Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GrubyBubu

Nie do końca się to sprawdza, ale nawet to wikipedia i tak nie była by miarodajnym źródłem dla jegomościa...tak czy inaczej mam ważniejsze sprawy w życiu niż sprawdzanie całego Netflixa czy innego ustrojstwa w poszukiwania swojej racji, to co sprawdziłem miało w Netflixie, Disney'u AVC przy materiałach dostępnych jedynie w HD w swojej ofercie. Możliwość jest taka że na przykład Amazon daje u nas serial w HD a w innym kraju ma on 4k i dlatego mamy taki kodek, ale to tylko wyłącznie moje przypuszczenia i całkowicie odbiegają od głównego tematu...jak będę miał brak zajęć kiedyś to posprawdzam więcej https://forum.satkurier.pl/uploads/emoticons/default_smile.png[/imgOgólnie nie rozumiem parcia za wszelką cenę do udowodnienia swoich poniekąd chorych racji zamiast przyznania się jak człowiek dorosły? do błędu, sprawdziłem kilkanaście pozycji, poświęcając bezsensowny czas na to, były to nowości typy The 100 i starocie i za każdym razem było AVC, szukanie godzinami screenów z internetu a nie posiłkowanie się własnym doświadczeniem uważam conajmniej za....dramat ludzie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie nie rozumiem parcia za wszelką cenę do udowodnienia swoich poniekąd chorych racji zamiast przyznania się jak człowiek dorosły?

 do błędu, sprawdziłem kilkanaście pozycji, poświęcając bezsensowny czas na to, były to nowości typy The 100 i starocie i za każdym razem było AVC, szukanie godzinami screenów z internetu a nie posiłkowanie się własnym doświadczeniem uważam conajmniej za....dramat ludzie...

 

@GrubyBubu Masz napisane w Wiki jak byk "HEVC, VP9  HE-AAC, Dolby Digital Plus   For devices supporting UltraHD " (czyli wszystkich nowoczesnych, wspierających UltraHD a co za tym idzie H265 i odpowiednie DRMy, a nie np. "for movies in UltraHD" - co twierdziłeś) i H264 dla staroci typu PS3. No i VC1 na starych Windowsach. Jest tam też nieaktualne info o H264 na Androidzie. Artykuł z lutego o zmianie tego na AV1 (który z kolei wypiera VP9) jest kilkanaście postów temu. Czyli wszystko jest dokładnie tak jak napisałem, zanim zacząłeś swoje mądrości :).

 

Odrobinę logicznego myślenia i zauważyłbyś, że przy CE są cyferki i tak 1 i 2 to najstarsze systemy kodowania (ASF, VC1 itd), potem mamy CE3 (H264) i najnowsze CE4 (HEVC i VP9).

Tu masz fajny dokument na ten temat: https://www.streamingmediablog.com/wp-content/uploads/2013/07/2013SMEast-C101.pdf

Jak widać zatrzymał się w 2013 roku na CE3 (H264) bo wtedy to był kodek, którego Netflix używał. CE4 jest tam podany jako planowany (a obecnie go mamy).

Tak więc jeśli świeża usługa HBO Max startuje z pułapu technologicznego 2013 roku to z czego tu się niby cieszyć?

 

Przypominam, że twierdziłeś, że Netflix koduje HD tylko w AVC/H264, co jest oczywistą nieprawdą i udowodniłem to na dwóch swoich screenach i jednym z netu. Nie starczyło to teraz masz jeszcze pare innych potwierdzeń. W temacie Netflixa jest też post @djadijos narzekajacego na niskie bitrate przy VP9 w przeglądarce sprzed jakiś 2 miesięcy.

 

Ja nie muszę niczego szukać godzinami, bo wiem co piszę, w przeciwienstwie do Ciebie... Tak więc już się niepotrzebnie nie gotuj, ciesze się, że mogłem wytłumaczyć, mam nadzieję, że trafi. Ale naprawdę wystarczyło użyć Google.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.05.2020 o 13:15, GrubyBubu napisał:

No brakuje 4k, ale jakość HD jest naprawdę dobra i powyżej 10mb praktycznie cały czas

 

Po raz pierwszy zacząłem korzystać z HBO GO na telewizorze (do tej pory jedynie na tablecie oglądałem) i jestem pozytywnie zaskoczony.

Nie wiem jaki jest bitrate, ale obraz jest naprawdę spoko, tak jak bym oglądał HBO przez dekoder satelitarny. A zaskoczony jestem tak dobrym obrazem, bo telewizor jest dosyć duży: 65 calowy LG OLED.

Aplikacja HBO GO na TV LG też bardzo wygodna. Ogólne wrażenie super, bo mam to w pakiecie od TV satelitarnej i dziwię się, że wcześniej tego nie uruchomiłem na swoim TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lukimann napisał:

Co do jakości obrazu:  raz lepiej,  czasami trochę gorzej.Dużo zależy od samych ustawień telewizora.

 

U mnie na 65" (LG) obraz jest bardzo dobry. Jak odpalę jakiś odcinek to pierwsze 3-4 sekundy obraz jest mglisty a później wyostrza się prawie jak brzytwa. Wiadomo, 4K to nie jest, ale nie widać różnicy między kanałamy HBO z satelity a streamem z HBO GO.

 

Jak piszesz raz lepiej raz gorzej to może to od netu zależy? Chyba to jest jedynym czynnikiem warunkującym jakość obrazu w danej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=39852]lukimann[/mention], To dla nas nic nie znaczy, przynajmniej narazie. Ludzie na portalach jak spiderweb czy antyweb piszą artykuły myśląc, że coś wiedzą i piszą różne farmazony.

@herman78, jak widzę te wpisy o morzu pikseli na HBO Go to normalnie

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem to już wiecie czemu u nas nadal są kanały SD na DVB-T... czemu na HBO GO jest taki fatalny bitrate i brak 4K... a jeszcze brakowało aby Netflix nie wrócił do "normalnej" jakości bo przecież nikt nie widzi różnicy nawet na 65 calach. :lol2:

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu postu. Poprawiono post.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i na dodatek imputujesz mi coś czego nie powiedziałem.

Telewizor dobiera się do wielkości pomieszczenia i tylko tyle powiedziałem. Jeśli chcesz siedzieć bardzo blisko telewizora, to nawet przy 32 calach zobaczysz piksele.

I nie nie oznacza to że jestem zwolennikiem SD, czy braku podnoszenia jakości.

Z mojego posta wynikało jedynie że im dalej siedzisz od odbiornika, tym bardziej zaciera Ci się różnica pomiędzy SD, HD, czy 4k, gdyż tak działa ludzkie oko.

Zatem jeśli do małego pomieszczenia dajesz przesadnie duży telewizor, to tak 4K jest Ci potrzebne, bo siedzisz za blisko. Ale jeśli oddalisz się od telewizora i na takim samym ekranie otrzymasz ten sam materiał w HD, a na drugim obok w 4K, to prawie nikt różnicy nie zauważy.

Polecam poczytać kilka naukowych opracowań jak widzi ludzkie oko. A jeśli to do Ciebie nie przemówi, tzn. jesteś bardzo podatnym osobnikiem na marketingowe chwyty :)

 

Jeśli mnie spytasz czy warto mieć 4k? odpowiadam, tak warto w naszych mieszkaniach, przy większych ekranach rzędu od 50 cali w górę. Ale 8k w naszych warunkach to już nabijanie ludzi w butelkę :)

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje posty tyczą się całego twojego toku myślenia... bo idziesz w dobrą stronę ale tyłem do przodu. 

Bo:
1. To nie materiał, kanał reguluje jaki TV kupujesz tylko w drugą stronę kupujesz jaki uważasz i dobierasz do tego jakość sygnału aby się cieszyć odbiorem.
2. Jeśli chcesz mnie uczyć o tym jak duży powinien być TV to czemu w IMAX ekran na 16 metrów wysokości? :lol2:
3. Technologię poprawy jakości HD, 4K, 8K mają sens przy odpowiedniej odległości to fakt... masz rację, ale... to nie sygnał jest wyznacznikiem na czym masz to oglądać - bo to jest totalna bzdura.
4. Jest tabela odległości fakt / pięknie opisane jest tutaj  https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ - i to nie jest tabela której wyznacznikiem jest materiał (jakość). Wyznacznikiem jest odległość/wielkości od TV aby zobaczyć jakość.


No i teraz aby nie było że lecimy tu off-top to HBO GO jest tragicznej jakości... bo zatrzymali się na twoim etapie rozwoju. Czyli na TV max. 40 cali i to jeszcze w odpowiedniej odległości abyś nie widział "pikselozy" kompresji.
Teraz, jak piszą, że HBO MAX ma mieć 10 Mb/s... czyli to jest to wasze "bardzo dobrze" - to chyba wam gały wypali... :lol2:
4K to petarda... jak doświadczysz czy z płyty, VOD lub na konsoli to nie będziesz chciał doświadczać nic innego. A co do 8K... podzielam zdanie... to bełkot marketingowy.

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie się zgadzamy, tylko zaczynasz od wielkości telewizora nie patrząc na powierzchnię pomieszczenia.

Co kto lubi :) Ja lubię ogarniać wzrokiem cały ekran, a nie kręcić głową żeby zobaczyć co jest na prawej krawędzi, a co na lewej.

Osobiście używam 55 cali w pomieszczeniu wielkości 15m2.

Siedzę od telewizora jakieś 2.5 do 3 metrów.

Widzę różnicę w 4K i doceniam tą rozdzielczość, więc nie musisz mnie przekonywać, do wyższej jakości.

Ale jeśli byś mnie spytał czy urywa głowę przy oglądaniu filmów, w tym HBO, to odpowiem nie urywa. W filmach jest tyle dynamicznych scen, że efekt 4k nie robi na mnie aż takiego wrażenia, dlatego jakość jaką serwuje HBO.go jest dla mnie w zupełności wystarczająca.

Przy oglądaniu filmów przyrodniczych 4k robi na mnie potężne wrażenie i tu bardzo doceniam że go mam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotna wielkość pomieszczenia a Twoja odległość od TV.

Kolega @herman78 podsyłał Ci link do świetnego kalkulatora odległości na profesjonalnym portalu HDTV Polska: https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

To zawsze działa tak, że w zależności jak daleko masz siedzieć od TV to do zauważenia różnicy przy 4K potrzebny konkretny rozmiar ekranu.

Przy Twoich 2,5 do 3 metrów powinieneś mieć  minimum 123 cale TV.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym piszę właśnie :)

 

Odległość od telewizora to jednak pochodna wielkości pomieszczenia, gdyż nie usiądziesz daleko, jeśli pomieszczenie jest małe, ergo, jeśli do pomieszczenia z przysłowiowym 15m2 dasz telewizor o wielkości 60 cali i 120 cali, to w tym drugim przypadku będziesz siedział bliżej, w stosunku do przekątnej, tym samym będziesz potrzebował wyższej rozdzielczości, aby nie irytowały Cię piksele.

To już trochę akademickie dyskusje i odbiegają od tematu wątku. Wyszliśmy od tego czy akceptowalna jest dla niektórych jakość jaką oferuje HBO GO. Starałem się wykazać że dla mnie jest akceptowalna, bo używam mniejszego telewizora (wg mnie optymalnego do mojego pomieszczenia i odległości od ekranu) i przy dynamicznych scenach, jakość 4K w filmach nie jest tak bardzo widoczna - co w zasadzie potwierdza ten kalkulator, bo żeby te piskele zaczęły mnie drażnić, faktycznie musiałbym mieć telewizor 123 cale i mieć przysłowiowy nos w ekranie, czego zwolennikiem nie jestem - szkoda wzroku :)

A że tak dużych ekranów do naszych polskich warunków używa stosunkowo niewielki % użytkowników, dlatego spora grupa osób podziela pogląd o wystarczającej jakości.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma lub miał problem z instalacją HBO GO na Nvidia Shield TV Pro? W sklepie Google Play mam komunikat: "Ten element jest niezgodny z Twoim urządzeniem". Shield znajduje się na liście kompatybilnych urządzeń (polska strona HBO), więc czegoś nie rozumiem. Nie proszę o "obejście", tylko ewentualne rozwiązanie problemu (mam przyzwyczajenie z Apple TV ?, czyli kupuję i ma działać... Jak coś jest przeznaczone na tvOS, to działa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Mając dostęp do Disney+ można obraz oglądać z Disney'a, zapodając na kino dźwięk z HBO GO i już to lepiej wygląda. Jeszcze jakby dźwięk poprawili...

Edytowane przez GrubyBubu
Lepiej, jakbyś poprawił wreszcie pisownię swoich postów, bo co rusz nie da się ich czytać. Po raz n'ty porawiono już niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2020 o 13:12, herman78 napisał:

Z takim podejściem to już wiecie czemu u nas nadal są kanały SD na DVB-T... czemu na HBO GO jest taki fatalny bitrate i brak 4K... a jeszcze brakowało aby Netflix nie wrócił do "normalnej" jakości bo przecież nikt nie widzi różnicy nawet na 65 calach. :lol2:

 

Bo nie było widać różnicy między obrazem HBO z satelity, a tym z HBO GO. Tylko o to chodziło.

 

Oczywiście można zacząć stękać i ogólnie marudzić na całe HBO, bo nawet przez satelitę ma słaby bitrate, nie ma 4K, itd., ale tu akurat chodzi o samą usługę GO i zdaje ona egzamin, choć wiadomo, że ogólnie muszą pójść do przodu i wdrożyć 4K, jak i lepszą jakość GO dla tych z normalnym łączem internetowym.

 

Ale o czym my tu nawet piszemy, skoro (N)C+ ma już od dawna 4K, a konkurencyjny Polsat jeszcze nie wypuścił swojego pierwszego dekodera z rozdzielczością UHD... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie,  że nadawcy zależy na jakości tylko w kablówkach.

Nawet wersja HBO OD jest lepsza od HBO GO.

Czasami faktycznie trudno zaakceptować tą jakość w streamingu, zwłaszcza porównując do Netflixa, czy Amazona.

Płacimy tylko za kontent?

Brak szacunku dla osób opłacajacych subskrypcję.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...