Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeśli do tego dekodera podłączę dysk twardy i nagram jakiś film to będę mógł podłączyć ten dysk do kompa i nagrać film w NERO na kilka płyt DVD? Czy potem będę mógł spowrotem z płyt zrzucić film na ten dysk i oglądać na dekoderze?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :D:)8)

 

Edycja RafiX: Skasowałem zdublowany post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

4612.jpg

 

Cytaty z innego forum:

 

Tu się z to zgodzę... Mam zarówno 9000PVR i 8900... Zgranie i odtwarzanie na kompie z 8900 to poezja - i ta jakość...

 

Ok, Panowie pytanie z innej beczki...

 

Jak zamienić pliki .TP0 na pliki czytane przez odtwarzacz DVD... To, ze podmienie rozszeżenie nic nie daje. Na kompie oglądam - wypalę na płytę tylko zacięte pixele w kinie domowym...

 

Pozdro...

 

PS - moze jest jakiś konewrtor do przyjaznego formatu?

 

Potestuj .Można to odtwarzać w WMP pod Vistą i Nero Cinema.(to sprawdziłem i napisałem).cyt.BS.Player Pro radzi sobie z tymi plikami bez problemu.cyt.A pod każdym innym Windowsem, a także na linuksie w nieco zakręconym odtwarzaczu MPlayer.

 

No właśnie pod Vistą jest wszystko OK. pod Xp Home SP2 (w laptopie mam) nie jest już tak różowo... A mianowicei nawet po pobraniu najnowszych łatek do WMP 11 - nie rozpoznaje... Po instalacji poczki kodeków da się oglądać na Windows Media Classic, ale w WMP już nie...

 

Pozdro...

 

Sugeruje BS Player PRO, bardzo przyjazny program, przesiadłem się z SUB Edita i sobię chwalę. Czyta też .mkv.

 

A tutaj opinia jednego z użytkowników tunera:

Małe podsumowanie:

+szybkość

+jakość obrazu

+jakość dźwięku

+nagrywanie (chyba najważniejszy )

+upscaler

 

-pewne makamenty dotyczące nagrywania

-brak edukacji (na razie)

-brak TIMESHIFT (mimo, że gdzieniegdzie jest mówione, że ma)

-brak wyjścia ceyfrowego dźwięku (jest tylko optyczne)

 

Co do restartów i nagrzewania się - nie zauważyłem czegoś niepokojącego...

 

Edit PawelU1981

Z zakupem dysku najlepiej jeszcze trochę poczekać.. Jak ktoś przetestuje i napisze wtedy kupuj. Na chwilę obecną nie czytałem nigdzie o dyskach 2,5" bez zasilania. Wg. Telstara dysk zewnętrzny musi mieć własne zasilanie, ale moze ktoś przetesuje i się okaże OK...

 

Ja mam 3,5" zewntrzny z własnym zasilaniem. Działa Spoko nagrywa, odtwarza... Niemniej są niedogoności o których pisałem wcześniej w tym temacie.. Ogólnie jestem zadolonoy (może zbyt bardzo byłem rozpieszczony funkconalnością obługi dysku w 9000PVR)...

 

Pozdro...

 

Edit2 PawelU1981

W przypadku długiego użytkowania tunera, a dokładniej mówiąc zabawy w edycję i zmianę nazw kanałów, wyszukiwanie kanałów, zmiany kolejności kanałów w liście, tuner zawiesza się (jednak musi to trwać około 4-5 godzin). Czasem zdarzają się restarty, ale też tylko przy dłuższym bawieniu się listą kanałów. Natomiast wydaje się, że został usunięty problem z restartami przy oglądaniu kanałów, jaki był w 8800HD. Widocznie jest teraz montowany lepszy zasilacz, bo wtedy właśnie on odpowiadał za owe restarty. Co ciekawe tuner sprawia trudności w edycji transponderów i ich dodawania do już istniejącej listy, co przy 8800HD jest proste jak 2+2.

Z innych ciekawostek dodam, że tuner często robi błędy przy wyszukiwaniu nazw kanałów, objawia się to bezproblemowym wyszukaniem kanału, jednak nie ma jego nazwy (pikuś, choć dla osób mających awersję do zmian nazw kanałów uciążliwa rzecz.

Tyle udało mi się stwierdzić po własnych testach tego modelu, użyczył mi go kolega. Poza tym część z tych informacji potwierdza jeden z użytkowników innego forum.

Owy użytkownik dodał także, że tuner ma czasem problemy z dekodowaniem paczki DigiTV. Trzeba czasem kilkakrotnie przełączać kanały, aż zaskoczy.

Od siebie dodam także, że czasem zdarza się totalny brak EPG, pomaga wyłączenie do StandBy i ponowne włączenie. Myślę, że to tylko błędy softu.

Co ważne tuner nie współpracuje ze wszystkimi nośnikami danych PenDrive. Widzi wszystkie, ale z niektórymi ma problem i nie umie odczytać danych. Najlepiej współpracuje z tzw. no name.

4637.jpg

Pilot mimo, iż posiada nowe przyciski, niestety nie posiada nowej diody sterującej. Jak w przypadku modelu poprzedniego pilot musi być kierowany bezpośrednio w diodę odbiorczą w odbiorniku. Oby nowy uniwersalny pilot był lepszy :wink:

4622.jpg

 

Mam nadzieję, że ten opis trochę niektórym rozjaśni w głowach. Mnie wiele to pomogło i jak narazie pozostaję przy 8800HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Znaczek dolara jak to ująłęś to oznaczenie kanału kodowanego. Jeśli nie posiadasz karty np. Cyfra+ nie obejrzysz kanałów jej pakietu, podbnie jak i innych z tym oznaczeniem $.

 

Podaj przy jakich kanałach masz ten znaczek (wymień kilka) i czy działają Ci kanały FTA, takie jak np.: VIVA Polska, czy VIVA Germany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym Fergusonie jest możliwość oglądania jednego kanału i w tym samym modencie nagrywania na dysk drugiego?

 

 

Ps. PawelU1981 -czy sądzisz że zwiechy dekodera są spowodowane nagrzewaniem się fergusona 8900 HD czy może niedopracowanym softem(czy podczas zwykłego oglądania lub nagrywania programów dekoder się zawiesza np. po 8 godz. oglądania.) Czy sądzicie że za kilka miesięcy wypuszczą poprawionego Fergusona 8900 HD który nię będzie się zawieszał?

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Napisałem wyraźnie, że tuner zawiesza się tylko w przypadku długiego zmieniania nazw, przemieszczania kanałów na liście, itp. Przy normalnym oglądaniu TV nic się nie wiesza i nie restartuje. Jest kilka błędów w sofcie, ale to pewnie poprawią, jak w przypadku 8800HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem Ferguson'a 8900. Jeszcze czekam na instalację okablowania SAT w domu, więc przetestowałem współpracę z urządzeniami USB i:

- pendrive Kingston 2GB, FAT32 - działa

- pendrive Kingston 2GB, FAT16 - działa

- dysk 2,5" 40GB FAT32 - nie widzi

- dysk 3,5" 200GB FAT32 - nie widzi (formatowanie specjalnym narzędziem)

- dysk 3,5" partycja 30GB, FAT32, formatowane standardowo przez Vistę - nie widzi

 

Czy ktoś miał podobne problemy z podłączaniem do tego dekodera czegoś większego niż pendrive ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co do tematu czarnej obudowy, jak narazie nic nie wiem na ten temat. Wszędzie tylko srebrna wersja. Japensen jest tylko w czarnej wersji, jednak jego u nas łatwo się nie kupi. Możliwe, że za jakiś czas pojawi się u nas Ferdek w wersji czarnej, tak jak to wcześniej było z HF8800HD (początkowo tylko w czarnej obudowie, później pojawiła się srebrna).

 

Kolego @adamn30, miło że starasz się testować tego Fergusona :D Każda opinia jest cenna, jednak mam pytanie, czy przy podłączeniu dysku pamiętasz o tym by miał zewnętrzne zasilanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelU1981,

 

Dzięki za radę, ale pamiętam. Jestem informatykiem i administratorem z wieloletnim stażem.

Ale w temacie TV SAT jestem na razie początkujący.

Przeprowadzka do nowego domu zmusza mnie do rezygnacji z kablówki i przejścia na TV-SAT. Na razie mnie to nie zachwyca.

 

Wracając do tematu 8900 i USB:

Mam jeszcze kilka hipotez, które będę testował w miarę wolnego czasu. Wypróbuję inne dyski, różnych pojemności i różne obudowy 3,5 i 2,5 cala.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Daj znać, czy coś się poprawi :wink: Przy moich testach narazie dyski WD radziły sobie najlepiej i partycje były zawsze max. do 160GB. Co ważne ja używałem dysku Sata II do testów. Formatowany był w XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Powiem szczerze, że nie testowałem nic poza Sata II. wątpię, aby to miało jakiś wpływ na współpracę z tunerem, ale warto się temu bliżej przyjrzeć :wink:

 

Edit

Dziś znalazłem odpowiedz, jak można oglądać na kompie to co się nagrało na dysk dzięki HF8900.

 

W total commander zmienic TPO na ...mpeg i otworzyć w na przykład media player classic ....jakośc znakomita

potem tylko przerobic na DVD i smiga w stacjonarnym

 

Nie testowałem tego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Chce do tego Ferdka kupić taki dysk:

 

500GB Me740GK dysk sieciowy Gigabit LAN + USB

 

Gotowy do pracy - zalożona partycja i sformatowana.

Automatyczna instalacja w trybie USB w Windows 2000, XP i Vista.

 

Działa również w WIN98 i Me po instalacji sterownika.

 

Obudowa Welland 3.5" SATA /Gigabit Ethernet to wydajny sposób na współdzielenie plików w sieciach domowych i firmowych. Wykonana z aluminium obudowa gwarantuje bezpieczeństwo zainstalowanego w niej dysku, jak również dobre odprowadzanie ciepła. Archiwizator od Wellanda może byś w prosty sposób integrowany z innymi urządzeniami (bramy, set-top-boxy, serwery multimediów) w cyfrowym domu. Welland ME-747GK wykorzystuje otwarty protokół SAN: ATA-over-Ethernet (AoE), który pozwala na zwiększenie wydajności od 3 do 5 razy w porównaniu z najszybszymi rozwiązaniami domowymi NAS.

 

Główne atuty urządzenia:

Prostota - obudowa nie wymaga skomplikowanej instalacji,

Szybkość - wykorzystanie unikalnych protokołów pozwala na osiągnięcie wydajności ograniczonej jedynie prędkością interfejsu i możliwościami dysków.

Bezpieczeństwo - specjalnie zaprojektowany system zarządzania z kontrolą dostępu i sprzętowym firewall'em. Dane bezpieczne są dzięki użyciu ATA, S.M.A.R.T. i opcjonalnie wsparciu mechanizmów RAID.

Elatyczność - idealnie działa z prędkościami 10/100/1000 Mb/s.

Skalowalność - łatwa rozbudowa powierzchni magazynowania przy wykorzystaniu SAN.

 

Obudowa

• aluminiowa

• zgodna z USB2.0 i Gigabit LAN

• kompatybilna z USB 1.1,

• transfer do 480Mbps

• Hot Plug&Play - obudowę podłącza się do uruchomionego komputera,

 

 

Dysk twardy

• Pojemność 500 GB

• Prędkość obrotowa silnika 7200 obr./min

• Pojemność pamięci podręcznej 8 MB

 

 

W komplecie

• dysk przenośny

• zasilacz sieciowy

• kabel USB A-B

• kabel Ethernet

• oprogramowanie

 

Wymiary

•210 x 135 x 40mm

 

Kolor

• biało/czarny

 

Czy jest szansa że go zobaczy? Może ktoś ma możliwość potestowania?

 

Edit PawelU1981

Usunięty link do Allegro, w zamian za to, wklejam opis dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym Fergusonie jest możliwość oglądania jednego kanału i w tym samym modencie nagrywania na dysk drugiego?

 

Nie - nie ma możliwości zmiany kanału - tuner proponuje w tym momencie przerwanie zapisu.

 

A nie ma możliwości podłączenia konwertera typu Twim?

(czy dekoder ma taką możliwość)

Czy wtedy była by taka możliwość(nagrywanie w jednym czasie jednego programu i oglądanie drugiego). :?:

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo niewielkiej jeszcze wiedzy, pozwalam sobie odpowiedzieć bo akurat ten temat badałem dokładnie i świadomie kupiłem ten dekoder.

 

Konwerter typu Twin (nie Twim) nie wystarczy.

Dekoder HF8900 nie jest typu twin, tzn nie ma dwóch niezależnych głowic.

Niestety, to jedna z wad tego urządzenia, ale za urządzenienie HD, twin i PVR trzeba by zapłacić 2-3 razy więcej.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem kolejne testy współpracy różnych dysków USB z Fergusonem HF8900HD.

Do testów miałem:

1. Seagate 3,5" EIDE 200GB w obudowie CoolerMaster

2. Toshiba 2,5" SATA 60GB w obudowie 2,5"

3. Maxtor 2,5" EIDE 120GB MiniTouch III w obudowie 2,5"

 

Generalnie wszystkie dyski zostały rozpoznane prawidłowo.

Wnioski:

1. Podłączany dysk powinien mieć własne zasilanie. O ile przy obudowach 3,5" to normalne, to dyski w obudowach 2,5" nie zadziałają na zasilaniu z samego gniazda USB (przeciętny dysk 2,5" potrzebuje ok 1A). W moim przypadku oba 2,5" dyski udało mi się jednak poprawnie uruchomić. Dysk 2,5 SATA ma dodatkowe gniazdo zasilania - podłączyłem dodatkowy zasilacz +5V, akurat miałem i pasował. 2,5" Toshibę uruchomiłem podłączając ją do dekodera poprzez kabel USB typu Y z dwoma dużymi wtyczkami USB, z których jedna podłączona jest do dekodera, a druga do aktywnego huba USB z własnym zasilaniem, który służy jak źródło zasilania dla dysku.

 

2. Dekoder widzi tylko partycje FAT32. Windows 2000/XP/Vista pozwala formatować partycje FAT32 tylko do 32GB. Na szczęście, jest to tylko ograniczenie Windows, nie standardu FAT32. Stosując odpowienie programy (ja użyłem takiego: http://www.humantrade.pl/download/Fat32Format.zip) można sformatować dyski do 2TB. W ten sposób bezproblemowo dekoder "zobaczył" cały mój dysk 200GB.

 

3. Jeśli dekoder nie widzi dysku 3,5" warto przełożyć go do innej obudowy USB. U mnie był właśnie taki problem, że ten sam dysk w jednej obudowie nie był widziany przez dekoder, a w innej tak. Laptop bez problemu współpracował z obydwoma obudowami.

 

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...