Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukimann napisał:

Wiadomo kiedy i na jakim serwisie streamingowym będzie dostępny 2 sezon " Opowieść Podręcznej"?

Najprawdopodobniej tak jak pierwszy trafi do HBO GO około rok po premierze w USA czyli być może jeszcze w kwietniu. Mnie bardziej interesuje czy ktoś w Polsce będzie w ogóle pokazywał na bieżąco 3 sezon.

 

7 maja w HBO GO (dzień po amerykańskiej premierze) pojawi się pierwszy odcinek miniserialu o katastrofie w Czarnobylu. Jest to koprodukcja HBO i Sky.

https://satkurier.pl/news/178933/serial-podwojna-gra-powraca-z-2-sezonem-tylko-na-fox.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

@XMAREKK30 ,  musisz chyba założyć dział o płytach blu-ray. ;)

Porównujemy usługi streemingowe. To tak jakby ktoś pisał w dziale Tidal, Spotify, że wybiera płyty CD.  :P

Odnośnie BluRay to jest już temat, co prawda o koncertówkach, ale istota problemu podobna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

@kubus.kul, w kablu wszystkie HBO nadają z taką samą jakością, bo sygnał biorą światłowodem i wygląda to o niebo lepiej niż na sat.

 

 Jest możliwość, że w Krakowie mają sygnał z innego źródła? W tygodniu będę miał okazję porównać bezpośrednio obraz sat vs. kabel. Ale jak mówiłem, na moje oko obraz w UPC porównywalny do staniu jak na sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, killerów dwóch napisał:

Dodali niedawno pierwszy odcinek 3 sezonu serialu Sprawa Idealna. Zarówno na smart tv jak i w przeglądarce jest tylko język angielski bez jakichkolwiek napisów. To tak teraz ma być w HBO GO? Taka nowoczesność?

Wydaje mi się że mają jakieś problemy bo np premiera "Czarny poniedziałek" bez napisów i bez lektora była więc przerzuciłem się na kolejny odcinek chyba "All American". Dane mi było pooglądać do połowy odcinka i musiałem zająć się czymś innym. Na drugi dzień chcę kontynuować "All A" i o dziwo pamięta w którym miejscu skończyłem ale już bez lektora i napisów jest. Patrzę na "Czarny Poniedziałek" a tam już jest o lektor i napisy. 

 

Wygląda mi to na jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę tego co koledzy napisali i wyszła z tego bardzo fajna dyskusja. Zgodzę się na tyle że HBO GO nie ma dobrej jakości ale jest tańsze. Ale patrząc na podział konta Netflix na 4 osoby (około 13 zł - dziś, bo ma być podwyżka) a na HBO GO dwa urządzenia za 20zł to sorry 3 zł różnicy a jakościowo przepaść. Marzy mi się w HBO GO (bo zawartość jest dobra) choć jakość taka jak na Netflix i już nie musi być w 4K... z tego co dobrze pamiętam Netflix ma max dla 1080p chyba 5,8 Mb/s. Nie może mi nikt wmówić że film 1080p z przedziału 2-3 Mb/s jest taki sam jak prawie 6 Mb/s. Dźwięk na lektorze w HBO GO jest tylko stereo... więc także słabo.

Co do filmów w 4K... bo też koledzy pisali. Tu jest o REAL 4K... filmów kinowych faktycznie bardzo ciężko. Myślę że 70% filmów to UPSCAL'e. Wystarczy wejść na IMDB i poczytać w specyfikacji technicznej filmów jakie kamery były użyte. Idąc dalej... 8K... dziś to chwyt marketingowy bo filmów nie posmakujemy za szybko w REAL 8K bo po dziś dzień używa się kamer od 2 do 3.4 K - nawet to nie kamery 4K. Jedyny film jaki udało mi się upatrzeć na tą chwilę to "Zabójcze Maszyny" kręcone kamerami 8K.

Fakt streaming filmów 4K nigdy nie dorówna płycie która ma bitrate na poziomie 50-70 Mb/s. Ale niech chociaż konkurencja dorówna Netflix'owi. Ktoś powie że po co jakość... a ja powiem tak... kiedyś szałem było mieć TV LCD 32"... później 40cali... dziś 50-55 to standard... a za moment będzie to i 65-70cali. Przy takim słabym bitrate HBO GO  na tak wielkich ekranach nie da się oglądać w ogóle. A to wcale nie taka daleka przyszłość...

Edytowane przez herman78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość to fakt faktem,mogłaby być odrobinę lepsza. Lecz w sumie to ja nie powinienem mieć powodów do narzekań, ponieważ prawie rok temu brałem tą usługę na próbę, i zrezygnowałem z niej.Kanały HBO wyłączyli,ale serwisu HBO GO to już nie wyłączyli,bo pewnie przez jakiś błąd systemu zapomnieli zdezaktywować. Więc w sumie to nie mam co jęczeć z tego powodu skoro mam to gratis. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... a za moment będzie to i 65-70cali. Przy takim słabym bitrate HBO GO  na tak wielkich ekranach nie da się oglądać w ogóle. A to wcale nie taka daleka przyszłość...

Nie przesadzajmy, do takich ekranów potrzeba dużo miejsca, a nie każdy chce czy może urządzać salon pod telewizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę tego co koledzy napisali i wyszła z tego bardzo fajna dyskusja. Zgodzę się na tyle że HBO GO nie ma dobrej jakości ale jest tańsze. Ale patrząc na podział konta Netflix na 4 osoby (około 13 zł - dziś, bo ma być podwyżka) a na HBO GO dwa urządzenia za 20zł to sorry 3 zł różnicy a jakościowo przepaść. Marzy mi się w HBO GO (bo zawartość jest dobra) choć jakość taka jak na Netflix i już nie musi być w 4K... z tego co dobrze pamiętam Netflix ma max dla 1080p chyba 5,8 Mb/s. Nie może mi nikt wmówić że film 1080p z przedziału 2-3 Mb/s jest taki sam jak prawie 6 Mb/s. Dźwięk na lektorze w HBO GO jest tylko stereo... więc także słabo.

Co do filmów w 4K... bo też koledzy pisali. Tu jest o REAL 4K... filmów kinowych faktycznie bardzo ciężko. Myślę że 70% filmów to UPSCAL'e. Wystarczy wejść na IMDB i poczytać w specyfikacji technicznej filmów jakie kamery były użyte. Idąc dalej... 8K... dziś to chwyt marketingowy bo filmów nie posmakujemy za szybko w REAL 8K bo po dziś dzień używa się kamer od 2 do 3.5 K - nawet to nie kamery 4K. Jedyny film jaki udało mi się upatrzeć na tą chwilę to "Zabójcze Maszyny" kręcone kamerami 8K.

Fakt streaming filmów 4K nigdy nie dorówna płycie która ma bitrate na poziomie 50-70 Mb/s. Ale niech chociaż konkurencja dorówna Netflix'owi. Ktoś powie że po co jakość... a ja powiem tak... kiedyś szałem było mieć TV LCD 32"... później 40cali... dziś 50-55 to standard... a za moment będzie to i 65-70cali. Przy takim słabym bitrate HBO GO  na tak wielkich ekranach nie da się oglądać w ogóle. A to wcale nie taka daleka przyszłość...
Ja płacę za HBO GO 5 zł na miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Tak naprawdę to nie chodzi o to kto ile płaci. Jest to usługa premium, od której się wymaga prócz oferty programowej również jakości obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że troszczycie się o swoje portfele ale poza tym że to usługa premium  to tak jak [mention=24260]kingofsouth[/mention] Polska jako 38 milionowy kraj w środku europy w  XXI wieku mamy prawo domagać się dobrej jakości usług niezależnie od tego czy mamy je za darmo za 5zł czy za 50zł bo to ile za nie płacimy nie wynika z tego jak bardzo jesteśmy wyjątkowi tylko z tego jakie z kim i na ile mamy umowy......... sorry za off top 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Wyższa jakość jest chyba kwestią czasu ale jeszcze na to chwilę poczekamy.

"Za" przemawia fakt, że konsumenci kupują coraz większe tv. Gdy większość z nas przerzuci się na tv 55-65" a konkurencja będzie regularnie emitowała filmy i seriale w 4K, to wtedy HBO w końcu łaskawie sięgnie po wyższy bitrate 1080p a my będziemy ich nękać, że chcemy 4K. Niestety HBO zawsze było technicznie zacofane. Gdy Canal+ miała dobrą jakość SD, HBO na satelicie oferowało jakość z poprzedniej epoki. Gdy konkurencja pokazuje serwisy streamingowe w bardzo dobrym HD, oni nas częstują byle jakością.

"Przeciw" to mała świadomość ludzi. Podobno większość nie odróżnia HD od SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Bitrate na HboGo raczej stałe jest 2975 w porywach do 3200, Netflix średnio 16 w porywach do 20+, Amazon 16 w porywach do 20 4k, Hd 8mb, 4k z Playera też 16, Hd średnio 6mb, kanały live 6-8mb z grupy Canal+ reszta do 3mb w rozdzielczości 1024, Tvp Vod tu najbardziej zmienny jest od 4 do 7mb. Sprawdzane na Fire Tv 4k, na życzenie mogę fotki wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rasheed napisał:

Niestety HBO zawsze było technicznie zacofane.


... i tak pozostanie. Wiesz ile Netflix zainwestował kasy w CDN'y w każdym mieście dużym w Polsce? Teraz widać po ruchach że najwyższy czas odzyskać kasę... czyli kasacja 30 dniu testowania i nowy cennik. 

Ale moje zdanie jest takie że w Netflix dostaję produkt z najwyższej półki... jeśli nawet komuś się film czy serial nie podoba. A patrząc po tym co robią będzie materiałowo jeszcze lepiej...

PS. Nawet na Netflix "Pogromcy duchów II"  trafiły w 4K... to bardzo dobrze wróży na przyszłość. Aaaaaa HBO GO to się czkawką odbije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, herman78 napisał:

Ale moje zdanie jest takie że w Netflix dostaję produkt z najwyższej półki... jeśli nawet komuś się film czy serial nie podoba. A patrząc po tym co robią będzie materiałowo jeszcze lepiej...

Na szczęście, amerykańskie stacje typu Showtime, wciąż trzymają równy poziom. W zeszłym roku obejrzałem na przyklad "Ucieczkę z Dannemory", czy chociażby, od samego HBO "Genialną przyjaciółkę" te dwa seriale, wryły mi się w pamięć. W zeszłym roku na Netflixie obejrzalem może z sześć produkcji wartych uwagi. Jeśli wciąż zamierzają iść w ilość, a nie jakość produkcji, to ja wysiadam na najbliższej stacji z tego pociągu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Bitrate na HboGo raczej stałe jest 2975 w porywach do 3200, Netflix średnio 16 w porywach do 20+, Amazon 16 w porywach do 20 4k, Hd 8mb, 4k z Playera też 16, Hd średnio 6mb, kanały live 6-8mb z grupy Canal+ reszta do 3mb w rozdzielczości 1024, Tvp Vod tu najbardziej zmienny jest od 4 do 7mb. Sprawdzane na Fire Tv 4k, na życzenie mogę fotki wrzucić

Amazon jak wejdzie na 11 to już jest dobrze.Oni w przeciwieństwie do Netflix maja zdecydowanie ,mniejsze  wahania.Indicated peak u nich to widzę zazwyczaj 12mbps.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...