Skocz do zawartości

Telewizor do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Powoli rozglądam się za nowym tv. Wybór jest ogromny zatem i pytań i wątpliwości jest sporo, a marketingowego makaronu przerażająca ilość.

Generalnie szukam czegoś w okolicach 5000 jeżeli trzeba będzie dorzucę jeszcze te 300-400 zł,

 

Wymagania

- min 55 cali max 65

- jakość obrazu 100Hz - 120Hz sprzętowe - tu mam największe wątpliwości co do parametrów (brak wiedzy)

- 4k ? Ponoć takie super - wątpliwości w punkcie jw.

- obsługa dvb-t i dvbt2

- obsługa dvbt-s i dvbt-s2 (opcja)

- slot na karty - obecnie smart HD - docelowo jakieś nc+/polsat więc chyba moduł ?

- system pozwalający na instalację aplikacji z sklepu google

- kodi - czy oglądanie przez to filmów w ogóle jest legalne jeżeli tak to fajna opcja...

- klasa energetyczna A i wyżej

- HDMI min. 1.4 ?

- żywotność min 10 lat - tak wiem każda sztuka jest inna ale znajomość branży przez użytkowników może wiele tu wnieść, część osób pracuje w sprzedaży, serwisach ich opinie są bardzo cenne

- rocznik nie musi być 2017 jest mi to obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paceq dlatego uważam, że najwięcej powiedzą sprzedawcy i serwisanci załóżmy, że ktoś jest doradcą klienta i sprzedał 10 tych samych telewizorów, a 3 już wróciły i pojechały na serwis to ja nie chcę być 11 nabywcą tego sprzętu :) Tak samo serwisanci widzą co do nich trafia.

Edytowane przez Eric
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - możemy się umówić, że sprzedawca powie Ci prawdę ...

 

poza tym wydaje mi się, że zawód serwisanta już wymarł bo nie opłaca się naprawiać nowoczesnego TV - tylko chyba się odsyła się padło do utylizacji albo do fabryki, no ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku Panasonic porzucił całkowicie nazwę Firefox OS i bardzo dobrze. Projekt ten upadł jakiś czas temu, co spowodowało zamieszanie na rynku wyświetlaczy. Konsumenci byli przekonani, że spowoduje to problem z aktualizacjami systemu. Nic bardziej mylnego. „Firefox” był jedynie nakładką graficzną na autorski system Panasonic’a. Styl nakładki został zachowany w nowych telewizorach. Dlatego spokojnie mogę przywołać film Piotrka o systemie ubiegłorocznym:
Źródło:
 
 
Jak już zjedziesz do opisu  System i smart  to tam masz  filmik opisujący działanie smart
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paceq - mój znajomy kilka lat temu pracował w serwisie jednego z większych graczy jeżeli chodzi o sprzedaż rtv/agd online. Jego praca jako serwisanta sprowadzała się do:

- czy na pewno nie działa

- czy klient sensownie to opisał

- czy uszkodzenie nie jest celowe, mechaniczne

- czy ma prawo do reklamacji czyt. ważność gwarancji, wszystkie potrzebne dokumenty

- możliwość naprawy w własnym zakresie - proste czynności serwisowe,

- przesłanie do właściwego serwisu lub utylizacja i zgłoszenie producentowi by wysłał nową sztukę (wtedy producentowi podaje się tylko s/n uszkodzonej sztuki chociaż prawdopodobnie nawet tego nie ewidencjonowali)

 

Co mógł wiedzieć mój kolega o żywotności ano tyle ile statystycznego do niego danego sprzętu trafia. Zdarzało się, że były serie chińszczyzny, które wracały w większej niż 10% ilości zwracając uwagę, że kolega raczej zajmował się drobnicą to daje to do myślenia.

 

XMAREKK30 - dzięki za podesłanie tych modeli jednak smuci mnie informacja o tym, że słabo wygląda obraz gdy telewizor nie jest centralnie przed nami. Chyba nie wszystkie nowe typy tak mają. Telewizor mam trochę w rogu pokoju więc na pewno nie będzie zawsze się na niego patrzeć idealnie na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli raty to możne pomysł o  LG OLED B7 (OLED55B7V)  albo LCD SONY EX9305 ???

 

SONY LCD

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/

 
 
LG OLED
 
Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED Ci się spodobał  ?? Byłem u znajomych na pierwszej transmisji Canal Now 4k Ligi Mistrzów a oni właśnie posiadają tego LG w 65 calach i powiem Ci że nie chciało mi się iść do domu. Ten model to nie jest najwyższa półka a raczej najtańszy model OLED LG z serii B,najwyższa seria to chyba G jak dobrze pamiętam. Ja to dopiero gdzieś w Lutym zacznę się tym tematem interesować a póki dalej będę patrzył na swoją Plazmę bo już nie długo stuknie 12 lat  odkąd zakupiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to fajnie szczególnie, że kąty patrzenia są duże to dla mnie ważne, z względu na układ salonu. Ciekawe czy zacznie to tanieć, czy raczej będzie mocno trzymać wartość. Tak jak pisałem wcześniej trzeba obserwować temat i liczyć, że na MŚ będą fajne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to fajnie szczególnie, że kąty patrzenia są duże to dla mnie ważne, z względu na układ salonu. Ciekawe czy zacznie to tanieć, czy raczej będzie mocno trzymać wartość. Tak jak pisałem wcześniej trzeba obserwować temat i liczyć, że na MŚ będą fajne promocje.

 

Ja też będę odkładał kasę na OLED bo to najbliższy przypominający Plazmy mam na myśli czerń a w nocy to pięknie się prezentuje :) Na pewno któryś z tych firm Panasonic EZ950 albo LG seria B lub C bo G to już inna liga.

 

Philips wydał fajną serie 8 tzn 8602 i ten Ambilight 3 strefowy XL 

 

Zaprezentowana podczas targów IFA 2017 seria Philips 8602 ma zawierać jedne z najlepszych telewizorów tej marki – dla osób, które nie są zainteresowane OLED-ami (bo dla nich jest POS9002). Producent (którym naturalnie jest TP Vision) zapowiada połączenie wielu czynników, które mają to umożliwić. Są to konkretnie:

  • kropki kwantowe (które zapewniać mają żywe kolory), 
  • rozdzielczość 4K (wysoka szczegółowość obrazu),
  • HDR (szeroki zakres dynamiki i filmowa jakość wideo),
  • silnik P5 Perfect Picture (wierne odwzorowanie obrazu).

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/philips-8602-telewizor-4k-hdr-kropki-kwantowe-ambilight.html

 

https://hdtvpolska.com/ifa-2017-8602-pierwszy-tv-philipsa-wykorzystujacy-technologie-quantum-dot/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...