Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja testuję hbo go z play i powiem że jest źle: tv lg 42cale full hd obraz płynny nagle rozmycia jak za mgłą.( łącze 200mega swiatełko ) sama apka pokazuje 80mega ( skrętka do tv) Nawet na telefonie bywa rozmyte.Niewiem widocznie tak ma być

 

To wada ich automatycznego dostosowania się jakości do łącza internetowego. Ktoś już o tym pisał w tym temacie, z niewiadomych przyczyn automat wariuje i ponownie przestawia się na najgorszą jakość, tak jak przy uruchamianiu filmu. U mnie tak było w niedzielę, wczoraj było ok. Nie mam pojęcia od czego to zależy, na pewno nie od przepustowości i stabilności. Wyjściem z sytuacji byłoby ręczne ustawianie jakości ale odpisali mi w mailu, że takich planów nie mają.

W Święta będe u kogoś kto bardzo zwraca uwagę na jakość obrazu, ma tv 55" i jest zachwycony jakością. Sam jestem ciekaw.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rada dla narzekających (jak ja :) na jakość obrazu. Wypróbujcie aplikację na komórkę i prześlijcie obraz na tv. U mnie się to sprawdziło. Jak na razie jakość stabilna i lepsza niż w aplikacji na tv. Aplikacje tv używam więc do przeglądania serwisu a gdy chcę coś oglądać to włączam komórkę. W nowej, grudniowej, wersji aplikacji łączy się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam dostęp do HBO GO, stąd kilka wniosków i pytań. Po pierwsze jak to wspomniał chyba @SatExpert to tylko dodatek, a nie pierwsza opcja. Po drugie u mojego operatora(Vectra) jest HBO OD w naprawdę dobrej jakości, ale niestety bez możliwości wybrania napisów. Czy u innych operatorów jest podobnie? Po trzecie jak zrobić to, żeby dwie osoby na dwóch laptopach mogły wybrać swoją listę, odrębną ulubionych utworów? Po trzecie i najważniejsze biorąc pod uwagę cenę(20 zł), czyli dwa razy niższą niż Netflix i porównywalną z Showmaxem jest to zdecydowanie najlepsza opcja, biorąc pod uwagę zawartość, według mnie zdecydowanie ciekawszą od w/w. Jest jeszcze jeden duży plus- obecność filmów i seriali emitowanych w Cinemax, czyli kolejna oszczędność.  Oczywiście pierwsze co włączyłem to znakomity serial "Bez tajemnic". :)

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie można utworzyć drugiej listy na tym samym koncie.

 

Oferta HBO GO jest oczywiście bardzo dobra i tego raczej nikt nie neguje. Nie dość, że wiele filmów i seriali pojawia się wcześniej niż w HBO i Cinemaxie to są tam też produkcje, których te stacje nie emitują. Problemem jest jakość, bo jak już raz zobaczysz coś w lepszej jakości w konkurencyjnym serwisie to potem ciężko się przestawić. Poza tym nadal, aby mieć HBO GO musisz mieć abonament na telewizję, internet czy telefon z wybranym operatorem, ale to już wkrótce powinno się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, ale jakoś z córką damy radę. :) W sumie to głównie dla niej zaabonowałem GO, niech dzieciak nadrobi klasykę serialu typu "Sześć stóp pod ziemią" czy "Band of Brothers" albo "Dextera". Jakie seriale polecacie? Oczywiście oglądałem ich chyba najlepszą, współczesną produkcję "Wielkie kłamstewka". Teraz obejrzałem pierwszy odcinek "The Affair", ale szału nie ma. Podobnie z niby chwalonym "Lepszym życiem". Jeszcze na tapecie będzie "Babylon Berlin" i "W cieniu". Coś jeszcze warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również obejrzeć czeski serial "Pustkowie":

http://www.filmweb.pl/serial/Pustkowie-2016-775634

oraz "Rozwód" pomimo nie najlepszej ocenie na filmwebie (6,5/10), ta komedia bardzo przypadła mi do gustu, taki luźny serial na sobotnie wieczory, czekam na drugi sezon:

http://www.filmweb.pl/serial/Rozwód-2016-740116

Jest jeszcze kilkanaście innych seriali, których nie oglądałem, np. dokument "O.J. Made in America", który zdobył Oscara, albo te które mnie nie za bardzo "porwały", np. "Kroniki Times Square". Uważam, że oprócz bardzo dobrej podwójnej roli Jamesa Franco, oraz klimatu lat 70.-tych, serial nie ma za bardzo nic do zaoferowania widzowi.

Teraz czekam na premierę "Mozaiki" Soderbergha, "Brytanię" od Sky Atlantic, drugi sezon "Rozwodu". Może coś jeszcze obejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @Solderowy123 polecam czeskie "Pustkowie", choć nie zgadzam się co do "The Deuce". Dla mnie to akurat najlepsza nowość HBO tego roku. Z kontynuacji uwielbiam zakończonych już "Pozostawionych", a spoza produkcji HBO na pewno warto nadrobić "Gomorrę", jeśli jeszcze nie widziałeś. 3 sezon, który dziś kończy się we Włoszech ma być w HBO GO wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, ale jakoś z córką damy radę. :) W sumie to głównie dla niej zaabonowałem GO, niech dzieciak nadrobi klasykę serialu typu "Sześć stóp pod ziemią" czy "Band of Brothers" albo "Dextera". Jakie seriale polecacie? Oczywiście oglądałem ich chyba najlepszą, współczesną produkcję "Wielkie kłamstewka". Teraz obejrzałem pierwszy odcinek "The Affair", ale szału nie ma. Podobnie z niby chwalonym "Lepszym życiem". Jeszcze na tapecie będzie "Babylon Berlin" i "W cieniu". Coś jeszcze warto?

Ile córka ma lat, że "dzieciak" ma oglądać "6 stóp pod ziemią" albo "Dextera"? ;) To raczej nie są seriale dla dzieci.  :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. od dziecka oglądam horrory, Twin Peaks, a wyrosłem na normalnego człowieka. No bo ile można było oglądać tylko i wyłącznie Flintstonów, czy Wredniaka i Bałwana (Dastardley i Muttley), lub inne klasyczne kreskówki. Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy zemdlelli by nawet przy świniobiciu, pierwszy raz widziałem je na oczy gdy miałem pięć lat, cóż uroki życia na wsi.

Ale nie róbmy już off topicu.

Oglądał ktoś z was "Spisek prochowy"? Warto poświęcić czas na obejrzenie?

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że nie do końca rozumiem zarzuty, co do jakości. Jest ona zbliżona do Showmaxa oraz obrazu z dekodera. Netflix działa w 4K, różnicę na telewizorze o tej rozdzielczości oczywiście widać. Natomiast moim zdaniem, nie ma widocznej różnicy w jakości pomiędzy obrazem z aplikacji HBO GO (Web OS na LG) a obrazem z dekodera Vectry (czy to ADB czy Arris).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią byłem u znajomego co tak zachwala HBO GO na 55". Teraz już wiem, że u wszystkich ten obraz jest jednakowy, różnimy się tylko w interpretacji. Ten obraz jest identyczny jak u mnie. Ma jednak o 10" mniejszy obraz, do tego ogląda go z ok. 3 m czyli z takiej samej odległości jak ja 65". Stąd różnica w ocenie. No i różnice w konkretnym filmie. Niektóre, szczególnie wśród starszych, są katastrofalne, nie powinno ich w ogóle być w tym serwisie. Sprawdźcie sobie świetne "Bezdroża", piksele aż walą po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Obecnie HBO GO mam w nc+,ale 31 grudnia rozwiązuję umowę. Zaraz na początku stycznia wezmę HBO GO w Play do czasu aż HBO pozwoli wykupić usługę bez żadnej umowy. Czy wobec tego chcąc zarejestrować usługę w Play będę musiał założyć konto na innego emaila niż miałem do tej pory? Tak samo czy będę musiał mieć nową nazwę użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za nadrabianie seriali, niektóre były bardzo dobre, niektóre nieco mniej udane. Aż trafiłem na europejski serial "Gomorra". W ciągu pięciu obejrzałem cały pierwszy sezon. Krótki opis:

Jeden z przywódców kamorry trafia do więzienia. Rozpoczyna się walka oprzejęcie władzy w mafii.

 

Serial dostępny jest wyłącznie w wersji z napisami. Jeżeli nikt jeszcze nie oglądał, to polecam nadrobić. Serial przypadnie do gustu wiebicielom "Rodziny Soprano" ;).

Przy okazji spytałem na fb HBO, kiedy udostępnią trzeci sezon. Odpisali, trzeci sezon będzie dostępny w ciągu pierwszych tygodni nowego roku. Nie mogę się doczekać...

Tak, wiem, serial jest w całości dostępny na nielegalnych źródłach, lecz ja na spokojnie nadrobię sobie trzeci sezon w przyszłym roku.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...