Skocz do zawartości

Ferguson HF8900HD USB (PVR Ready)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak siedze juz torche zniecierpliwiony przed fergusonem ze zmieniano data i snuje teorie spiskowe. z tego co wiem z dniem 1.06 nic sie nie zmienilo w sposobie nadawania sygnalu przez nadawcow (jesli to zalozenie jest bledne to cala teoria lezy). z tego wynika wniosek: programista, ktory napisal poprawke (nie pracuje juz dla fergusona) zabezpieczyl sie w pewien sposob i czeka na wywiazanie sie z umow (kasa?). Teraz moze chciec wiecej. Takie przemyslenia znudzonego czlowieka

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już 20 dni. Sporo. Mogliby wydać jakieś oficjalne stanowisko. Mam powoli dość tej firmy. Na e-maile oczywiście nie odpowiadają. Czy ktoś wyciągnął jakąś informację w ostatnim czasie od nich? Można spodziewać się pomocy z ich strony ? Czy istnieje jakieś alternatywne oprogramowanie ratujące tą sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tuner z oryginalnym modulem Cyfry dziala tragicznie. To ze wogole teraz nie moge korzystac z Clona to jeszcze sam tuner ma problemy z uprawnieniami. Czesto jest tak ze na kanalach HD zgubi uprawnienia i lipa, pomaga tylko twardy restart bo juz nie zagada. Soft mam ten najnowszy. I to czekanie na to zanim pojawi sie obraz, czasami uplywa kilka sekund, mam juz tego dosc i coraz czesciej zastanawiam sie zeby zamienic tego Fergusona na cos innego, myslalem o oryginalnym tunerze Cyfry z PVR, tym takim z niebieskim podswietleniem. Juz godze sie na ich uklad kanalow tylko prosze Was, powiedzcie czy z takim lub innym tunerem bedzie wspolpracowal Clone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem trochę przekornie. Kiedy przynajmniej 2 lata temu kupowałem fergusona, po drobnych poprawkach softu wszystko działało ok. Ferguson był jedynym tunerem na którym bez zarzutu współdziałal moduł polsatu cyfrowego, karta cyfry i karta TVN w module. Było to dziwne bo wszystkie inne konkurencyjne tunery w większości miały problem z modułem CP. W momencie, kiedy Cyfra zaczęła kombinować u siebie z przekazem swoich kanałów to wyszło szydło z worka ( ferguson coś pokombinował wcześniej ) i nowe parametry kanałów zaczęły się sypać na fergusonach 8900 i 8800.

Na dzień dzisiejszy korzystam z modułu astona ( fabryczny moduł cyfry jak to fabryczny można wywalić do kosza bo działa byle jak ) pod kartę cyfry i nie mam żadnych problemów. Działa EPG i wszystkie kodowane kanały. Łatwo mi pisać, bo z satelity korzystam już wiele, wiele lat i mam pod ręką moduł astona i moduł cyfry do wyboru więc nie muszę inwestować. Reasumując obydwa modele 8900 i 8800 mają pecha, że właśnie je ( i nie tylko ) dopadła choroba związana ze zmianami parametrów nadawanych z satelity kanałów a jako, że tunery już wyszły z produkcji to i są problemy ze wsparciem technicznym. W tym wszystkim decyduje kasa.

Z modułem astona tuner działa poprawnie.

Mam pytanie, czy aktualnie tuner obsługuje poprawnie moduł Cyfrowego Polsatu?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że tunery już wyszły z produkcji to i są problemy ze wsparciem technicznym.

 

Każdy producent sprzętu musi zapewnić wsparcie techniczne oraz serwis sprzętu przez pięć lat po zejściu ostatniego egzemplarza z taśmy produkcyjnej i bez znaczenia czy będzie, to robił on jako producent czy zleci, to komuś innemu za kasę. Sam kiedyś pracowałem w dawno upadłej już firmie Jumbotronic i serwis funkcjonował jeszcze po upadku firmy. Łaski nie robią muszą naprawić wadę swojego oprogramowania i już. Cyfra może mieszać ile chce i codziennie, a Ferguson ma, to obsłużyć. Sami na siebie ukręcili bata kiedy dali "czytnik uniwersalny". Podczas ostatniej listopadowej akcji pan z serwisu Ferdka powiedział mi, że jak kupowałem, to działał i to nie ich problem:) Problem w tym, że ich sprzęt kupiłem z czytnikiem kart bez ograniczeń na jeden system kodowania. Pozdrawiam i miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent sprzętu musi zapewnić wsparcie techniczne oraz serwis sprzętu przez pięć lat po zejściu ostatniego egzemplarza z taśmy produkcyjnej i bez znaczenia czy będzie, to robił on jako producent czy zleci, to komuś innemu za kasę. Sam kiedyś pracowałem w dawno upadłej już firmie Jumbotronic i serwis funkcjonował jeszcze po upadku firmy. Łaski nie robią muszą naprawić wadę swojego oprogramowania i już.

Cytuję część poprzedniego postu bo to bardzo istotna kwestia.

 

 

@audib6

Możesz podać jakąś podstawę prawna tego co napisałeś? Obojętnie, czy z przepisów "klienckich" , czy tez przepisów dotyczących działalności firmy.

To by zapewne ułatwiło wywarcie nacisku na fergusona i inne firmy.

Chyba, ze jest to po prostu kolejne pobożne życzenie - jak to powinno być.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.federacja-konsumentow.org.pl ... ?story=745

 

Proponuję zadzwonić osobiście i udzielą Tobie odpowiedzi łącznie z paragrafami. Ja dzwoniłem do nich w listopadzie w zeszłym roku i nie pamiętam już z jakich przepisów facet podawał mi wytyczne. Zadzwonię również w przyszłym tygodniu i możemy porównać, co powiedzą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie tez rozwazam zmiane tunera 8900hd na inny bo zwyczajnie mnie szlag juz trafia!...moze Ktos by mi doradzil na co sie przesiąsc???mam modul orginalny cyfry+ i od nich pakiet prestż hd..w tv mam tuner mpeg4..tak sie zastanawiam czy wejsc w Arive??? np 200...czy w inna firme..chodzi mi o wsparcie produktu na przyszlosc..poradzcie cos..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z Federacji Konsumentów właśnie powiedziałą, że na początku dzwoniac do nich "Fergusona" powoływać sie w pierwszej kolejności na Art. 471 KC

 

Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania( tutaj chodzi o czytnik uniwersalny, bo karta w nim nie działa), chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi. (Tutaj winę ponosi Ferguson, a nie Cyfra+, ponieważ wkładając kartę do innego odbiornika wszystko działa oki)

 

Po naświetleniu sprawy wzięła mój nr. telefonu i do końca tyg. skontaktuje się i poda wszystko dokładnie sprecyzowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić swoje dwa słowa. Panowie nie podniecajcie się zbytnio, bo wszystkie tunery na rynku nie są wyposażane w czytnik uniwersalny lecz z reguły jest to conax. Jeśli się mylę to przepraszam, ale trudno znać wszystkie tunery satelitarne dostępne na rynku. Potrzebne są tzw. legalne softy alternatywne, które pozwalają korzystać z karty cyfry+ w czytniku. Softy fabryczne obsługują zwykle system conax. Jak już pisałem wcześniej ferguson chciał dobrze, ale wyszło inaczej. Czytnik kart nie musi być uniwersalny i nie musi obsługiwać Cyfry+ ( od tego są fabryczne tunery Cyfry) , wystarczy, że można zastosować moduł Cyfry lub inny lepszy Astona ( a wejścia na moduły są dwa) i nic klient nie wskóra. Samo życie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację w dużym stopniu. Tutaj rozchodzi się o to, że Ferguson sprzedając te dwa modele HF8800 I HF8900 wszędzie trąbił, że posiada czytnik uniwersalny. Co do reszty, to zgodzę się, że większość pracuje w Conax. Te tunery mają czytnik uniwersalny. Przynajmniej tak określał, to Ferguson więć sami sobie teraz są winni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fergusona 8900 już 2,5 roku.Zawsze wiernie służył i kartę C+ czytał. Teraz przestawiłem datę i wszystko chodzi jak należy: karta C+,moduł CP, moduł Skylink.

Co prawda nie mam EPG ale jakoś to aprobuję.Czekam na nowy soft. Jeśli nie będzie to trudno. Pójdę w Ariva TT.Już jest poniżej 1300 zł.Pokażcie mi inne tunery tak dobrze tolerujące różne platformy.Globo?Niepewne mcasy!Golden Media?Za chwilę nie będzie wsparcia do nich.Prawda jest taka że jak chcesz bezproblemowo to weź tuner od Cyfry-jak chcesz różności to trzeba walczyć. Ja preferuję Fergusona bo mam go na miejscu a karte C+ w czytniku zawsze wspierał jak nikt inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 2 godzinnej próbie dodzwonienia sie do serwisu w sprawie softu, udało się. Tylko mały szok przeżyłem jak pan powiedzial cytuje: "kupcie sobie wszyscy inny model i przestańcie truć [beep]ę". Dosłownie. Po tym akcencie pan się rozłączył, a próba kolejnego dodzwonienia się skończyła sie porażką. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie, że dla dobra ogółu należałoby ostrzec wszystkich potencjalnych klientów firmy Ferguson przed zakupem ich produktów? Ich podejście nadaje się do skargi u Powiatowego Rzecznika Ochrony Konsumentów.

 

Ci którzy mają nowszy sprzęt (np. Arriva) wcale nie mogą być pewni, że gdy pojawi się jeszcze nowszy sprzęt (na innej platformie), nagle panowie z Fergusona odmówią wsparcia i każą w dość obcesowy sposób kupić sobie coś nowego.

 

Osobiście czuję się oszukany przez Fergusona. Zainwestowałem w dekoder i dodatki do niego grubo ponad tysiąc złotych i od samego początku są z nim problemy.

 

Jeśli sprawa nie wyjaśni się szybko to dla zasady składam skargi do odpowiednich organów (PROK, UOKiK) i zakładam stronę www pokazującą podejście Fergusona do obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stroną w tym problemie jest dla mnie firma Ferguson, która jest producentem sprzętu i to ona powinna załatwiać takie sprawy, a nie my klienci mamy sami pisać pisma do firmy podwykonawczej. No totalny idiotyzm ze strony tej firmy. Zobaczycie jak może załatwią coś w tej sprawie, to będą znou trąbić jacy oni sa dobrzy dla nas itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...