieważ nie pamiętam?

 

Tuataj ma, to małe znaczenie kiedy wyszło. Ważne jest, żeby działało. To, że ktoś faworyzuje inną firmę nie znaczy odrazu, że nie ma racji w kwesti naszego Fergusona, bo o takim tutaj mowa. Oki nie działa, ale tutaj piszmy tylko i wyłącznie o Fergusonie, bo z tym szajsem jest problem, a raczej z podejściem tej firmy do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest totalne olewanie klienta przez firme bądz co bądz znaną i mającą juz swoje miejsce na rynku i jakąs renome..tym bardziej tego kompletnie nie rozumiem..Kolega parę pstów wyzej napisal jak Go potraktowali kiedy zadzwonil do Fergusona z zapytaniem...przeciez to kpina! Wydalismy grubą kase na ten sprzęt i co??..znaczy ze mamy siedziec cicho??ze nam robią jakąś łaske!??? dzis jest konkurencja..więc jesli chcą strzelac sobie gola do wlasniej bramki to prosze bardzo! ...ja i moi znajomi mający tunery fergusona jeszcze czekamy..ale jak raz odejdziemy to NA ZAWSZE!!! przeciez poprawienie tego epg..to zwykla [beep]ola! i co mnie to ma obchodzic ze Ferguson ma problem z informatykiem czy jak go tam zwal...przy zakupie mnie nie informowano ze mam sie przygotowac na taką hucpe!!! Klient placi ..klient żąda! a w serwisie nagle stalismy sie dla nich Intruzami!?ze pytamy!??a co te Swiete Krowy! tam robią!?od czego są!??? od besztania nas!? jesli proponuja wgrywac hiviona to niech umieszczą pliki na stronce i po sprawie! a tak to jak to teraz nazwac ten stan??? przeciez to hipokryzja!!!! pozdrawiam nieco pod wplywem emocji..ale to chyba nie powinno dziwic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się wgrać inny software z tych wskazanych przez Fergusona do 8900 HD?

Próbowałem, ale bez dobrego rezultatu.

Ciągle EPG nie działa lub nie da się wgrać oprogramowania bo "Błędny sprzęt czy coś tam podobnego.

 

 

Mnie sie tez nie udalo..pojawil sie komunikat / inny model / i nie przyjal softu..

 

no czyscik uzylem, model id w sofcie hiviona zmienialem i cos dalej nie moge tego softu ruszyc. wgrac sie udaje,

ale wyskakuje invalid s/w detected czy jakos tak i trzeba od nowa czyscik wgrywac.

jakies sugestie co zle robie?

 

Żeby wgrać soft Hiviona zalecany przez Fergusona, :lol2::brawo:

trzeba mieć wyczyszczony tuner na fffffffff :)

p6260281

Czyścik musisz wgrać nie do końca :wink:http://pl.youtube.com/watch?v=Ap0IqPk9DFc

Opis wgrania czyścika pod Hiviona;

-wyłączamy tuner

-uruchamiamy Upgrade i wybieramy plik-czyścik

-naciskamy start

-włączamy tuner i w momencie kiedy na wyswietlaczu tunera pojawi sie napis PLEASE WAIT! wyłączamy tuner!! :mrgreen:

-dajemy stop w Upgrade i wyłączamy Upgrade.

-sprawdzamy czy po włączeniu tunera w id ,wersji hw i sw mamy same fffffff.

jezeli tak to wgrywamy soft Hiviona :jupi:

jezeli nie, to powtarzamy operacje z czyscikiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzialalo, taka uwaga do wszystkich, nalezy wykonac conajmniej kilku prob aby wyeFowac. mnie sie udalo po okolo 10, ale kilka razy nie wylaczylem na czas tunera. proponuje jeszcze takie czary, ktore nie wiem czy maja jakies znaczenie dla procesu. w programie upgrade wcisnac port close/port open po kazdej probie 'przerywanego' wgrania czyscika. resetuje to polaczenie i potwierdza ze komunikacja miedzy komputerem a tunerem nadal jest poprawna.

pewnie jesli bede mial ochote na powrot do orginalnego softu na nowo bede musial wyeFowac. troche to uciazliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Jak już wielu pewnie zauważyło kolega bigcyc123 sympatyzuje z firmą Globo/Opticum. Więc może w ramach ścisłości wytłumaczy jak działa czytnik w modelu Globo 7700 (dla niewtajemniczonych model od Hivion/Homecast). Kiedy wyszło ostatnie oprogramowanie do 7700, ponieważ nie pamiętam?

Czy tu widzisz słowo o Globo , bo ja nie , po 2 z tą firma ( ferguson ) a raczej z jej oprogramowaniem ( gdzieś może jeszcze mam źródła w bazie od starych modeli) miałem do czynienia , wiem jak olewają ludzi i jaki jest support ( sam mam jeszcze 2 stare modele aktywne) .......

 

Ostanie oprogramowanie dla tego co płaczesz to 03-02-10 ( mowa o orginale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie kodowania przez Cyfrę i okresie walki o nowe oprogramowanie od producenta (FERGUSON) zainstalowałem f/m HIVION po kilku dniach wyszła oficjalna aktualizacja i wtedy wróciłem do oficjalnej aktualizacji. Teraz znów zmusili mnie do zainstalowania HIVION. Z tym, że teraz oficjalnie zalecili taka operację. Nawet jak znów pojawi się oficjalna aktualizacja nie wrócę do niej. Oczywiście nikomu też znajomemu nie polecę sprzętu firmowanym pod logo "FERGUSON". Chciałbym też podziękować, za powyższą instrukcję wgrywania. Za 3 razem udało się (gdy kilka miesięcy temu robiłem ten manewr, nawet nie chce pomyśleć ile razy czyścika używałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prośbą do użytkowników, którzy zainstalowali HIVION - 11400F_01.07.2011 - napiszcie jakie są różnice w porównaniu do oryginalnego softu Fergusona. Co jest lepsze a czego Wam brakuje w HIVION, np. polskie znaki itp.

Wybrałem Fergusona bo myślałem, że jest producentem całości elektroniki i oprogramowania. Niestety okazuje się, że kupują elektronikę z wewnętrznym oprogramowaniem nad którym nie panują, pewnie kierując się ceną. Dlatego to szczęśliwy przypadek, że HF8900 to klon HD 9090X Ultima i pasuje z niego soft i jest jeszcze support. Posiadacze innych modeli nie mają tyle szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma jakis wiekszych roznic. w epg mam polska czcionke. raczej jakies kosmetyczne. w menu zaawansowane np jest opcja serial port - ale nie wiem z czym to sie je. wiem ze jakos mozna bylo na tych edukacyjnych softach piracic kiedys, ale ja nigdy tego nie robilem. cos trzeba bylo ponaciskac. jedna rzecz ktorej mi brakuje to w momencie nacisniecia przycisku 'info' (widac co leci w danym momencie na danym kanale) naciskajac strzalke wprawo mozna bylo zobaczyc nastepno pozycje w programie. tu tego juz nie ma. ta operacja spowoduje podglosnienie. przegladanie epg dalej restartuje tuner - oczywiscie w losowych przypadkach - mi sie wydaje ze jest to jakos zwiazane z temperatura i grzaniem sie, ale moge sie mylic - inne operacje zmuszaja chyba bardziej procesor do pracy (takie moje gdybanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że to soft edukacyjny działanie jest takie samo jak oficjalne. Bez problemu uruchamiam EPG i poruszam się po nim. Mogę śmiało kliknąć info po czym zobaczyć jaki program następny będzie (kliknij dwa razy info co wyświetli ci się opis, wtedy dopiero można zerknąć co będzie później klikając w prawo). Póki co jeszcze nie miałem problemów z wieszaniem / samoczynnym resetowaniem. Nagrywanie też działa. Zarówno ręczne jak i z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź, właśnie chciałem zapytać o te restarty przy przeglądaniu EPG i nie zdążyłem...

Myślę, że w Fergusonie i HD 9090X Ultima jest to samo oprogramowaniem sprzętowe, stąd takie same restarty. Sądze, że Ferguson nie wiele mógł zmienić bo nie ma kodów źródłowych ani specjalisty informatyka od tego. Jeśli mam rację to spliter też będzie działał na nowym sofcie. Tymczasem włożyłem stary moduł cam Astona, wer.1.x, trochę szatkuje przy przełączaniu kanałów ale działa, nawet jakby się rzadziej restartował w EPG.

Chyba zaryzykuje jednak wymianę softu, dzięki wszystkim za przetestowanie HIVIONA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr77sat

Nie obawiać się wgrywania. Wczoraj wgrałem do dwóch tunerów hf8900 Hiviona. Robiłem to pierwszy raz i udało się za pierwszym razem . Aby idealnie się wstrzelić w FFFF, po włączeniu tunera pojawia się na moment wersja loadera , później pokazuje się napis Please Wait - w momencie pojawienia wyłanczamy tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...