Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

@killerów dwóch czy ty wiesz, że mam Samsunga serii 7. Pisałem ci to już kiedyś. Więc te bajki o mitycznej lepszej jakości na telewizorze jakim posiadam  zachowaj dla siebie

Jakie twoje mogą być odczucia jak piszesz w jednym z twoich postów , ze nie masz na czym to sprawdzić. 

Prócz mnie jest tu kilka osób posiadających  markę Samsung Smart TV i napiszą ci to samo.  Nie ma super jakości na Samsungu.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth chyba mamy ten sam model... ja mam 55MU7052. Kolega @Gruby Bubu stronę wcześniej pokazał ci @killerów dwóch zrzut bitrate z HBO GO czyli 3 Mb/s... choc i tak myślę że troche przekłamuje.

HBO GO jakościowo... podkreślam jakościowo... jest śmirą i nadaje sie na TV 40cali z 5 metrów. Dla ludzi którzy posmakują 4K/1080p na 55 calach z Netflix z 3 metrów... jakość HBO GO gryzie w oczy.

Co do kodeków HBO GO... kurcze chyba się nie dowiemy bo u nich to wszystko jakaś tajemnica. Wiemy że Netflix i YouTube za moment wprowadza nowy kodek AV1... który jest o około 30% lepszy od H.265/HEVC a 65% lepszy od dotychczasowego H.264/AVC. HBO GO w końcu będzie musiało coś zrobić z tą tragiczną jakością... 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

 

Chyba mamy dwa różne serwisy, bo u mnie jakość jest daleka od tragicznej

 

Sprawdź tę scenę raz jeszcze o której pisałem i napisz czy widzisz piksele, to wyjaśni czy jakość jest tragiczna czy też jest to kwestia interpretacji:

"Czy możecie włączyć film "Thelma" w 12:54? Jest wtedy scena, gdy dziewczyna pływa w basenie. Popatrzcie na wodę. U mnie jest piksel koło piksela. To typowe dla scen dynamicznych. Przy jednolitym tle widać to szczególnie mocno"

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już mu spokój... HBO GO to wszędzie ta sama wizualna katastrofa. Nie chce kolegi @Pawop obrażać. Ma swój świat... OK ma do tego pełne prawo... ale ten świat nie nazywa się jakość a to nie mój świat. Gdybym tylko siał plotki... rozumiem... ale miałem HBO GO... posmakowałem... podziękowałem.

 

Mało tego moja znajoma ma nadal HBO GO na LG'ku... pokazywała mi na 50 calach kawałek jakiegoś polskiego serialu. Ooooo zgrozo...

Tak jak mówiłem wcześniej... jak komuś nie przeszkadza PIXELOZA z satelity... i naziemnej to nie przegadamy takiego człowieka nigdy.

Satelita... naziemna i HBO GO są na tym samym poziomie jakości obrazu i dźwięku... nie widzisz różnicy to już nigdy nie doświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że jakość w HBO GO pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też się w którymś temacie pytałem o to czy to pewne że po HBO GO film Han Solo trafi do Netflixa. W każdym razie na HBO GO to można sobie obejrzeć od biedy jakiś dramat albo film obyczajowy, ewentualnie dobry jest to serwis do przypomnienia sobie sobie starszych produkcji oryginalnych HBO, ale takie produkcje jak Han Solo, Blade Runner czy inne z efektami specjalnymi albo widowiskowymi zdjęciami trzeba oglądać z innych źródeł. Ja już nie oczekuję 4K, ale przyzwoite HD, takie jak na Netflix załatwiło by sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ktoś mnie źle nie zrozumiał... jeśli chodzi o materiały to HBO GO naprawdę się stara i ma dobre produkcje. Niestety jestem z tych co zwraca uwagę na jakość... czytając wpisy tutaj nie wszyscy idą tym torem... ale ja widzę to durną jakość i mnie to przeszkadza. Dziwi że taka marka jak HBO nie inwestuje kompletnie w jakość technologiczną.

No ale jak ludzie nadal wydają setki złotych na SZMIRĘ z satelity... to i na HBO GO znajdzie się target... ja mówię STOP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Tak niestety jest.

Mimo przyjemności jaką dostarczył mi 3 sezon True Detective jakość w niektórych momentach była żenująca słaba.

W przypadku "Folkloru" lepiej wypadł HBO OD, tego tytułu na razie jeszcze nie sprawdziłem w ramach porównania.

Z drugiej strony gdybym płacił za to 20 zł to jakoś można przełknąć.Obecnie jako dodatek ujdzie.Częściej sięgam po Netflixa.

 

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie rozumiem? Jak dlatego ? 

Chcą konkurować z Netflixem a nie potrafią dac 1080p z przyzwoitym bitrate w swojej aplikacji ? Mało kogo obchodzi OD bo to dodatkowa usluga w kablowkach. Jak sama nazwa mówi " na życzenie" dostępna na dekoderach. 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

W moim odczuciu dają do zrozumienia , że lepiej dopłacić i mieć ciut lepszą jakość np w kablówce.Ale to moje zdanie.

Najlepiej jakby wprowadzili plany cenowe jak ma Netflix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
14 minut temu, lukimann napisał:

W moim odczuciu dają do zrozumienia , że lepiej dopłacić i mieć ciut lepszą jakość np w kablówce.

 

Zaraz wyjdzie , że w kablowkach mamy Super HD , a jak jeszcze podniosą bitrate to się nam zrobi HBO 4K. Jak płacić ciut więcej,  o czym ty piszesz?Co ma plan cenowy do jakości obrazu.Myslisz , że jak zapłacisz 30, 40, 50, 100 zł to będzie lepiej ?  Technicznie zatrzymali się w latach 2000.  

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

@kingofsouth

Wracając do HBO GO jest to usługa dobrowolna.

Nie pasuje to nie oglądam i tyle.

Jakość jest na tyle słaba, że rzadko sięgam po ten serwis.

Chyba lepiej poczekać czasami , jak tytuł pojawi się za jakiś czas w Netflixie.

Niestety sporo seriali własnych HBO jest rewelacyjnych.

"Gra o tron" ...gdyby tak mogła być  w jakości Netflixa,  niestety.

Porówałem "Detektywa" w HBO GO i HBO OD ( 1080p- rozdzielczość dekodera) przy takich samych ustawieniach obrazu.

Jakość w kablówce świetna taka jak na Premium przystało.Zatem nadawca jak chce to potrafi.

Na HBO GO co najwyżej przyzwoita.

 

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w związku ze startem HBO GO jako oddzielnego bytu HBO, idzie szeroko z ofertą. W tej chwili pokazują seriale własne, od Starz, Showtime, Hulu, CBS all access, SyFy, CW. Do tego najbogatsza oferta filmowa wśród platformy OTT. Więc jakość jest problemem, bo nigdzie indziej tych treści nie zobaczymy. Wolałbym żeby HBO GO kosztowało 50 zł i oferowało to co Netflix w kwestii technicznej.

Edytowane przez darius010
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...