Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Rasheed napisał:

Jedni jakość krytykują, innym ona nie przeszkadza. Taka firma, jak HBO nie powinna sobie pozwolić na takie dyskusje. Nie powinniśmy w ogóle o tym dyskutować, bo jakość obrazu i dźwięku powinna być bezdyskusyjnie rewelacyjna, a dyskusje powinny dotyczyć oferty. Gdyby to jeszcze dotyczyło jakiejś małej firmy to bym pomyślał, że brak kasy, wiedzy itp. Ale to chodzi o wielkie HBO! W wielu scenach widać gołym okiem pikselozę. Czasem ogromną, przy dynamicznych scenach. Jest lepiej, niż np. na początku roku, ale i tak od Netflixa dzieli ich przepaść.

Czy uważasz że HBO zainteresuje się postami kilku userów którzy widzą piksele? Zejdź na ziemię proszę, a jeszcze lepiej będzie jeśli poprawisz sobie instalację , kable lub prędkość neta. Od wielu lat abonuję HBOGO . Nadto  prawie od samego początku  istnienia w Polsce abonuję "Netflixa", "Prime Video", "Showmax " i "VOD". Żadnych pikseli nigdy nie widziałem przy odbiorze na TV o sporej przekątnej ekranu. Nie widzę żadnej różnicy w jakości. Korzystam z neta od UPC i do TV  sygnał leci po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed ma rację. U mnie jest słabe łącze bo tylko ok. 10 megabitów z Orange na starych drucikach. Przy takiej prędkości Internetu muszę stwierdzić, że porównanie HBO GO i Netflix wypada zdecydowanie na korzyść tej drugiej usługi. Nie ma przycięć ani pikselozy co zdarza się na HBO GO. Obraz też jest ogólnie sporo ładniejszy na Netflix. Jeśli ktoś sporo korzysta z obu dostawców treści to nie wiem jakim cudem może postawić znak równości odnośnie jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej samo HBO przyznało się czym nas częstuje "DVD". Przeraża że z satelity jest to samo... znaczy bardzo słabo i to od samego początku (choć tutaj to wina platform cyfrowych). Kiedyś pracowałem dla Cyfrowego Polsatu... cośmy kitów ludziom nie wciskali aby kupowali tą super jakość HBO ? Niestety smutne to że pomimo tylu lat jakość HBO w Polsce... i z tego co słyszę na świecie - mam kumpla w USA i regularnie podsyła mi nowinki zza oceanu, to tam także HBO leci w najgorszej jakości ze wszystkich ofert. Co to za polityka? Nie rozumie... ? Wygląda to tak jak by technologicznie stanęli na wielkości TV 32" i na tym koniec... a za moment 65-70 w domach to będzie jak by standard. 

Na HBO GO nie marzę już o 4K... bo wystarczył by 1080p w bitrate około 4-6 Mb/s tak jak jest na Netflix. Oferta na prawdę jest bardzo fajna... ale jakość marna... nie dało się tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że komuś jakość HBO może odpowiadać ale przesada jest pisanie, że nie ma różnicy między HBO a Netflixem czy Amazonem. Co ma do tego prędkość netu skoro na netflixie i Amazonie mam żyletę ?
To nie jest kwestia, że komuś odpowiada slaba jakość. Po prostu u mnie i widzę, że nie jestem odosobniony, jakość jest bardzo dobra i pikseloza nie występuje. Rozumiem, że ktoś ma z tą usługą problemy i tak nie powinno być, ale denerwuje mnie, że wmawia mi się, że jestem ślepy i na pewno mam słaby obraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo kogoś może denerwować gdy wmawia mu się, że przesadza bo rzekomo nie ma różnicy między HBO GO a Amazonem czy Netflixem. Nawet jeśli nie widzisz pikseli to też nie widzisz, że HBO ma słabszy obraz niż Netflix, czy Amazon ? To nie jest sprawa jednej osoby, tu na forum co najmniej kilka osób, często w komentarzach w internecie dodatkowe osoby wskazują na ten problem. Nawet jak widać, HBO na swoim profilu pisze o jakości DVD.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, killerów dwóch napisał:

Ja gdzieś czytałem, że HBO daje obraz 1080 do smart tv Samsunga i być może tutaj jest różnica. Samsungi mają te 1080.

Nawet jeśli  jest  1080p , to co z tego,  jak przy scenach dynamicznych wygląda to słabo.

Mam Samsunga model z 2017 roku.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, to przesada. Nawet określenie DVD jest przesadą ale skoro HBO samo jest takie krytyczne wobec siebie to chyba mamy prawo to wyolbrzymienie powtarzać :) Ostatnio włączyłem film na DVD by przypomnieć sobie jak to była jakość, choć to trochę złudne bo kiedys miałem mniejszy tv ale i tak wygląda to dużo gorzej od HBO. Tego się naprawdę nie da oglądać. Przy HBO GO możemy kręcić nosem ale jakość jest do wytrzymania w odróżnieniu od DVD.

 

kingofsouth: Ja nie mam Samsunga ale też jest ten problem. Przy scenie statycznej, szczególnie jasnej, wygląda bardzo ładnie ale wystarczy tylko ruch, np. na tle wody, lasu itp to od razu widać pikele.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opadła mi szczęka jak właśnie określili jakość usługi jako "DVD". W Netflix jest o tyle dobrze że jakość można sprawdzić w każdej chwili... rozdzielczość oraz bitrate. Gdzieś czytałem na jakimś forum że ktoś dopadł się technicznie już do jakości i napisał że tam 80% leci w 720p i bardzo niskim bitrate. To by się wszystko zgadzało. Pamiętam jak tesowałem HBO GO... była bajka Auta 3... taki fart że bajka wyszła z HBO GO i weszła do razu na Netflix. Różnica była tak bardzo kolosalna że nie mogłem tego nie skomentować na ich profilu. 

Posiadam Samsunga 55 cali z 2017 seria 7000 z 4K. Może jak ktoś ma 50 cali... bez 4k... i siedzi daleko to faktycznie nie dostrzega różnicy. Ja mam 3 metry do TV. A jak już zobaczyłem Narcos'a w 4K... to oniemiałem. Choć są fani 4K... którzy mówią że jakość słaba. Aleeeee aby taka jakość była wszędzie to będzie super.

Bardzo bym chciał aby na HBO GO też była taka jakość. Ale konkurencja wszystko zweryfikuje. Niebawem najprawdopodobniej wejdzie do nas Disney+, który też będzie mocno walczył o widza.

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są DVD i "DVD," tak jak jest HD i "HD".

Dobre 576p z DVD w bitrate 10 Mbps np. w animacji, gdzie nie ma aż tylu szczegółów, będzie lepsze niż 720p z bitrate 2 Mbps ze streamingu.

Obecnie wydawane DVD mają fatalną jakość, tak samo jak zresztą pogorszyła się jakość kanałów HD.

Ale wśród wydawnictw sprzed paru(nastu) lat są perełki.

Edytowane przez bgmnt
Usunięto fragment postu odnoszący się do usuniętego już fragmentu innego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pierwszy i drugi sezon były podobno w 4K. Pierwszy nawet miał jakieś elementy w VR, bo w 2015 to było na topie ;).

https://www.hbo.pl/article/nowy-serial-hbo-pakt-dostepny-w-ultra-hd-unikatowa-aplikacja-wirtualnej-rzeczywistosci-na-samsung-gear-vr_52242

 

Serial HBO „Pakt” został wyprodukowany w technologii Ultra HD (4K) i w takiej jakości będzie dostępny dla użytkowników serwisu HBO GO posiadających telewizory Samsung Smart TV UHD (Ultra High Definition) oraz SUHD (Super Ultra High Definiton) z 2015 roku.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którzy lubią nie tylko kino amerykańskie, polecam świetny film "Nadal kryję się z paleniem", dostępny w serwisie od kilku dni. Film zbierał bardzo dobre opinie na Festiwalu Nowe Horyzonty, niestety został pominięty przez naszych dystrybutorów. Cały film rozgrywa się w miejskiej łaźni, gdzie kobiety rozmawiają o życiu w Algierii, swoich problemach i chcąc nie chcąc poruszają aktualne problemy polityczne. Szczególnie poruszający jest wątek radykalnego islamu. Świetne kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę jeszcze do pikseli. Prośba do tych, którzy ich nie widzą w HBO GO. Czy możecie włączyć film "Thelma" w 12:54? Jest wtedy scena, gdy dziewczyna pływa w basenie. Popatrzcie na wodę. U mnie jest piksel koło piksela. To typowe dla scen dynamicznych. Przy jednolitym tle widać to szczególnie mocno. Czy w tej scenie też ich nie widzicie?

Edytowane przez Barti
Poprawiono interpunkcję w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...