Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli do rzeczy jaki mam kupić tv i skąd internet by mieć porządny obraz jak w Sky Atlantic z bitrate 7mbps?

Pytam zwłaszcza dwóch typów od aws i kto wie czego jeszcze ???

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie kumam tej nawalanki.

Dawno temu było gadane o jakości HBO GO i linearnych kanałów, że to syf.

Nic się nie zmieniło więc po co te bzdety?

Jeden do drugiego smuci o aspektach tech.  tylko po kiego?

Każdy kto ma oczy to widzi co jest nie halo z tą usługą.

Tak od siebie, każdy sezon GOT oglądałem z opóźnieniem ściągnięty z neta w 1080p bo szkoda mi było męczarni na HBO.

Porównując plik z neta z tym co na HBO GO to dziwię się sobie że ciągle za to płacę.

Tyle i tylko tyle, dajcie se po razie i finito.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bugmenot napisał:

No i niektórzy najwyraźniej jeszcze w tym klimacie zostali ;).


Najpiękniejsza wypowiedź podsumowująca... @GrubyBubu który de facto dużo czyta ale pokazać i udowodnić swoją wiedzę już nie (ty mi nie pokazuj że jest coś takiego jak Tizen Studio tylko pokaż mi co ty na tym robisz bo nazwę programu to ja mogę sobie sam na necie znaleźć)... oraz @Pawop nooo ten ma 250 Mb/s internet i u niego 3 Mb/s na HBO GO wyglądają jak 8 Mb/s... :rofl:

Właśnie to jest smutne... że tacy ludzie jak WY starają się komuś zaimponować - narzucając NA SIŁĘ swoją rację bez podania jakichkolwiek przykładów - BO JEST DOBRZE I KONIEC.
 

20 godzin temu, wuzel napisał:

Ja wam tylko przypomnę ,że dawniej ludzie "korzystali" z Xividów ,Divixów ,czy RMVB-ten kodek był ciekawy  i nikt nie narzekał na jakość. Więcej w "obiegu" były t.z.w. "kinówki" i to była jakość ,ani dźwięku ani obrazu. Liczyła się treść. Dzisiaj powiedział bym ,że ludzie mają więcej niż 15 cali w komputerze i więcej niż 21 cali w telewizorze ,dlatego taki nacisk kładziecie na jakość.


Podzielam twoje zdanie ale chce przypomnieć że w tych czasach o których mówisz były jeszcze Duże Fiaty i Polonezy bez klimatyzacji, ABS, poduszek itp.
To były czasy kiedy w domach gościł jeszcze TV CRT 21" a ja dziś mam monitor 24" na IPS... :) 
Nie możemy pozwolić aby tacy ludzie wmawiali ci że jest dobrze... bo nigdy nie będziemy się rozwijać. A wiesz czemu jest taki nacisk na jakość? Bo fakt że się rozwijamy 55" to już dziś prawie standard... ale jest inna ważniejsza kwestia...

W końcu doświadczamy JAKOŚCI takiej jak na Netflix i Amazon. Nie oszukują nas jak od samego początku platformy satelitarne z pozapychanymi transponderami i mówią że to jest super jakość. A już nie wspomnę o telewizji naziemnej gdzie lecą jeszcze kanały w SD

 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może większość z nas z tego forum, to nieliczne osoby zwracające uwagę na jakość obrazu czy dźwięku i dlatego nie opłaca się HBO zmieniać swojego podejścia ? To się pewnie kiedyś zmieni tak jak zmienili nadawanie z SD na HD ale może to trwać niepotrzebnie długo (HBO zawsze odstawało pod tym względem w stosunku do np. Canal+. Mieli gorszą jakość obrazu, dźwięku, brak możliwości oglądania z napisami, 16/9 też chyba później wprowadzili) Dziś bowiem nadal wiele osób ogląda programy nawet w zwykłym SD o czym świadczy chociażby sprzedaż filmów na DVD. Seriale HBO też są wydawane na DVD (na blu ray również), więc ktoś to ogląda. Może ktoś powiedzieć, że wielu ludzi ma tv 32" a tu różnicy dużej nie widać ale przecież w przyszłości to się zmieni, zachce się przy wymianie sprzętu powiększyć ekran do np. 60" i wtedy będzie rozczarowanie jakością takiego DVD.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2019 o 00:38, GrubyBubu napisał:

Jakiś czas temu wmawiałeś wszystkim że to denny kodek, przecież naprawdę możesz sobie dokładnie sprawdzić na Samsungu, a tu takie stare zdjęcia ile ten kodek wyciąga, HBO ma przy dzwięku 5.1 vorbis reszta raw, pierwsze to The Expanse z Amazona8ada7f5e0c79ca40c6076367d8240587.jpga3b02792ea0498dcdc4e3154011173e8.jpg

P.S.

Dodam tylko że HboGo na Androidzie wygląda koszmarnie w porównaniu z aplikacją na Samsunga

 


Sorry że wrócę do twojej wypowiedzi... bo to o czym mówisz czyli widełki w SamsungTV to nie do końca może być prawda. Dziwiłem się czemu miał byś dostać lepszy materiał od innych...

Z informatyki jest jeszcze coś takiego jak bity kontrolne - przytoczę zdanie nie chce mi się pisać po swojemu:

"Z tego też względu 1 bajt przesyłanej informacji wymaga transmitowania więcej niż 8 bitów. Zazwyczaj do każdych 8 bitów danych dołącza się 2 bity kontrolne (np. bit startu i bit stopu), co łącznie daje liczbę 10 bitów na każdy bajt transmitowanej informacji..."

Jeśli ten zapis który mamy na "zrzutach" nie liczy bitów kontrolnych tylko zlicza tyle ile dostaje bez rozróżnienia to wtedy "ogólnie" zgadzał by się bitrate dostępny na SamsungTV.

Aleeeee wtedy z HBO GO 3,5 Mb/s dostajemy już tylko około 2,7 Mb/s... co by się zgadzało bo na necie czytam wszędzie że HBO GO nadaje maksymalnie około 2,5 Mb/s.

Niestety poza twoimi zrzutami nie da sie sprawdzić jakim bitrate częstuje nas HBO GO... aby można było z czymś porównać... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w miare wiarygodne patrząc chociażby na Netflixa gdzie można sobie sprawdzić praktycznie na każdym urządzeniu, Netflix polazuje uśredniony bitrate, aże korzystają z VBR więc mamy skoki gdzie peaku bitrate przekracza grubo ponad 20mb, ale średnia pozostaje w granicach tych 16mb przy 4k, Hbo ma raczej stały bitrate i tylko drobne odchylenia są, na Tvp Vod też jest stały bitrate 6-8mb, Samsung praktycznie pokazuje to samo z tym że na korzyść Hbo gdzie jest trochę lepiej, swego czasu Samsung jako jedyny miał dostęp do "Paktu" w 4k na Hbo Go, więc być może nadal ma jakieś preferencje w tym temacie. Patrząc na jakość między apką Tv a tą z Fire widać gołym okiem różnicę. Jutro odbiore AppleTv i jeszcze tam sprawdzę jak sytuacja wygląda, bo też jest możliwość podejrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają propozycje w aplikacji opisane "Opowieści podręcznej - co obejrzeć potem" - na liście między innymi "Tomb Raider," "Ralph Demolka w Internecie" i "Ready Player One", rzeczywiście tematycznie zgodność 101% ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dostałem e-mail z informacją o podwyżce od listopada

ZMIANA CENY SUBSKRYPCJIPiszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies.* w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada. Aby uzyskać więcej informacji o następnej dacie rozliczenia lub zmienić bieżącą subskrypcję, przejdź do zakładki „Ustawienia”.
* Wszystkie kwoty zawierają podatek.

Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi.

Możesz przeczytać nasze zaktualizowane Warunki korzystania tutaj. Jednocześnie informujemy, że w tej aktualizacji nie wprowadziliśmy żadnych zmian w naszej Polityce prywatności.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, dzwoniąc pod numer: 800 012 024 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@hbogo.pl. Chętnie pomożemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak zapowiadał Press jakiś czas temu...

 

U mnie subskrypcja anulowana już jakieś 2 tyg. temu, ale mail też przyszedl, tylko forma trochę inna:

"Zdecydowałeś się anulować subskrypcję do HBO GO i zostanie ona anulowana w następnym dniu rozliczeniowym, jeśli nie podejmiesz dalszych działań.Jeśli zdecydujesz się kontynuować subskrypcję, miesięczna opłata abonamentowa wzrośnie z z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies.*"

 

Rozumiem, że ta podwyżka wraz z tytułami sprzed pół roku takimi jak "Czarnobyl" ma mnie zachęcić jednak do wznowienia... Nice try ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś został zgodnie z zapowiedziami skrócony okres próbny HBO GO - z 30 do 7 dni.

Swoją drogą, w Ipli pakiet HBO nadal kosztuje 20 zł - jest tam co prawda HBO OD, nie GO, ale z dostępem do Cinemaxów i AXN (no i kanałów HBO). Oglądałem tak HBO przed tym jak zrobili aplikację na Android TV i o ile cena zostanie na takim poziomie to przy ponownej chęci obejrzenia tam czegoś skorzystam z Ipli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GrubyBubu napisał:

Przecież to było pytanie retoryczne i każdy kto widzi Twoją "twórczość" na tym forum zna odpowiedź...
HBO ma zapewne tyle klientów że mogło sobie pozwolić na podwyżkę ;)

Patrząc na "wymagających klientów" jak Ty i kolega od Samsunga czyli @Pawop to pewnie że mogli..przeca i tak taniej niż Netflix:)

2 minuty temu, herman78 napisał:

@umek ja sobie włączyłem Bumblebee... od 9 minuty nie da się tego oglądać... też zapewne mam zły TV... i wolny internet... :rofl:

Włącz sobie "Opowieści podręcznej" ...pierwsze minuty filmu...to dopiero hardcore.A szkoda bo aplikacja jest wyborna...oferta świetna...tylko jakość jak z pirata..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już kiedyś o tym było... bo amerykany myślą że my nadal oglądamy TV na Rubinach a domy mamy pokryte strzechą... i to jest całkiem serio... :) 

Więc po co nam jakość? hahahaha :) Ale jak ludzie nie widzą różnicy... to nigdy nie będzie dobrze... i chwała nam za to że Netflix i Amazon do nas zawitała... bo nigdy byśmy tego nie doświadczyli... :/ 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...