Jump to content
mihau

Pierwsza telewizja kablowa w Polsce - Koło

Recommended Posts

Kurczę, mieszkam jakieś 14 km od tego miasta, a do tej pory nie miałem pojęcia, że właśnie tam powstała polska telewizja kablowa. Ulica Włocławska, jest pierwszą ulicą miasta, gdy wjeżdżam przez przejazd kolejowy. Jak widzę, to od tamtej pory ta ulica się za bardzo nie zmieniła.

w największym programie informacyjnym w Wielkopolsce - Teleskopie, eksperyment związany z konserwacją sprzętu przydatnego do odbioru telewizji satelitarnej oraz dwaj profesjonalni konserwatorzy w jednym osiedli w Kole(dawne województwo konińskie) przy ulicy Włocławskiej. w materiale były zapy takich kanałów jak SKY Channel, Super Channel, RTL Plus, Rai Uno, Sat Eins czy TV Cinque Europe. w późnych latach 80-tych były to przebłyski rynku telewizji kablowej w czasach komunizmu. cała masa niemieckich, francuskich, hiszpańskich, włoskich czy brytyjskich kanałów była ogólnodostępna w kolskiej telewizji kablowej. a teraz, jest to nieograniczony dostęp do analogowej i cyfrowej kablówki. jestem pierwszą osobą zajmującą się konserwacją sieci kablowych na terenie największych miast na Mazowszu. na Facebooku obejrzałem film promocyjny telewizji kablowej - pierwszej w stolicy pod nazwą PORION. a więc, muszę obejrzeć w tym oto poście: https://www.facebook.com/PorionTV/videos/1036136583133047/