Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy temat w związku z tym, że ta usługa zaczyna się powoli uniezależniać od operatorów i podobno wkrótce zawita do Polski. W ostatnich dniach dodano aplikacje do Apple TV, Playstation, a w internecie pojawiła się apka do samodzielnej instalacji.

 

Sprawdzone na TV Sony, nie wiem jak to wygląda na innych TV. Poruszanie się płynne, długo nie testowałem ale nie miałem żadnych zawieszeń.

 

Wziąłem na próbę, mam HBO GO po raz pierwszy, do tego odnowiona aplikacja, byłem pełen optymizmu i radości, że będę miał dostęp do wielu ciekawych produkcji HBO. Niestety jakość obrazu mnie rozczarowała. Jak można w dzisiejszych czasach nadawać w tak podłej jakości? Tego się nie da oglądać na dużych telewizorach. HBO zawsze było zacofane, ale żeby aż tak? Narzekałem na Showmax, ale oni przy HBO prezentują się wyśmienicie. Zostanę więc tylko przy Netflixie, skoro HBO nie zależy na abonentach.

Edytowane przez Barti
Usunięto podany w poście link. Link nie funkcjonuje. Proszę podawać linki do oficjalnych źródeł w Internecie, a nie do własnych, prywatnych serwerów NAS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mógłbym to zrozumieć wiele lat temu, to dzisiaj gdy mówi się o 4K nadawanie przez potężną firmę medialną w jakości poniżej HD jest powodem do wstydu. Niech spojrzą na konkurencję. Netflix - 4K, HD, Amazon HD, Showmax HD choć nie każda pozycja wygląda dobrze i często się buforuje to i tak wygląda dużo lepiej niż HBO GO. Jestem gotów placić za ich usługę bo mająwiele ciekawych filmów i seriali ale musiałbym kupić sobie jakiś mniejszy tv albo oglądać najlepiej na laptopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Trafiłeś w punkt. HBO GO idealnie się sprawdza jak oglądasz na 17 calowym laptopie. :P

Taki mały mój ranking jeśli chodzi o oglądanie na TV:

1.  Netflix

2.  Showmax

3.  HBO GO

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Solderowy123, na moim PS4 bez problemu założyłem. Operator Vectra. :P Dodawałeś urządzenie do istniejącego już konta? Ja tak zrobiłem i śmiga. Ile masz urządzeń przypisanych? Może limit wyczerpałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już działa. Po prostu próbowałem aktywować aplikację na PS3 przez smartfon, za 10 razem skorzystałem z aktywacji przez laptop, od razu pojawiło się pole na wpisanie kodu aktywującego. Głupie jest to, że jeżeli ktoś nie posiada abonamentu u operatora, to żadnych materiałów, przynajmniej na PS3, nie obejrzy.

Na chwilę obecną przypisany mam tylko smartfon i konsolę.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o jakości obrazu VHS, do tego usługa często buforuje, bez względu na łącze, i jest nie oglądalna na czymkolwiek większym, niż ekran telefonu. I te odblokowane okienka czasami, podczas których niepłacące ludziska zażynają cały transfer. Sprzedawanie czegoś takiego za pieniądze, to @%!!. Przynajmniej najlepsze produkcje są teraz na Netflixie, więc bez żalu można przestać abonować.

Edytowane przez Daenerys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie na konsoli PS3 materiały są odtwarzane w jakości HD, momentami obraz jest nieco "rozmazany" na dwie, lub trzy sekundy, ponieważ w tym momencie aplikacja przystosowuje się do prędkości internetu. Na pewno nie jest to jakość kaset VHS, chyba użytkownik forum nigdy nie oglądał czegoś na magnetowidzie, skoro takie bzdury pisze. Zgadzam się z tym, że pod względem jakości, jak na dzisiejsze standardy, jest dość średnio, lecz dla mnie nie jest to żadna wada. Nie mam telewizora na pół ściany, czy z jakością 4K. Co do oferty: Jeżeli miałbym wybierać player+ z kanałami Canal+ a Netflixem, wybrałbym playera. Netflix oprócz własnych seriali, nie ma kompletnie nic ciekawego do zaoferowania. Filmy to powtórki z kanałów naziemnych, oraz z Canal+ i HBO. Zaś seriale Netflixa mnie nie przekonują. Wkurza mnie to, że w internecie panuje teraz taka "moda" na Netflxa, niektórzy nawet uważają, że to tylko Netflix produkuje najlepsze seriale, co jest, moim zdaniem, błędnym określeniem. Dla mnie są to produkcje na równi z serialami kanałów z amerykańskich kablówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na konsoli PS3 jest inna aplikacja, na której można oglądać w HD ?

 

Pisanie o jakości VHS to oczywiście przesada, dla mnie to jakość DVD. Jak na dzisiejsze czasy to zdecydowanie nieporozumienie. Ludzie coraz częściej kupują tv 50" i większe na których HBO GO nie da się oglądać (chyba, że ktoś ma minimalne wymagania i potrafi nawet DVD oglądać). Szkoda bo HBO GO ma sporo fajnych seriali, nowości filmowe ale robiąc sobie domowe kino w mieszkaniu chcę się poczuć jak w kinie.Jakość Netflixa po podłączeniu do kina domowego daje świetny efekt, w HBO GO możesz odtworzyć nawet najlepszy film czy serial ale piksele i dwukanałowy dźwięk zniszczą cały efekt. Nawet Showmax do którego mam zastrzeżenia prezentuje się zdecydowanie lepiej niż HBO Go. Poza tym w usłudzie GO obraz nie powinien być gorszy niż na zwykłych kanałach nadawanych w np. nc+. Usługa która jest przyszłością, ma gorszy obraz niż kanały na satelicie.

 

Oferta to rzecz gustu, nie ma sensu dyskutować. HBO i Netflix mają świetne seriale, HBO dodatkowo wiele świetnych filmów.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dla posiadaczy dowolnej karty z Playa/RBM i innych operatorów działających na sieci P4 (Virgin, Mobile Vikings i inni). Można odebrać darmowe kody do HBO GO dające dostęp do 23 stycznia. Wybieracie dowolnego YouTubera ze strony i wysyłacie jego treść SMSa pod 8020. Sam skorzystałem, działa, moim zdaniem dobra okazja do testów. ;)

http://swietazplay.pl/

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda usługa VOD potrafi się rozmazać, także Netflix. U mnie rozmazany obraz jest na początku, potem się dostosowuje. Na nowej aplikacji na Samsungu trwa to kilka sekund (na starej było dłużej) Ogólnie na nowej aplikacji obraz jest na prawdę dobry.

Edytowane przez Pawop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz przekątną TV? Prawdopodobnie od tego zależy czy ktoś ocenia jakość HBO Go na dobrą. Tak jednak nie powinno być. HBO zatrzymało się w czasach gdy szczytem marzeń kinomana był 42" telewizor. Dzisiaj gdy ktoś zmienia TV to za normalne pieniądze może dostać 50-55". A przy tej wielkości już widać piksele i gorszą jakość obrazu (gorszą niż na kanałach HBO).

 

Netflix gdy na początku dostosuje jakość to w trakcie filmu nie zdarza się by się coś zepsuło. W Showmaxie następowało buforowanie w niemal każdym oglądanym filmie. W Netflixie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Pawop, podczas oglądania HBO GO często można zaobserować jak logo się rozmywa(pogarsza się jakość).Tego w Netflixie nie ma. Internet 80Mb/s konsola PS4 za pomocą kabla podłączona do modemu, więc pełna prędkość łącza.Wychodzi na to, że HBO GO trochę niedopracowane jest technicznie.

Trzeba jednak przyznać, że wkońcu poszli bo rozum do głowy, lub się dogadali z Sony i po tylu latach oczekiwania aplikacja HBO GO jest na PS4 i PS3. Został jeszcze xbox ,ale tam mają Showmax, którego nie mamy na konsolach Playstation.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że jak będziesz się przyglądał z odległości pół metra to zobaczysz niedoskonałości obrazu.

 

 

Nie trzeba z pół metra, 65" oglądam z odległości ok 3 metrów co jest  znacznie powyżej zalecanej odległości dla takiego TV. I widać piksele i niedoskonałości obrazu. Znam ludzi, którzy mają 42" i oglądają z 4 metrów. No to wtedy mogą zachwalać HBO GO. Problemem w Polsce jest to, że wielu nie wymaga odpowiedniej jakości. Może gdyby niezadowolenie ludzie pisali do HBO to by coś z tym zrobili, a jak przeszkadza to garstce widzów to po co mają się przejmować? Ludzie mają telewizory HD i 4K, a wystarcza im jakość DVD lub 720p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o jakości obrazu VHS, do tego usługa często buforuje, bez względu na łącze, i jest nie oglądalna na czymkolwiek większym, niż ekran telefonu. I te odblokowane okienka czasami, podczas których niepłacące ludziska zażynają cały transfer. Sprzedawanie czegoś takiego za pieniądze, to @%!!. Przynajmniej najlepsze produkcje są teraz na Netflixie, więc bez żalu można przestać abonować.

VHS :D Oglądam na TV 50 cali z 2,5 metra. Komputer podłączony do TV hdmi, Internet z prędkością do 10 mega z Orange. Tylko przez kilka pierwszych sekund od rozpoczęcie odtwarzania obraz jest niewyraźny, a później nie zdarzają się żadne problemy. 

Jeśli Ty sobie włączasz na TV przez wifi albo masz jakieś problemy sprzętowe to nie obwiniaj serwisu, który działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 co jakieś 2 minuty mam lekko rozmazany obraz, jakby to była jakość 576p. Ale to wina mojego łącza: gdy coś oglądam, to domownicy również w tym czasie korzystają z internetu. Mam telewizor z 32", który mi zupełnie wystarcza do oglądania. Mam ważniejsze wydatki niż np. na telewizor z technologią 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...