Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie może banalne, ale jeszcze sam nie mogę tego sprawdzić. Przez które łącze sygnał jest lepszy na odbiorniku hdmi czy component?

Przez łącze Component Video otrzymasz lepszy obraz kanałów SD. Natomiast w przypadku kanałów HD, to zarówno na componencie, jak i po HDMI będziesz miał obraz takiej samej jakości. No jeszcze to wszystko zależy od posiadanego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajf iz brutal ;) Niestety albo możesz wgrać gotową listę, albo poukładać samemu. Ma to wady i zalety - z jednej strony masz wolność, nie jesteś skazany na kolejność, jaką narzuca Ci Cyfra+, z drugiej - jest więcej dłubania :)

 

No właśnie wgrałem. Układ jest standardowy, ale dość stary.

Próbowałem poukładać programy w opcji sortowanie. Niestety po wyłączeniu dekodera i ponownych uruchomieniu, mój piękny poszedł się j...ać. :cry:

Czy jest sposób, by zatwierdzić na stałe zmianę programów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Wszystkie kanały powróciły na swoje miejsca.

Po kolei.

Po wyszukani kanałów (około 1200) okazało się, że mam je strrrrrrasznie rozrzucone. Przykładowo Canal+, TVP1 były w okolicach 500, TVNy w okolicach 700 itd...

Wcisnąłem przycisk A-Z, po czym niebieskim bodajże 3 razy i podświetliło się PRZENIEś. Teraz już łatwo, poprzenosiłem TVP1 na 1, TVP2 na 2 itd...

No ale gdy wyłączyłem dekoder i włączyłem ponownie, to układ wrócił do standardowego, z TVP w okolicach 500!

Wziąłem więc pendriva i wgrałem soft ze strony Fergusona zatytułowany "układ kanałów", czy coś w tym stylu. Jest OK, ale... no właśnie, jest to układ dość stary i nie uwzględnia wielu użytecznych programów.

Chciałbym sobie po prostu poprzesuwać najczęściej oglądane programy w obszar 1-30, czyli bajki mojej Księżniczki, sport, TVN Style mojej lubej :P

Nie mogę znaleźć instrukcji. Szukam i szukam, dlatego mam problem.

To już będzie chyba ostatnia pomoc, ale jakże użyteczna dla mnie.

Z góry dzięki.

 

EDIT.

Znalazłem instrukcję. Po prostu nie wychodziłem klawiszem EXIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy już o formacie - pliki TP0 to po prostu ts (transport stream). Programów do konwersji jest sporo - zerknij wstecz do tematu - było o tym.

 

@GTV - dla tunera ac3 to strumień. Przy nagrywaniu nie obchodzi go co to jest, czy ac3, czy stereo, czy mono, czy cokolwiek innego - nagrywa jak leci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Przeleciałem wszystkie posty i nie znalazłem odpowiedzi (choć padło takie pytanie), a mianowicie : czy tunek będzie czytał z dysku zdjęcia, filmy itp. zgrane z kompa?

We wszystkich opisach jest tylko, że "zgrane pliki można archiwizować i odtwarzać na osobistym komputerze". Czy działa to w drugą stronę?

Proszę o odpowiedź, jeżeli ktoś już próbował z takim lub innym skutkiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem ten sprzęt i już na samym początku pojawił się problem. Po instalacji, zgodnie z instrukcją nie wyświetla mi programów C+. Wyskakuje okienko "brak AUDIO I VIDEO". Podejrzewam, że ma to związek z czytnikiem karty. Strona producenta odsyła tutaj:

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki_satelitarne_hd/jak_rozwiazac_problemy_z_czytnikiem_hd__2.html

Problem w tym, że opisane jest tam rozwiązanie do modelu 8800. Ja mam 8900. Nie wiem, czy ten sam rezystor należy usunąć. Może da się to rozwiązać w inny sposób. Nie mam pojęcia. Czekam na reakcję ze strony działu technicznego Fergusona, ale jakoś nie kwapią się.

Czy ktoś miał może podobny problem?

Z góry dziękuję za opinie i pomoc.

Brak sygnalu spowodowane brakiem przelanczania DiSEqC jezeli masz 2 konwertery ustaw na B w opcji ustawienia anteny i karta czytnikiem do do dołu sprawd czy masz w/ogóle jakies kanaly z Hod Brida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich użytkownikow tefo Fedka

mam do was pytanie jak on sie sprawuje a chodzi w szczegolności o nagrywanie

mam w chwili obecnej Ferdka 9600 USB i jestem zawieedziony nie mozna nim wogóle nagrywac ciągle sie zawiesz totalna kich

w zwi azku z tym chce zamienic na tego ferdka i chciałem ie dowiedziec czy nie wpadne z deszczu pod rynnne dokonujac tej zamiany z uwagi iż rożnica w cenie jest znaczna

pozdrawiam

 

Edycja Burli: A coś takiego jak interpunkcja i ortografia to się zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy już wszystko podpiąłem, skonfigurowałem i zaczęło działać, to nie ma żadnych problemów.

Podpiąłem pendriva Samsung, dekoder bez problemu z nim współpracuje.

Nagrywa wszystko bardzo ładnie, odtwarza też.

Dzięki niemu sygnał C+ jest dużo lepszy, obraz również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzis jupiłem 89000 - wszystko ok. - grałem nowy firmware oraz listę kanałów, ALE;

mój TV Sony Bravia 40d3000 HD READY nie wykrywa podłaczenia Ferdka po HDMI !

Podłaczyłem kablem HDMI , tak jak powinno być ( zmieniłem kabel HDMI na inny- nic, podłaczałem pod 3 rózne wejścia HDMI w moim TV - NIC.

Komunikat z TV- "nie wykryto urządzenia podłaczonego do gniazd HDMI ??????. Dodam, że mam nagrywarkę Sony z wyjściem HDMI i mój TV wykrywa ja BEZ PROBLEMU ! czy macie jakiś pomysł co " jest nie tak " ?!

bardzo proszę o wzelkie sugestie.

 

PS. Mam model z zupełnie nowej dostawy juz z pilotem uniwersalnym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Tak , na nowym pilocie jest to oddzielny przycisk "hdmi". Na TV ( po nacisnieciu tego przycisku ) wyswietla sie w prawym-górnym rogu napis " 1080i" . ( rozdzielczośc można wybrać ).

 

Prawdę mówiąc jestem załamany, bo Fredka kupiłem głównie dla jego możliwości skalowania w góre sygnału SD.

PS. w moim TV sprawdziłem wszystkie mozliwe ustawienia, ale to przecież "nadajnik" wysyła sygnał, a TV tylko się do niego dostosowuje.

Per analogiam tak jest w w/w nagrywarce- tam też ustawiam rozdzielczość, jaką ma wysłać do TV. Sam juz nie wiem, co robic - jeśli nie dam rady tego ustawić, to już teraz oferuję go do sprzedania ( sorrry, za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi masz w tym poście - przejrzyj całość !

a jak nie chce ci się wszystkiego czytać to powiem ci że jest wszystko OK .

Wgrać soft -OK

Listy kanałów - OK

zawieszanie - nie zawiesił mi się ani razu !

nagrywanie - OK

pzdr. GSF :wink:

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Tak , na nowym pilocie jest to oddzielny przycisk "hdmi". Na TV ( po nacisnieciu tego przycisku ) wyswietla sie w prawym-górnym rogu napis " 1080i" . ( rozdzielczośc można wybrać ).

 

Prawdę mówiąc jestem załamany, bo Fredka kupiłem głównie dla jego możliwości skalowania w góre sygnału SD.

PS. w moim TV sprawdziłem wszystkie mozliwe ustawienia, ale to przecież "nadajnik" wysyła sygnał, a TV tylko się do niego dostosowuje.

 

Coś mi się wydajem, że Twój Sony ma problem z HDCP, podłącz ferdka pod inny telewizor i sprawdz, wystarczy sprawdzic czy wyswietla menu. Ja ma Panasonica, Samsunga i rzutnik Belina i nie ma żadnego problemu

 

Edycja RafiX: Poprawione cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...