Jump to content

Recommended Posts

to zależy od lokalizacji w jakiej mieszkasz ale na południu ludzie odbieraja te kanały juz na antenie 85cm

Ja sam startowałem z 80cm ale nie udało mi sie złapac tych kanałów mimo ze dekoder wyczuwał sygnał ale słabiutki myśle ze poniżej 100cm

Zdecydowanie najsłabsza częstotliwość to 11843/H - u mnie na granicy odbioru

2044Bwn.jpg 1044Bwo.jpg

Mieszkam koło Grudziądza i udało mi się złapać Dubai Sport 1 i 2 na antenie 80 cm :brawo:

sygnał na poziomie 40 % na granicy odbioru, ale nie szatkuje , chyba , że pada deszcz , wtedy nie ma nic :/

Ja też mieszkam niedalego Grudziąca i chciał bym złapać te kanały jaki masz kąt elewacij ,wyzej od Hotbirda czy niźej?

A odbiera ktoś tą satelitę w Wielkopolsce w okolicach Jarocina?Mam antenę 90cm...

Ja też mieszkam niedalego Grudziąca i chciał bym złapać te kanały jaki masz kąt elewacij ,wyzej od Hotbirda czy niźej?

Mieszkasz chyba niedaleko Grudziądza bo miasta o nazwie Grudziąc nie ma

Oczywiście , że niżej . Najlepiej zrobisz , jeżeli ustawisz antenę na Astrę 28,5E a potem leciutko przesuniesz na zachód(do 26E) , lub na Astrę 23,5E , a antenę leciutko na wschód

Najmocniejszy transponder z badra to 12054 V , ale nie ma tam nic ciekawego

Najciekawsze to 12 130 V - Dubai Sport 1 (wczoraj leciała liga niemiecka)

12 111 H - Dubai Sport 2 (transmitowali turniej tenisowy w Dausze)

12034 H Al Jazeera sports 1 (transmitowali MotoGP)

11919 H Kanały MBC 2 ,3 ,4 , Action, Persia i MAX nadają filmy i seriale w orginale z arabskimi napisami ( wczoraj oglądałem 4 część Szklanej pułapki)

Rychu GKM, ale namieszałeś, te przykłady transponderów to nadają na Badrze 26.0 E a nie na Nilesacie 7.0 W, a to jest dyskusja o satelicie Nilesat 7>0 W.

Też tak myśle ze ściągnołeś Badr 4.Czyli taki sam jest kąt elewacij co przy Astrze(23,5) ,tak?

Nie całkiem bo będzie jakieś 2 lub 3 stopnie różnicy.

Mieszkam w środkowej części Wielkopolski i odbieram obie polaryzacje tego satelity lecz aby mieć stabilny odbiór i spokkojną głowę o zapas sygnału musisz mieć większą antenkę ja to mam na antenie 2metrowej.

Ciekawe darmowe oglądanie na Nilesat 102

National Geographic Channel Abu Dhabi 12.226GHz - pol.H - SR 27500 - FEC 3/4 DVB-S

102IHMu.jpg302IHMw.jpg

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest jakość odbioru (tzn. czy da się osiągnąć stabilny obraz) w południowej Polsce na antenie 120 cm. Proszę o udzielenie informacji lub sprawdzenie następujących częstotliwości:

11958 H

12265 H

12284 V

12456 V

12092 V

12111 H

Z góry dziękuję, to dla mnie dość istotne :)

11958 H - NIE

12265 H - NIE Nilesat 201

12284 V - TAK

12456 V - TAK Atlantic Bird 4A / nie całodobowo /

12092 V - NIE Nilesat 201

12111 H - NIE Nilesat 201

Jedynie z tego co piszesz transp 12284 V całodobowo - ant Laminas 120 OFC .

Nielsat 201 jest praktycznie nieodbieralny w Polsce - szczątkowy sygnał - anteny powyżej 200 cm .

Dzięki. Czyli jeśli chodzi o 12284 V to można oczekiwać dobrej jakości niezależnie od pary dnia czy warunków pogodowych (tzn. na przykład zwykłego zachmurzenia, nie chodzi mi o ekstremalne warunki)? Generalnie, czy można spokojnie odbierać programy bez ciągłej obawy o jakość obrazu, warunki pogodowe itd.?

Na tym transponderze będziesz miał stabilny całodobowy odbiór nawet przy lekkim deszczyku .

Odbiór będzie możliwy na 120cm do momentu aż operatorowi przyjdzie do głowy przenieść ten pakiet na Nilesat 201 - a wtedy pozamiatane .

Potwierdzi ktoś że kanały Al Arabiya HD, MBC Max HD, MBC Action HD, MBC 4 HD, MBC 2 HD i MBC 1 HD zostały zakodowane? (Conax)

U mnie nie da rady, brak sygnału nawet na 2m. Transponder Nilesata 201 - z 201 nie odbieram w zasadzie nic i z tego co wiem w Polsce na razie nikomu się nie udało.

Według KingOfsat.net te kanały zostały wczoraj późnym wieczorem zakodowane, niestety nie ma jak potwierdzić tej informacji.

Guest Anonymous

Witam, czy któryś z kolegów mógłby sprawdzić czy jest możliwy odbiór tej częstotliwości 12476.00 V / 27500 na Eutelsat 7 West A :) bo rozmyślam nad dokupieniem sobie pakietu :) Fajnie by było gdyby ktoś w okolicach Rzeszowa :)

Jest to górne pasmo wiązki (ME-NA) satelity Eutelsata 7 W skierowanej na północną Afrykę, czyli minimalne wymiary odbioru w Polsce przy pomocy anten o wielkości powyżej 3 m.

Może ktoś potwierdzić uruchomienie paczki AD Sport 1 HD , AD Sport 2 HD i AD Sport Extra HD i takie same kanały w wersji SD na 12.467 H 27500? Sygnał pewnie na duże anteny ?

Rozpoczęto wyłączanie transponderów z NileSat 102 i przenoszenie ich na Nilesat 201 .

Przeniesiono

11900 V 27500

11919H 27500

12054 V 27500

12207 V 27500

12284V 27500

12149 H 27500

i ich odbiór jest praktycznie niemożliwy nawet na antenach 3 m .

Moim zdaniem na południu Polski należy posiadać anteną 4,5 m aby oko nadal cieszyć arabską egzotyką z NileSat 201 .

Szkoda , że coraz więcej znika egzotyki i możliwości jej oglądania w naszym kraju .

Dziwnie coraz więcej satelit tak kształtuje swoje wiązki , że skutecznie omijają Polskę .