Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Tak , na nowym pilocie jest to oddzielny przycisk "hdmi". Na TV ( po nacisnieciu tego przycisku ) wyswietla sie w prawym-górnym rogu napis " 1080i" . ( rozdzielczośc można wybrać ).

 

Prawdę mówiąc jestem załamany, bo Fredka kupiłem głównie dla jego możliwości skalowania w góre sygnału SD.

PS. w moim TV sprawdziłem wszystkie mozliwe ustawienia, ale to przecież "nadajnik" wysyła sygnał, a TV tylko się do niego dostosowuje.

 

Coś mi się wydajem, że Twój Sony ma problem z HDCP, podłącz ferdka pod inny telewizor i sprawdz, wystarczy sprawdzic czy wyswietla menu. Ja ma Panasonica, Samsunga i rzutnik Belina i nie ma żadnego problemu

 

Edycja RafiX: Poprawione cytowanie.

 

To moze się zgadzac.. rozmawiałem z kolegą, który ma 8800 i na jego SAMSUNGU nie ma problemu. gdzieś , coś czytałem,że są rózne versje HDMI.. ver. 1.2, a najnowsza ver. 1.3 i tu też może być problem, chociaż mój TV ma HDMI 1.3, to powinien być kompatybilny z wersją " w dół ".

Podjadę do kolegi tak szybko, jak się da i sprawdzę na jego Samsungu.

A gdyby to, co napisałeś się sprawdziło, to pewnie bedę mósiał sprzedać Ferdka, ale co w zamian ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi masz w tym poście - przejrzyj całość !

a jak nie chce ci się wszystkiego czytać to powiem ci że jest wszystko OK .

Wgrać soft -OK

Listy kanałów - OK

zawieszanie - nie zawiesił mi się ani razu !

nagrywanie - OK

pzdr. GSF :wink:

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

No, to ja mam diametralnie INNE zdanie. Poza kłopotami z HDMI ( nie twięrdzę, że to Ferdek, ale też nie mam pewności, że nie ,skoro mój TV odbiera bez problemu sygnał z HDMI z innych urządzeń ) , to kupiłem Go wczoraj , pracował kilka godzin, a zawiesił się juz co najmniej 15 razy. Szczególnie przy wejściach do MENU , podczas nagrywania na Pendriva, podczas zmiany programów.... słowem , raz po raz. Już nawet bolce wtyczki są wytarte od jej wyjmowania i wkładania.

Co kolega w tej sytuacji radzi ? Servis ?

Swoją drogą uważam , że KAŻDY wyprodukowany 8900 POWINIEN najpierw trafić do SERVISU, a potem do klienta ( bardzo wielu użytkowników narzeka na zwiechy )

Dodam jeszcze,że mam egzemplarz z ostatnich " dni produkcyjnych, z nowym Uniwersalnym pilotem. Więc co ? Niczego się producent nie nauczył ( nie zmienił ) od czasu 8800. Przecież nawet niektórzy Forumowicze podpowiadali , co należy zmienić.

Reasumując; Ferguson- NIGDY WIĘCEJ. Na więcej szczęścia liczę w Totolotku.

 

Raczej nie chodzi o wersje HDMI, tylko o HDCP, niektore LG i samsungi tez maja z tym problemy,

 

Może i tak, ale powtarzam; z innych urządzeń ( moja nagrywarka Sony DVD/HDD ) podłaczonych po HDMI NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU !

Zupełnie nie wiem , jak to wytłumaczyć?!

 

A tak przy okazji, rozumiem, że Ferguson 8900 zawierający gniazdo HDMI spełnia te warunki (mój Sony Tv też ):

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDCP

Więc, jak to jest mozliwe, że " 2 osoby idące w prostej lini na przeciw siebie... mijaja sie " ?

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Edycja Burli: Doklejony trzeci post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Waszą cierpliwośc.

Zastanawiam się KTO w końcu powie, co mysli o tym "Tunerze " tak na prawdę w męskich słowach? Ja po 4 dniach "uzytkowania " - odesłałem go w piz du.

Przepraszam za brzydkie słowo, ale jakoś wydaje się mi ono najbardziej adekwatne do koszmaru, który przez te w/w dni przeżyłem z tym "tunerem ".

PS. W końcu jakby znudziły sie mu te same żarty ze mną, to nawet zakomunikował mi,że nie ma sygnału , ha,ha. Kolejna gleba czyli wyjęcie wtyczki i sygnał nawet się pojawił od razu. Ludzie - już jestem wolnym człowiekiem. PS. Tuner z najnowszej serii produkcujnej z uniwersalnym pilotem.

 

Pytam przy okazji, co kupić zamiast niego do odbioru CP ? Czy jest jakiś Tuner z HDD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na Hollex.

Ten wydaje się dobry:

Kathrein UFS910sw HD

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=815

HD i PVR, są 2xCI, sam musisz dysk dokupić z tego co widzę.

 

Topfield TF7710HD PVR 250GB

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=896

Tutaj masz już z dyskiem 250 GB, też 2xCI

 

wersja z dyskiem 500 GB: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=112&id=905

 

 

Chyba, że chodzi Ci o jakiś inny ale od Ferusona, no to już innego z HD I HDD nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

james_b

bardzo dziekuję za konkretną odpowiedż. Muszę się nad Twoimi propozycjami zastanowic.

Kathrein UFS910sw HD wydaje się mi bardzo ciekawą propozycją. Rozumiem , ze wystarczy ( jak we Ferdku ) włozyć kartę C+ i smiga ?

 

roman1950

Poważnie mówisz, że są takie modele składane w Polsce i takie, które są "oryginalne " ? Jeśli tak, to po czym poznać te oryginalne i skąd pochodzą, to znaczy . gdzie są produkowane.

Na różnych forach dużo jest opini użytkowników ( 8800, 8900 ), którzy nażekaja bardzo na "zwiechy" tego/tych Tuner'ów. Mało tego, jest nawet opisane, co trzeba w nich wymienić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Kathreina - nie, karta C+ nie wystartuje w nim odrazu, co nie ma wbudowanego czytnika (jedynym takim przypadkiem jest w odbiornikach HD właśnie Ferguson - on ma czytnik, żaden inny odbiornik HD tak nie ma póki co). Czyli przy okazji trzeba dokupić moduł pracujący z kartą C+ i jednocześnie radzący sobie z HD. Najpewniejszy jest AstonCrypt v2.18, ale nie jest tani - 399 PLN (poza kosztem samego odbiornika).

 

@roman1950 - od kiedy Fergusony są składane w Polsce? :shock:

@ernet - Wszystko jest ściągane z Azji

 

W nowych 8800/8900 nic wymieniać już nie trzeba (w 8900 to w ogóle nic nigdy wymieniać nie było trzeba). Chodziło o za mały radiator i zbędny element w układzie czytnika kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ten tuner kosztuje kupę kasy,więc warto sie zastanowić.Ponadto oferta kanałów HD jest uboga. Miałem HF 8800 HD i sprzedałem. Na dzień dzisiejszy nie kupię, bo nie warto. Sprzęt był raz w serwisie, bo wieszał się i grzał niemiłosiernie. Naprawili i opchnąłem z niewielką stratą 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ten tuner kosztuje kupę kasy,więc warto sie zastanowić.Ponadto oferta kanałów HD jest uboga. Miałem HF 8800 HD i sprzedałem. Na dzień dzisiejszy nie kupię, bo nie warto. Sprzęt był raz w serwisie, bo wieszał się i grzał niemiłosiernie. Naprawili i opchnąłem z niewielką stratą 8)

wiewiem jak u wasz ale ja go polecam pewnie zalerzy dużo od tego gdzie składany mój sie nie grzeje ani razu nie zawiesił sie mam 8900

moze niekture egzemplasze sa kiepskiej jakosci ja trafilem na bardzo dobrego

a co do kolegi co pisze ze w polsce nieskladaja niech wpisze w wyszukiwarke ferguson kościan cytat z niej ODTWARZACZ DVD FERGUSON D-780 HX HDMI ! WARSZAWA (283903109 ...ODTWARZACZ DVD FERGUSON D-780 HX HDMI ! WARSZAWA (numer 283903109) ... ADRES WYSYŁKI : CENTRALNY PUNKT SERWISOWY W KOśCIANIE UL.GOSTYńSKA 61 64-00 KOśCIAN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis, czyli nie linia produkcyjna, a miejsce, gdzie naprawiają uszkodzone egzemplarze. W Polsce nie składają Fergusonów, świadczona jest tylko naprawa (bo jakby trzeba je wysyłać do Korei, czy w inne miejsce z tamtych okolic, to przecież trwałoby to miesiącami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8900 od miesiąca. Kilka moich uwag:

Do tego podpięty dysk USB 200GB (zwykła zewnętrzna obudowa 3,5" z zasilaniem).

Do tego C+ (mam ciągle okres promocyjny i wszystkie możliwe kanały).

Karta C+ włożona jest bezpośrednio do czytnika, bez modułu.

Telewizor Samsung LCD 32" (nie full HD)

Teraz kilka sposrzeżeń:

- bardzo dobra jakość obrazu zarówno SD jaki i HD na niektórych kanałach. Szczególnie dobra jakość jest na Canal+ i Canal+Film, no i oczywiście na kanałach HD (NG HD, niemieckie kanały testowe). Co do HD to oczekiwałem dobrej jakości ale jakość Canal+ SD i np TVP1 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Obraz jest znacznie lepszy niż kiedyś na tym samym telewizorze z kablówki UPC. Porównując jakość do obrazu z DVD Denona 1930 z dobrym upscalerem HD, Ferguson prawie nie ustępuje jakością, czyli upscaler Fergusona działa naprawdę dobrze.

- nie zauważam różnicy w jakości obrazu przy podłączeniu przez HDMI jako i Component.

- nagrywanie działa bezproblemowo. Nagrałem w święta King-Konga z Canal+Film HD. Film miał ponad 2,5h i został automatycznie podzielony na 3 pliki (w sumie prawie 10GB). Podczas odtwarzania dekoder sam przełączał się pomiędzy plikami z 1-2sek. przerwą.

- zrobiłem do tej pory 1 raz aktualizację firmware'u - bez problemów

- wgrywanie listy kanałów - bez problemów.

- irytująca jest konieczność dokładnego "celowania" pilotem w stronę dekodera.

- nie udało mi się na razie uzyskać dźwięku DD przy połączweniu dekodera do wzmacniacza AV za pomocą kabla TosLink.

- największa wada (w/g mnie) - brak dwóch głowic. Podczas nagrywania jesteśmy zmuszeniu oglądać nagrywany kanał.

 

Ogólne wrażenie - bardzo pozytywne. Szczególnie zaskoczyła mnie jakość obrazu. Nie wiem ile w tym zasługi Fergusona, a ile Cyfry+, ale jest dobrze.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiek DD uzyskasz bez problemu.

Mam nadzieje ze wybrales sciezke DD (tylko TVN i to zreguły tylko 2.1)

U mnie działa bez problemu.

Pilota kup tego uniwersalnego i nie bedziesz mial problemu.

Dla mnie oryginalnty jest OK, od TV Sony dziłają znacznie gorzej...

 

Co do poprzednich postow, to szanownie respondenci sa albo z konkurencji, albo nie za bardzo potrafia ten sprzet obsługiwać.

 

Podstawa to SPRAWNA instalacja antenowa i nie za bardzo splątane kabelki. Ja ososbiście nie mam ŻADNEGO problemu z Fergusonem i zycze tego innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od kilku dni nagrany materiał nie ma dźwięku. Kilka dni temu nagrywałem teledyski córeczce i dźwięk nagrał się taki zwolniony, minęło kilka teledysków, a dźwięk nadal był z tego pierwszego.

Późniejsze nagrania są bez dźwięku.

Nic nie zmieniałem w ustawieniach.

Co to może być?

Awaria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym temacie jest sporo modeli opisanych. Ja mam 4GB Samsunga i śmiga super.

 

Jeszcze jeden problem, gdyby ktoś się orientował...

Po aktualizacji oprogramowania zniknął mi z listy program Canal + Film HD. W czym może być problem? Gdzie znaleźć jego częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym temacie jest sporo modeli opisanych. Ja mam 4GB Samsunga i śmiga super.

 

Jeszcze jeden problem, gdyby ktoś się orientował...

Po aktualizacji oprogramowania zniknął mi z listy program Canal + Film HD. W czym może być problem? Gdzie znaleźć jego częstotliwość?

 

wgraj 6 i nowa liste albo masz osobno w liscie wcisnijFAV/SAT tam masz wszystkie listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dla urzytkowniów tego dekodera- czy jeśli kanały są nadawane z jednego transpondera to czy można jeden kanał oglądać a drugi nagrywać(Philips PVR HD ma taką opcję jeśli korzystamy z jednego kabla). Czy czarna wersja dekodera Ferguson 8900 HD jest mniej awaryjna(czy się nie zawiesza). Czy nowy soft do ferdka zmniejszył duże grzanie się dekodera ,polepszył obraz SD i HD i zlikwidował problemy ze skalerem obrazu???

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dodano możliwość nagrywania jednego programu i oglądania innego z tego samego transpondera, przynajmniej tak napisali na stronie Fergusona, przy najnowszym sofcie. Jest to wersja testowa i nie jest wspierana pomocą techniczną ze strony producenta, więc lepiej nie wgrywać wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...