Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Krispl: z handlowaniem to był przecież żart.

Wynika z tego, że niektóre tylko kondensatory będą działać. Ja wsadziłem Jamicon 470uF/10V Low ESR i nie działa. Wymieniłem na takiej samej pojemności. Jak wrócę z Wrocławia (już wyjechałem na wtorkowy mecz Polski :-) ) spróbuję pobawić się większymi pojemnościami. Chyba, że do tej pory znajdzie się jakieś konkretne rozwiązanie. Mam nadzieję, że się uda. Mam w końcu aż 5 takich tunerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem używany dekoder Ferguson HF8900 i w jednym z czytników był moduł CI Cyfra+ ( taki jak na zdjęciu poniżej) . W dekoderze mam wgrane oprogramowanie 1.32.4A i kanały nc+ normalnie chodzą przez starego typu splitter. Zastanawiam się tylko nad tym modułem , bo ten dekoder nie widzi go w ogóle. Czy to oznacza , że moduł CI jest uszkodzony, czy może być jakaś inna tego przyczyna ?

 

 6899060400_1447531384_thumb.jpg  

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem kondensatory 470uf/10v i 2200uf/16v oba Jamicon Low ESR.Najpierw zalutowałem 470uf w miejsce CR106 i wszystko było prawie ok pikseloza pojawiała sie na sekundę przy zmianie kanału i co jakies 10 minut więc da się żyć , ale skoro miałem jeszcze 2200uf więc w drugim dekoderze zalutowałem właśnie tego .Podłączyłem i jest super tak jak powinno być , zero pikselozy nawet przy zmianie kanału.Tuner gra już dwie godziny i ani jednego zakłócenia .Wielkie dzięki dla kolegi który wpadł na ten pomysł żeby wymienić ten kondensator , moje tunerki wróciły do prawidłowego odbioru.Oczywiście inne kanały działają również dobrze.Wymiana zajęła jak dla mnie nie mającego nic wspólnego z lutownicą 5 minut W tunerku soft Hiviona jbc.Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem kondensatory 470uf/10v i 2200uf/16v oba Jamicon Low ESR.Najpierw zalutowałem 470uf w miejsce CR106 i wszystko było prawie ok pikseloza pojawiała sie na sekundę przy zmianie kanału i co jakies 10 minut więc da się żyć , ale skoro miałem jeszcze 2200uf więc w drugim dekoderze zalutowałem właśnie tego .Podłączyłem i jest super tak jak powinno być , zero pikselozy nawet przy zmianie kanału.Tuner gra już dwie godziny i ani jednego zakłócenia .Wielkie dzięki dla kolegi który wpadł na ten pomysł żeby wymienić ten kondensator , moje tunerki wróciły do prawidłowego odbioru.Oczywiście inne kanały działają również dobrze.Wymiana zajęła jak dla mnie nie mającego nic wspólnego z lutownicą 5 minut W tunerku soft Hiviona jbc.Jeszcze raz dzięki.

Kolego a po wymianie powyższych kondensatorów jak jest ze stabilnością dekodera ? :D

 

U mnie po przeglądzie Fergusona na tym wadliwym tp z 56 na 76 procent jakości i zero pikselozy ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróżbita Maciej wskazał im gdzie problem występuje :mrgreen:. A tak serio to co serwis wpisuje na fakturze. Co właściwie wymieniają. Czytałem informację dotyczące Arivy TT bo taką mam i wymieniają kondenstatory, ale różne. I ciekawi mnie według jakiego klucza - ten trochę pochodzi to zostaje tamten wymieniamy. Bo jak mam zapłacić 150 zł (z przesyłką) za doraźnie załatwiony problem do następnego wywalonego kondensatora, to dziękuję za taką usługę. Jak kondensatory są trefne to powinni wymienić wszystkie, na wszelki wypadek, czy może mogę sobie tego zaczyczyć? Bo inaczej to jak z samochodem po wypadku, tu trochę szpachli tam poklepiemy i rok jeszcze pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...