Jump to content
Rasheed

HBO GO - pytania, problemy i komentarze

Recommended Posts

W zasadzie się zgadzamy, tylko zaczynasz od wielkości telewizora nie patrząc na powierzchnię pomieszczenia.

Co kto lubi :) Ja lubię ogarniać wzrokiem cały ekran, a nie kręcić głową żeby zobaczyć co jest na prawej krawędzi, a co na lewej.

Osobiście używam 55 cali w pomieszczeniu wielkości 15m2.

Siedzę od telewizora jakieś 2.5 do 3 metrów.

Widzę różnicę w 4K i doceniam tą rozdzielczość, więc nie musisz mnie przekonywać, do wyższej jakości.

Ale jeśli byś mnie spytał czy urywa głowę przy oglądaniu filmów, w tym HBO, to odpowiem nie urywa. W filmach jest tyle dynamicznych scen, że efekt 4k nie robi na mnie aż takiego wrażenia, dlatego jakość jaką serwuje HBO.go jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

Przy oglądaniu filmów przyrodniczych 4k robi na mnie potężne wrażenie i tu bardzo doceniam że go mam.

• Like 1

Posted (edited)

Nie jest istotna wielkość pomieszczenia a Twoja odległość od TV.

Kolega @herman78 podsyłał Ci link do świetnego kalkulatora odległości na profesjonalnym portalu HDTV Polska: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

To zawsze działa tak, że w zależności jak daleko masz siedzieć od TV to do zauważenia różnicy przy 4K potrzebny konkretny rozmiar ekranu.

Przy Twoich 2,5 do 3 metrów powinieneś mieć  minimum 123 cale TV.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Upvote 1

Posted (edited)

No o tym piszę właśnie :)

Odległość od telewizora to jednak pochodna wielkości pomieszczenia, gdyż nie usiądziesz daleko, jeśli pomieszczenie jest małe, ergo, jeśli do pomieszczenia z przysłowiowym 15m2 dasz telewizor o wielkości 60 cali i 120 cali, to w tym drugim przypadku będziesz siedział bliżej, w stosunku do przekątnej, tym samym będziesz potrzebował wyższej rozdzielczości, aby nie irytowały Cię piksele.

To już trochę akademickie dyskusje i odbiegają od tematu wątku. Wyszliśmy od tego czy akceptowalna jest dla niektórych jakość jaką oferuje HBO GO. Starałem się wykazać że dla mnie jest akceptowalna, bo używam mniejszego telewizora (wg mnie optymalnego do mojego pomieszczenia i odległości od ekranu) i przy dynamicznych scenach, jakość 4K w filmach nie jest tak bardzo widoczna - co w zasadzie potwierdza ten kalkulator, bo żeby te piskele zaczęły mnie drażnić, faktycznie musiałbym mieć telewizor 123 cale i mieć przysłowiowy nos w ekranie, czego zwolennikiem nie jestem - szkoda wzroku :)

A że tak dużych ekranów do naszych polskich warunków używa stosunkowo niewielki % użytkowników, dlatego spora grupa osób podziela pogląd o wystarczającej jakości.

Edited by dvbtowiec

Czy ktoś ma lub miał problem z instalacją HBO GO na Nvidia Shield TV Pro? W sklepie Google Play mam komunikat: "Ten element jest niezgodny z Twoim urządzeniem". Shield znajduje się na liście kompatybilnych urządzeń (polska strona HBO), więc czegoś nie rozumiem. Nie proszę o "obejście", tylko ewentualne rozwiązanie problemu (mam przyzwyczajenie z Apple TV 🙄, czyli kupuję i ma działać... Jak coś jest przeznaczone na tvOS, to działa).

Dałem sie namówić córce na wspólne obejrzenie " Czarownicy 2" i jakość na HBO GO w tym przypadku jest słabiutka, chyba najgorsza wśród  tego typu serwisów streamingowych.

• Thanks 1
  • Upvote 2

Miałem szczęście obejrzeć w Disney+ i potem porównałem z HBO. O wrażeniach już pisałem...

Posted (edited)

Mając dostęp do Disney+ można obraz oglądać z Disney'a, zapodając na kino dźwięk z HBO GO i już to lepiej wygląda. Jeszcze jakby dźwięk poprawili...

Edited by Barti
Lepiej, jakbyś poprawił wreszcie pisownię swoich postów, bo co rusz nie da się ich czytać. Po raz n'ty porawiono już niechlujną pisownię w poście.
  • Confused 1

Totalny bezsens. :) Dźwięk na HBO to taka sama komedia, jak i obraz, więc już wolałbym Torrenta z polskimi napisami, gdyby mi na nich zależało.

• Upvote 2

W dniu 16.06.2020 o 13:12, herman78 napisał:

Z takim podejściem to już wiecie czemu u nas nadal są kanały SD na DVB-T... czemu na HBO GO jest taki fatalny bitrate i brak 4K... a jeszcze brakowało aby Netflix nie wrócił do "normalnej" jakości bo przecież nikt nie widzi różnicy nawet na 65 calach. :lol2:

Bo nie było widać różnicy między obrazem HBO z satelity, a tym z HBO GO. Tylko o to chodziło.

Oczywiście można zacząć stękać i ogólnie marudzić na całe HBO, bo nawet przez satelitę ma słaby bitrate, nie ma 4K, itd., ale tu akurat chodzi o samą usługę GO i zdaje ona egzamin, choć wiadomo, że ogólnie muszą pójść do przodu i wdrożyć 4K, jak i lepszą jakość GO dla tych z normalnym łączem internetowym.

Ale o czym my tu nawet piszemy, skoro (N)C+ ma już od dawna 4K, a konkurencyjny Polsat jeszcze nie wypuścił swojego pierwszego dekodera z rozdzielczością UHD... :)

Posted (edited)

Odnoszę wrażenie,  że nadawcy zależy na jakości tylko w kablówkach.

Nawet wersja HBO OD jest lepsza od HBO GO.

Czasami faktycznie trudno zaakceptować tą jakość w streamingu, zwłaszcza porównując do Netflixa, czy Amazona.

Płacimy tylko za kontent?

Brak szacunku dla osób opłacajacych subskrypcję.

Edited by lukimann
  • Upvote 1

Od 20 października zmieni się sposób logowania do serwisu dla abonentów innych operatorów. Musiałem zarejestrować mejla, którego będę używał w przyszłości.

To tylko w UPC jeszcze było logowanie po nicku (i nie działał tam nigdy poprawnie reset hasła). Inni już dawno po mailu się logują.

Posted (edited)

Wygląda na to że serwis padł całkowicie, nic nie działa...Ktoś się może zalogować?

Edit: Coś drgnęło, już się można przynajmniej zalogować, ale dalej nic nie można obejrzeć...

Edited by KENZO
  • Confused 1

U mnie na NVIDIA Shield jakieś 2 godziny temu wyskakiwał komunikat o problemach z połączeniem, chwilę później komunikat zmienił się na inny (coś z JavaScript) i nie można było korzystać. Wbijam tutaj, żeby zobaczyć czy u innych też i widać że różnie.

U mnie działa serwis na wszystkich urządzeniach. HBO GO od CP. Żadnych problemów z logowaniem. 

HBO GO chyba odpuszcza oryginalną ścieżkę dźwiękową. Niby jest do wyboru język angielski, ale co z tego jak dają tam polską ścieżkę dźwiękową. Przynajmniej tak jest przy "Star Wars". Części 1-3 są tylko z polskim dubbingiem. "Han Solo" tylko z lektorem. 

Parę innych nowości również nie ma dostępnego oryginału.

Faktycznie 😧 Mam nadzieję, że to tylko chwilowy błąd, bo jeśli tak ma być docelowo to kiepsko to wróży.

Może celowe działanie, gdyby ktoś z zagranicy chciał obejrzeć coś w tej wspaniałej jakości na HBO GO zamiast w Disney+ ;).

6 minut temu, GrubyBubu napisał:

Działa i działało cały czas, przyjedź i sprawdź sam...

Potwierdzam. Za granicą działa bez problemu ze ścieżką dźwiękową polską i angielską.

Wracając do tematu działa normalnie, nie warto wierzyć we wszystko co się czyta ;)

Potwierdzam u mnie rowniez dziala😉