Jump to content

Dreambox 920 UHD

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś może testował działanie modułu CI+ z kartą Cayman od NC+, na DM 920 UHD? .  U mnie po dograniu dreamciplus , moduł jest wykrywany , inicjuje się , dekoduje programy, ale niestety obraz jest poszatkowany, kompletnie nie da się tego oglądać .  Co ciekawe na Dreamboxie 900 uhd , ktorego także używam , moduł ten dziala poprawnie. Oba dekodery sa tak samo skonfigurowane .  Gdyby ktoś miał możliwość przetestowania owego modułu na DM 920 , to prosiłbym o podzielenie się uwagami na temat jego działania Pozdrawiam

Na sto procent problem ze sterownikami i oprogramowaniem, co potwierdza artykul na Satkurierze z testu DM 920 z tym modulem. Opisuja dokladnie takie, objawy jak u mnie. Dobrze, ze problem zostal naglosniony przez redakcje. Moze szybciej zrobia jakas poprawke? ;)

• 4 weeks later...

Warto odnotować że model 920 ma problem nie tylko z modułem nc+ ale co ważne z każdym modułem CI+ !

Tutaj przykład NTV+

8688096ntv_.jpg
Dokładnie tak samo zachowuje się moduł Tricolor, MTS i każdy inny CI+

Jedynie na modułach CI problem nie występuje :wink:  ale to pocieszenie marne bo mało kto już takie moduły stosuje

6318039CP.jpg

Tak poza tym fajnie skrojony tuner szczególnie z głowicą Triple :crazy: tyle  że problem CI+ pogrąża ten tuner i dość długo nie ma poprawki sterowników a jak by nie patrzeć problem jest poważny.

• 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

@radek12

Czy swoją kartę Smart HD+ posiadasz w module CAM, czy jako samodzielną, bezpośrednio w czytniku kart tunera?

Jeśli twoja karta znajduje się w czytniku kart tunera to w tunerze tym musisz zainstalować tzw. OScam i odpowiednio go skonfigurować pod twoją kartę.

Posted (edited)

Karta Smart HD+ jest samodzielna, bezpośrednio w czytniku kart. A jakiś konkretny numer oscama? Skonfigurować tzn. plik config podmienić? Tak mam na Vu+ Solo 2, gdzieś na innym forum znalazłem ten plik config dla TNK Smart HD+. Czy są oscamy oddzielne dla HD i 4K, czy nie ma znaczenia? Oscam musi być pod konkretny image (firmware), czy bez znaczenia?

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Posted (edited)
21 godzin temu, radek12 napisał:

Co muszę zrobić aby uruchomić kartę TNK Smart HD+ (sama karta bez sparowanego modułu CI+)?

Zainstalować oscam i odpowiednie go skonfigurować i będzie działać  karta w czytniku.

Nie ma różnicy czy oscam pod kanały HD czy 4K.

Różnica może być w zależności od wersji softu.

Instalacja oscam w sumie taka sama dla każdej wersji softu.

Edited by tweed77

Nie mogę nigdzie znaleźć oscama bez em. Czy wersja z em będzie działać?

Jaki najlepszy image dla tego tunera? Zależy mi na stabilnej pracy, szybkim przełączaniu programów, dobrej jakości obrazu i od czasu do czasu nagrywaniu na dysk. Karta TNK Smart HD+.

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Męczy mnie ewentualna możliwość zakupu DM920, a że dostępnych jest kilka głowic to nie wiem jaka będzie najlepsza. Przede wszystkim zależy mi na DVB-S2X oraz Multistream. Dekoder pracowałby pod obrotnicą, więc miło jakby odbierał BBC z 27.5*W oraz kanały z niskim SR. Wiem, że E2 nie jest stworzona do DX'ingu, ale z tego co czytałem ten wątek to DM920 sobie nawet jakoś radzi.

I tutaj pytanie do znawców: Czy dekoder z linka  poniżej posiada głowicę, która ma DVB-S2X oraz Multistream + DVB-T ? Pytam ponieważ, na zestawieniu głowic w screenie w tym poście nie ma głowicy Triple z S2X i Multistream + DVB-T, więc kto kłamie?
https://www.ebay.pl/itm/Dreambox-DM920-UHD-4K-E2-Linux-2xDVB-S2X-Multistream-1xDVB-C-T2-Triple-Receiver/282776499399

Drugie pytanie, czy może przypadkiem warto kupić głowice bez DVB-T, ale z S2X, Multistream i FBC pomimo, że nie będzie się używać FBC bo być może te są bardziej czułe czy coś ?

file.php?id=130879&mode=view