Skocz do zawartości

Czy będzie działać poprawnie Orange TV?


gislan77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Czy mogę uzyskać pomoc w kwestii technicznej odnośnie Orange TV?

Mieszkam w domu podzielonym na dwie części. W jednej mieszkają rodzice, w drugiej ja. Kabel telefoniczny wraz z telefonem i routerem jest u rodziców. Ja przez WI-FI mam podłączony Internet u siebie. Prędkość maksymalna to ok 14 Mbit/s. Niestety na światłowód nie mam co liczyć.

Obecnie mam nc+ i dwa kable sat do dekodera – aby móc również nagrywać.

Chcę zrezygnować z nc+ i myślę o usłudze Orange TV.

Czytam na temat technologii IPTV i obawiam się o jakość tej usługi u mnie. Tak jak pisałem, prędkość nie jest za duża, a do obrazu HD wymagane jest 8Mbit/s. Dlatego mam pytanie – czy taką samą usługę w Orange TV mogę uzyskać tylko przez sat?

Jestem również zainteresowany nagrywaniem i jak to tu wygląda? Bo widzę, że dostępne dekodery nie posiadają dysku. Należy dokupić - ale w Orange czy można podpiąć dowolny?

Co do kanałów to zależy mi przede wszystkich na Canal+ oraz HBO oraz usłudze HBO GO. Czy te kanały  są dostępne w opcji satelitarnej?

 

Szukałem odpowiedzi na forum ale są to szczątkowe informację odnośnie samej prędkości przesyłu obrazu HD na łączu. Ale jeśli coś przeoczyłem to przepraszam.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o sprawdzenie czy pójdzie u ciebie IPTV - obecnie jest oferowana tylko tym klientom, u których działa bez przeszkód.

 

Można nagrywać jeden program i oglądać drugi, przy czym w ofercie SAT trzeba mieć włożone dwa kable antenowe z tyłu dekodera. W ofercie IPTV nie wymaga to dodatkowych podłączeń.

 

Na dekoderze Samsunga (Światłowód) można podpiąć dowolny dysk. W przypadku pozostałych dekoderów można zapłacić Orange zwrotną kaucję za współpracujący dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo na IPTV, ofertę sat też masz (DTH), jest ona oparta na pakietach nc+, lub możesz skomponować pakiet ORANGE LOVE tylko, ze tam chyba masz internet LTE a nie kabelek.

Kalkulator :https://www.orange.pl/love/konfigurator

Pakiety nc+ w ofercie Orange TV satelitarnie https://www.orange.pl/lp/ncplus

Dekoder do odbioru satelitarnego: http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary2/2003731/4103642188.pdf

Dysk dedykowany : https://www.orange.pl/prt/pl/klienci_ind/sklep/modemy_neostrada_orange/wszystkie/?_prod=728880

C+ jak i HBO są dostępne w usłudze satelitarnej , wykaz kanałów dostępnych satelitarnie znajdziesz tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/23204-uk%C5%82ad-kana%C5%82%C3%B3w-orange-tv/  

( nie będziesz miał zaznaczonych na czerwono i pomarańczowo, są to kanały z ASTRY i w ofercie światłowodowej)

Multiroom dostępny jest tylko w IPTV

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam wszystkim dziękuje za odpowiedzi. Dużo mi się wyjaśniło. Na to wychodzi, że póki nie będę miał solidnego łącza internetowego, to nie ma co się pchać w IPTV. Nic...pozostaje czekać, aż kiedyś podciągną światłowód. Na tę chwilę póki co pozostanę przy obecnym operatorze. A nóż mi założą światłowód, to wtedy chętnie skorzystam z Orange.

Jeszcze raz dziękuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale zwróćcie uwagę na jeden fakt, on pisze że ruter ma u rodziców a internet odbiera u siebie więc odległość, ściany itd wpływają na ograniczenie szybkość wifi tym samym szybkości internetu. Faktycznie może mieć znacznie szybszy internet więc najlepiej niech idzie do rodziców i tam sprawdzi szybkość połączenia i to szybka odpowiedz czy może liczyć na iptv. czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak kiedyś testowałem. Prędkość specjalnie się nie różni. Kiedyś jak miałem awarię łącza, to się monterzy zdziwili, że mam aż 14 Mbit/s, bo u nich na pomiarach nie powinienem mieć więcej niż 10 Mbit/s. Jak widać, o 20 Mbit/s nawet nie ma co marzyć na tę chwilę. Co ciekawe, sąsiedzi na tym samym kablu mają ledwo 10 Mbit/s więc to już w ogóle sukces, że u mnie jest trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV zajmuje z łącza około 8Mb jak masz 14, i monterzy się dziwią że działa, sąsiedzi mają mniej, to pewnie masz na łączu kupę błędów CRC.

Nawet gdyby się dało IPTV to może pikselizować.

Do tego kwestia instalacji wewnętrznej w domu... za dużo problemów, raczej nie warto.

UWAGA!!! gdybyś brał od Orange satelitę to nikt nie pisał, ale kwestia podłączenia dekodera z routerem pozostaje. Tam dekoder też musi być podpięty z routerem i to najlepiej kablem.

Edytowane przez redviking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPTV zajmuje z łącza około 8Mb jak masz 14, i monterzy się dziwią że działa, sąsiedzi mają mniej, to pewnie masz na łączu kupę błędów CRC.

Nawet gdyby się dało IPTV to może pikselizować.

Do tego kwestia instalacji wewnętrznej w domu... za dużo problemów, raczej nie warto.

UWAGA!!! gdybyś brał od Orange satelitę to nikt nie pisał, ale kwestia podłączenia dekodera z routerem pozostaje. Tam dekoder też musi być podpięty z routerem i to najlepiej kablem.

Nie musi być kablem, ma WIFi,specjalnie po to FUNBOX ma WPS :D, u mnie jest router i dekoder w drugim końcu domu :) Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi jeśli chcesz dostawać aktualizacje, ale jest możliwość podłączenia dekodera po wifi.

Jeśli nie podłączysz to będzie działać, ale przy każdym włączeniu wyskoczy okienko z informacją o braku połączenia z internetem, które można anulować.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie będzie Ci działać EPG, informacja o błędzie połączenia będzie doprowadzać do szału, wraz z mrugającą czerwoną diodą :D, a tak poważniej to dekodery Orange są uzależnione od internetu: aplikacje VOD, Pogoda , Program TV itd, da się używać bez...ale to upier**we.

Nie musisz się martwić o zasięg WIFI, jeśli masz router w drugim końcu domu, mimo ze FUNBOXy mają słaby zasięg to do funkcjonowania dekoderów wystarczy 1-2mb , oczywiście poza VOD. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

8bf70dae055e7.png

                                                                                                            Fragment instrukcji podłączenia IPTV na stronie Orange.pl


                                                                                              http://www.orange.pl/kid,4002234822,id,4002235402,title,schemat-podlaczenia-telewizji-kablowej,helparticle.html


...chociaż z drugiej strony, w instrukcji obsługi dekodera Sagemcom WHD80 jest informacja przy połączeniu IPTV dostepne  jest  (poza kabelkiem) łączenie się tylko z routerem FunBox 2.0, który jest przystosowany  do IPTV :crazy:


Najlepiej niech sie udzieli ktoś kto posiada IPTV i powie czy ma przez WIFI :)

Edytowane przez nieczęstygość99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...