Skocz do zawartości
  • 0

EVOBOX – problemy z odbiorem, instalacją


matmic
 Udostępnij

Pytanie

Witam po raz pierwszy forumowiczów,

 

Nie potrafię poradzić sobie z dość mocno frustrującym problemem z odbiorem TV w moim zestawie CP.

Mianowicie, posiadam następujący zestaw:

- EvoBox z konwerterem Inverto

- zestaw Odu-Idu 200

- kabel z konwertera (złotego złącza) idzie do Odu, z Odu do routera w domu (około 25 metrów kabla), z routera do EvoBox

 

Osiągane średnie wartości sygnału:

- siła: 75%

- jakość: 80%

 

W większości czasu wszystko sprawuje się poprawnie, odbiór jest poprawny, bez zakłóceń, nagrywanie równoczesne kilku kanałów działa poprawnie, zestaw Odu-Idu nie zakłóca pracy TV.

Jednakże co najmniej kilka razy dziennie, zmieniając kanał na dekoderze, wyświetla komunikat Brak sygnału i oczywiście obrazu jak i dźwięku nie ma. Wchodząc jednak w informacje o sygnale (czy to w diagnostyce, ustawieniach anteny czy po przytrzymaniu przycisku i) wartości sygnału są według mnie nadal poprawne: siła ponad 70%, jakość 80%, SNR 12.8 dB.

Problem ten jest nie do rozwiązania: czasem muszę tak odczekać 5-30 minut i odbiór kanałów powraca, czasem pomaga przełączenie kanału +/- 1 i odbiór powraca.

 

Czego już próbowałem:

- poprawiałem/sprawdzałem wszystkie końcówki każdego odcinka kabla (wszystko jest ok)

- korygowałem ustawienie kąta konwertera - nic to nie poprawia

- kilkukrotnie przywracałem dekoder EvoBox do ustawień fabrycznych - nie to nie pomaga

- wznawiałem odbiór sygnały satelitarnego w iCOK - nic to nie pomaga

 

Proszę o pomoc, co mogę ewentualnie dalej sprawdzić/zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Cześć

 

Moje pytanie jest takie czy w ten sposób mogę podłączyć konwerter UNICABLE, przez rozgałęźnik do dekoderów EVOBOX które posiadają możliwość obsługi UNICABLE? Czy będzie wtedy możliwość nagrywania trzech kanałów i oglądania czwartego na obydwu dekoderach jednocześnie? Jeżeli nie to w takim razie przy takim podłączeniu jak oba dekodery będą działać gdy będą włączone jednocześnie?

 

Poniżej dołączam przykładowy rysunek podłączenia UNICABLE i dekoderów EVOBOX poprzez rozgałęźnik, pomijam już pozostałe podłączone dekodery.

 

Image-1jp_qnserxa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Pojawił się u mnie problem z odbiorem programów na Evobox-ie, konwerter ma kupę lat, kupiony jeszcze od "słonecznej" platformy jak weszło UNICABLE - Inverto. Podłączony do "złotego" gniazda. Sprawdziłem wszystkie połączenia itp. Występują komunikaty o treści: brak sygnału sprawdź instalację antenową i podłączenie sygnału do wejścia sat1, zwarcie na wejściu sygnału sat, czasami komunikat: nieobsługiwany format video. Metodą prób i błędów w dekoderze ustawiłem: antena - konfiguracja - typ konwertera - konwerter scr i wszystko działa, czyli odbierają wszystkie programy, nic nie haczy. Co może być tego powodem, jakieś podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...