Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jakości obrazu z całą pewnością nie jest ona w HD. Odpalam przez evoBOX i zawsze ostrość obrazu pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z analogicznymi kanałami tv.

Jednak co mnie najbardziej razi to jakość dźwięku. Jeśli ktoś odtwarza na pseudo głośnikach z tv to może nie dostrzeże różnicy. Ja posiadam głośniczki zewnętrzne z dźwiękiem puszczonym po optyku i brzmi to beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu HBO GO ma iść w 720p na kompa i 1080p na apki, ale jakość obrazu na to nie wskazuje. Dla mnie to jest takie DVD i to tylko czasami, bo rzeczywiście bardzo często zdarzają się rozmycia obrazu, przycinki itd (których na tym samym łączu w Netflixie po prostu nie mam i obraz zawsze jest w HD). No i dobrze, że SiGi wspomniał o dzwięku, rzeczywiście jest mocno metaliczny i skompresowany.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VHS :D Oglądam na TV 50 cali z 2,5 metra. Komputer podłączony do TV hdmi, Internet z prędkością do 10 mega z Orange. Tylko przez kilka pierwszych sekund od rozpoczęcie odtwarzania obraz jest niewyraźny, a później nie zdarzają się żadne problemy. 

Jeśli Ty sobie włączasz na TV przez wifi albo masz jakieś problemy sprzętowe to nie obwiniaj serwisu, który działa poprawnie.

 

Serwis nie działa poprawnie, a raczej żałośnie. Żeby potwierdzić dowód nie wystarczy laurkowe "a u mnie działa", zaś do obalenia dowodu zazwyczaj wystarcza "u mnie nie działa". No więc, skoro lubisz wyliczanki, u mnie na 65" OLED 4K HDR, internet światłowód 300Mb/s UPC często buforuje w trakcie oglądania, a na otwartych weekendach nie da się już niczego komfortowo oglądać! Nawet na laptopie obraz wygląda jak mydło, nie żadne HD. Koniec, kropka.

 

 

Jaką masz przekątną TV? Prawdopodobnie od tego zależy czy ktoś ocenia jakość HBO Go na dobrą. Tak jednak nie powinno być. HBO zatrzymało się w czasach gdy szczytem marzeń kinomana był 42" telewizor. Dzisiaj gdy ktoś zmienia TV to za normalne pieniądze może dostać 50-55". A przy tej wielkości już widać piksele i gorszą jakość obrazu (gorszą niż nakanałach HBO).

 

Netflix gdy na początku dostosuje jakość to w trakcie filmu nie zdarza się by się coś zepsuło. W Showmaxie następowało buforowanie w niemal każdym oglądanym filmie. W Netflixie tego nie ma.

 

Otóż to. Ale ludzie nie mają żadnych wymagań, tudzież żadnej wiedzy. Filmy oglądają na przekątnych, które dla tych "narzekających i znienawidzonych" służą dziś jako monitory komputerów. 4k czy porządne HDR na oczy nie widzieli. Ale wmawiać ci będą swoje :lol2:

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości obrazu z całą pewnością nie jest ona w HD. Odpalam przez evoBOX i zawsze ostrość obrazu pozostawia wiele do życzenia w porównaniu z analogicznymi kanałami tv.

Jednak co mnie najbardziej razi to jakość dźwięku. Jeśli ktoś odtwarza na pseudo głośnikach z tv to może nie dostrzeże różnicy. Ja posiadam głośniczki zewnętrzne z dźwiękiem puszczonym po optyku i brzmi to beznadziejnie.

Zobacz sobie co ludzie piszą o jakości dźwięku odtwarzanego z Evoboxa. Tutaj może być rozwiązanie problemu. U mnie na Soundbarze jest OK. 

@Daenerys ja Ci wyliczyłem dlatego, żeby pokazać że nawet na moim słabym łączu nie mam problemów ;) Problemy się pojawiły kiedy miałem awarię i Internet na poziomie 4 mega. U ciebie pewnie są problemy sprzętowe. Wirusy itp. potrafią załatwić nawet najlepsze łącze czy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli Ty sobie włączasz na TV przez wifi albo masz jakieś problemy sprzętowe to nie obwiniaj serwisu, który działa poprawnie.

 

Wifi nie ma tu nic do rzeczy. Poprzez wifi mam Full HD na Netflixie bez żadnych problemów. Na Showmaxie też nie było żadnych przerw, jedynie buforowanie ale to sie zdarza  w tym serwisie nawet na lepszych łączach.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Mamy To. Wszystkie kanały HBO "na żywo" w aplikacji są już dostępne. :D

 

image.jpg

Edit:

Na PS4 nadal główny tylko kanał HBO jest "na żywo".

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dla posiadaczy dowolnej karty z Playa/RBM i innych operatorów działających na sieci P4 (Virgin, Mobile Vikings i inni). Można odebrać darmowe kody do HBO GO dające dostęp do 23 stycznia. Wybieracie dowolnego YouTubera ze strony i wysyłacie jego treść SMSa pod 8020. Sam skorzystałem, działa, moim zdaniem dobra okazja do testów. ;)

http://swietazplay.pl/

 

Dzięki, działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@the cable guy, nie wiem czy zauważyłeś, ale HBO GO przeszło metamorfoze. Pojawiła się sekcja dla dzieci jak to jest w Netflix. Otwarcie się na inne urządzenia jak konsole , Apple TV. Kolejny argument na porównywanie.Poza tym tak jak kolega @Rasheed napisał niedługo będzie sprzwdawane jako samodzielna usługa.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Pawop,jak sam wiesz jest HD i HD ;) Netflixowe dla mnie jest lepsze. Najważniejsze, że HBO GO nie stoi w miejscu i się rozwija. Wymagało to trochę czasu, ale lepiej póżno niż wcale ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest lepsze, powtarzam, ja tego nie neguje. Nie mogę sie jednak zgodzić z opinią, że HBO Go to jakość VHS.

Po co zakłamywać porównanie? Audi R8 też jest tylko "lepsze" od Fiata 125p, co nie zmienia faktu, że drugie auto w zestawieniu z pierwszym, jak również bez niego, to złom.

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest to VHS ale HD to też nie jest. HD 720p jest na zwykłych HBO które jakośc mają lepszą niz GO. GO to takie DVD.

Wiem, że na sat z HBO jest średnio, ale w kablu to jakość jest bardzo dobra.

 

Co do HBO Go to zostaniemy przy własnych zdaniach. Ani Ty mnie nie przekonasz, ani ja Ciebie.

 

Po co zakłamywać porównanie? Audi R8 też jest tylko "lepsze" od Fiata 125p, co nie zmienia faktu, że drugie auto w zestawieniu z pierwszym, jak również bez niego, to złom.

Z Tobą nie ma co dyskutować, po prostu dziecinada :D Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop: Nie chodzi o to by się przekonywać, bo jeśli dobrze ogląda Ci się HBO GO to tylko się cieszyć, nie zamierzam Ci tego psuć. Chodzi tylko o określenie nadawania tych serwisów. Bo jeśli przyznasz, że Netflix ma najlepszą jakość (nadaje w HD lub 4K, to idzie sprawdzić w aplikacji Netflixa),  a HBO GO gorszą, do tego widzę ze na satce HBO nadające w 720p jest lepsze od HBO GO to logicznym jest, że nie można postawić znaku równości między rozdzielczością Netflixa i HBO GO (gorszy obraz niz w 720p na zwykłym HBO) i powiedzieć że jeden i drugi nadaje w Full HD. To by znaczyło ze HD 1080p to lipa, nie warto było w ogóle przeprowadzać tej rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jakości HBO Go nie dotyczy tylko nas, od lat trwają podobne dyskusje w USA. HBO się tym jednak nie przejmuje, skoro ma sporą ilość abo to po co starać się o dorównanie najlepszym ?

 

Cytat z pewnego amerykańskiego forum: "The HBO streaming encodes are some of the worst I've encountered. For example, Hulu's 720p looks better than HBO's 1080p."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...