Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Arkon Czyli jest trzecia ostatnia opcja... problem ze wzrokiem... :) Z resztą nie wiem czy wiesz ale ostateczną odległością dla 55cali dla 1080p... jest około 2,5 metra albo nawet i mniej [ HDTVPOLSKA.PL ] ?? Możesz mieć 5 metrów i już masz za daleko.... :) 

A wy ogólnie dalej swoje... ręce opadają już jacy znawcy tu siedzą. Rozumiem jak komuś tragiczna jakość nie przeszkadza bo dla niego to bez znaczenia - jego wybór. Ale przestańcie już ****** że to wina internetu jak HBO GO ma WUJOWY kodek i bitrate. Z takim podejściem to po co w ogóle 4K... 8K... jak wystarczy nadawać tragiczną jakość w pseudo 1080p?? Po co 5.1... a już o ATMOS nie wspomnę jak STEREO w HBO GO też super?

Po co wam nowoczesne samochody... jak w Polonezie też jest fajnie? :)  Nowoczesne telefony... jak NOKIA 3310 była niezniszczalna? :) 


 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest 5.1 o co znów walczysz, chyba logiczny wybór albo 5.1 albo lektor w stereo bo i tak nic nie słychać, korzysta przecież z tego samego kodeka obrazu którego używa Amazon i Netflix w HD default_smile.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, GrubyBubu napisał:

... korzysta przecież z tego samego kodeka obrazu którego używa Amazon i Netflix w HD... default_smile.png


No bankowo NIE... AVC ma wiele swoich odmian. Oficjalnie HBO GO nie podaje żadnych parametrów... można je tylko wyciągnąć z urządzeń. Tak np wiemy że nadaje w AVC a Netflix z AVC1 bo koledzy wklejali zdjęcia.

Netflix nadaje w AVC1.64028 / High Level 4 - właśnie sprawdziłem. Patrząc na jakość HBO GO... i bitrate to bankowo to nie jest to samo ale o HBO GO więcej się nie dowiemy.

Ja na Netflix oglądałem kiedyś serial Alienista który miał bitrate niecałe 2 Mb/s... wyglądało to podobnie do HBO GO a jednak i tak lepiej dalej było na Netflix jak HBO GO.

Ja napisałem co wiem o tym kodeku... a ty napisz z jakiego korzysta HBO GO i z jakim bitrate jak uważasz że to samo? :) 

Wiesz bajki to sobie można kolegom w piaskownicy opowiadać ale nie tutaj... :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu wmawiałeś wszystkim że to denny kodek, przecież naprawdę możesz sobie dokładnie sprawdzić na Samsungu, a tu takie stare zdjęcia ile ten kodek wyciąga, HBO ma przy dzwięku 5.1 vorbis reszta raw, pierwsze to The Expanse z Amazona8ada7f5e0c79ca40c6076367d8240587.jpga3b02792ea0498dcdc4e3154011173e8.jpg

P.S.

Dodam tylko że HboGo na Androidzie wygląda koszmarnie w porównaniu z aplikacją na Samsunga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu Co sobie możesz sprawdzić na Samsung... zaraz zaraz... ?? Bo nie wiem o czym mówisz?? Piszesz o wszystkim i o niczym. 

Bo po pierwsze czy informacje co ty tam masz są w jakiś sposób wiarygodne a raczej precyzyjne...?? Tylko Netflix podaje wiarygodne informacje wraz z kodekiem prosto z serwera... ale tylko na kompie są szczegółowe dane. HBO GO nie uraczysz żadnych info.

Po drugie zapomniałem dopisać najważniejszy punkt... czyli materiał źródłowy który jest pakowany. Ja śmiem twierdzić że HBO GO zgrywa z satelity materiał... pakuje go... i takie coś dostajemy w tej super hiper jakości. Miałem kiedyś okazję porównać ten sam film na linearnym HBO i HBO GO na SamsungTV. Ta sama pixeloza w tych samych momentach... a podpowiadam że to leciało z kablówki nie SAT. Jak bym ci zakrył znaczek nawet byś nie rozróżnił.

 

Aaaaaaaa po trzecie... jeśli kodek jest "ten sam" powiedzmy... a masz u siebie 10 Mb/s VS 3,5 Mb/s... to powiesz mi że nie widzisz różnicy?? Ale to taki szczegół... :D:D :D 

P.S. ... a jeszcze jest coś takiego jak ustawienie stopnia kompresji na danym kodeku.

Jest kilka filmów które są nadawane jednocześnie na Netflix / Amazon i na HBO GO. Włącz sobie... ja znalazłem 3. Jeśli nadal nie widzisz różnicy to tylko się cieszyć nie musisz inwestować w dobry TV i w 4K... bo i tak wszystko wygląda tak samo :) 

 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie żeby ktoś pisał że niema różnicy, co do Samsunga to mamy Tizen studio i tam już reszte, no cóż miałem nadzieje że masz jakiekolwiek pojęcie poza powielaniem tego co w internecie w dodatku wybiórczo...co do poprawności pomiarów, raczej pokrywają się z tym co na AppleTv i tym co pokazuje Netflix, napewno też nie przekraczają tego co dany kodek może.
P.S.
na Samsungu masz dodatkowo widełki z rozdzielczością coś jak Netflix w przeglądarce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu Wiesz że np na Netflix przy konwersji serialu Stranger Things, na potrzeby którego przygotował 9,570 wersji filmu. Takie puste dane z urządzenia które pokazujesz nie uwidaczniają faktycznego materiału i pracy który wykonuje konkurencja.

Poczytaj sobie jak to działa to szczeka ci do ziemi opadnie... i nie mów mi dalej że HBO GO nie ma WUJOWEJ jakości.... maaaa bo jest ZACOFANA technologicznie.

Bo w odróżnieniu od Ciebie czytam i interesuję się tym co się dzieje... a nie wmawiam że HBO i Netflix korzysta z tego samego kodeka bo tego nie wiesz na 100%...


Poczytaj sobie na dobranoc... przyda sie na przyszłą rozmowę...
https://geek.justjoin.it/dziala-netflix-przewodnik-tym-sie-dzieje-wlaczasz-play/

P.S.
Chyba chciałeś napisać że widełki bitrate... bo rozdzielczość jest taka sama tylko bitrate mniejszy przy danych rozdzielczościach ewentualnie na Samsung... :) 
 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic żadnej konstruktywnej rozmowy nie będzie widze, odnośnie AWS poczytaj o problemach HBO w trakcie emisji GoT i dlaczego AWS nawet tego nie ogarnął. Nie bronie i nie broniłem HBO, mogliby chociaż podciągnąć bitrate do tego co w US czyli skromne 6mb na wszystkich urządzeniach i byłoby zdecydowanie lepiej, ale nie mogę sie zgodzić z bzdurami które wypisujesz próbując wmawiać wszystkich swoją wersję o strasznej jakości, ale sytuacja wkrótce się zmieni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pawop napisał:

Nagłe spadki jakości, to w większości przypadków właśnie wina internetu.

 

Nagłe spadki jakości to coś zupełnie innego i to może być wina dostawców internetu jeśli w innych serwisach streamingwych występuje ten sam problem. Ale ja pisałem o czymś innym, gdy jakość jest stabilna ale nie osiąga takiego poziomu jak w Amazonie czy Netflixie. I nie piszcie mi, że HBO ma taki sam poziom jak inni skoro mają bitrate 3mb/s a Amazon 8 mb/s to jakość nie może być jednakowa. Samsung też nie wymyślił cudownego softu, który 3 mb zamienia w dajmy na to 6.

W dniu 29.09.2019 o 15:32, Arkon napisał:

Ja tylko nadal nie rozumiem takiego postawienia sprawy, że jakość nie jest dobra, więc nie będę oglądał legalnie wielu świetnych filmów i seriali. Mi to przypomina powiedzenie-"na złość babci odmrożę sobie uszy". :)

 

Bo jak oczy się przyzwyczają do porządnego HD to później piksele przeszkadzają w oglądaniu. Zazdroszczę tym, którzy na to nie zwracają uwagi ale czasami sam wolę odpuścić jeśli nie jest to film na którym mi strasznie zależy lub mówiąc dyplomatycznie szukam w powietrzu w lepszej jakości (jednocześnie płacąc cały czas za HBO GO). Gdzieś tam w chmurach można było dorwać np. "Wielkie Kłamstewka" z bitrate 8 mb/s. To chore, że w ogóle trzeba było szukać takich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja zauważam gorszą jakość w HBO GO, dlatego często czekam aż jakiś film czy serial pojawi się w HBO, bo jednak w kablówce wygląda to lepiej. Nawet coraz częściej zastanawiam się nad zamówieniem Cinemaxa, mimo że wszystkie filmy są w HBO GO. Mimo wszystko nigdy nie szukałem w, jak to nazwałeś, chmurze jeśli mogłem oglądać legalnie. To jest dla mnie mały problem, mimo wszystko. Gorzej mam jako kibic, bo często nawet Canal+ ma słabszą jakość, szczególnie jak mecz leci w C+4K. Już nie wspominając o braku Polsat Sport Premium w Vectrze. To jest problem, który mnie denerwuje(bardzo delikatnie mówiąc). Przy tym jakość HBO GO to pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawop napisał:

Nagłe spadki jakości, to w większości przypadków właśnie wina internetu.


Tyyyy  jesteś po prostu śmieszny... czasem mam ochotę cię wyśmiać i twoją wiedzę. Aleeeeeee to tylko dyskusja... 

 

7 godzin temu, GrubyBubu napisał:

No nic żadnej konstruktywnej rozmowy nie będzie widze, odnośnie AWS poczytaj o problemach HBO w trakcie emisji GoT i dlaczego AWS nawet tego nie ogarnął. Nie bronie i nie broniłem HBO, mogliby chociaż podciągnąć bitrate do tego co w US czyli skromne 6mb na wszystkich urządzeniach i byłoby zdecydowanie lepiej, ale nie mogę sie zgodzić z bzdurami które wypisujesz próbując wmawiać wszystkich swoją wersję o strasznej jakości, ale sytuacja wkrótce się zmieni :)


Mówisz sam o sobie... coś wiesz... ale szczegółów żadnych. Podpowiadam że ja w tym temacie staram się ukazać jaką tragiczną ma jakość HBO GO i co jest tym spowodowane.

Drugie mówisz sprawdź sobie... czyli rozumiem że "Tizen studio" znasz tylko bo poczytałeś. OK... więc pochwal się jak dobrałeś się do TV Samung. Z miłą ochotą zobaczymy tutaj jak z Samsunga wyciągasz dane o tym jak działa na nim HBO GO np... bo chyba po to tu to wymieniłeś a nie chwalisz się że istnieje coś takiego jak "Tizen studio".

Trzy... Netflix nie korzysta z AWS już... jak byś czytał to byś wiedział. S3 (Amazon) + CDNy w Polsce w dużych miastach. Do tego filmy w około 9000 plików dla jednego tytułu. Nadal będziesz tak bronił HBO GO i też wmawiał że jakość na moim Samsung to efekt Zacięcia się sieci... BO O TYM ROZMAWIAMY TERAZ? Kolega napisał gdzieś jaką drogę robi materiał zanim dojdzie do naszego kraju i mówisz ze to nadal wina dostawcy... jeśli już nawet to wina tego że serwery są w wuj daleko i pakiety giną po drodze. Ciekawe jak są SPADKI to jak włącze test to mam całe 30 Mb/s... :D  No nie róbcie sobie jaj. 

Czwarte... mam kumpla w USA nie muszę czytać... dużo gadamy o jakości i HBO u nich też ma najgorszą jakość ze wszystkich czyli to twoje 6 mb/s to jakaś bajka jest... albo udowodnij :) 

Zmieni... się jak...?? Wiesz coś powiedz... czy wróżysz z kart? :) 

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok... tak jak pisałem że będzie. A teraz przyrównaj to do naszego super HBO GO w porywach z 3,5 Mb/s? Są chyba jakieś materiały które występują u nas i tam?

Za każdym razem jak widzę jakiekolwiek porównania HBO do czegokolwiek... z miłą ochotą bym zobaczył minę kogoś kto odpala dla przykładu Netflix albo Amazon... i dalej stawia na swoim że jest dobrze? :) 

Wiem że macie mnie za świra... ale nikt mi nie powie że czarne jest białe. HBO GO to u nas chyba najgorsza jakość na rynku z resztą na satelicie jest podobnie. Tam też powiecie że to wina jest anteny? Poczytajcie też HDTVPOLSKA... ludzi którym zależy na jakości bo era tv 32" już się skończyła a HBO właśnie taka jakość oferuje. 

Jestem w stanie zrozumieć że komuś ta tragiczna jakość nie przeszkadza... ok... ale proszę was nie wmawiajcie szczególnie tutaj... to nie piaskownica... że wina za materiał z HBO GO ponosi mój internet. 

Nikt z Was broniących HBO GO nie potrafi udowodnić że jest dobrze... tylko mówicie że jest dobrze a tak się nie da rozmawiać. Nie jest dobrze... i może będzie dobrze jak wystartuje HBO Max... zainwestuje w CDNy jak to robi Netflix i wtedy powiem... TOOOOOOO JEST TO... i ładnie podziękuję po czym zakupię usługę i będę chwalił...

...ale na dziś to jest TRAGEDIA i kolega napisał że szuka dla odmiany materiału na necie. W USA maja tym lepiej bo Amazon ma umowę z HBO i najlepsze seriale lecą "przez" Amazona... ich serwery i w ich jakości :) Niestety HBO ma dobrą zawartość ale dość z kłamstwem że to jest nowoczesna usługa i ma jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan tego forum przypomina jakość HBO.Totalny chlew po odejściu Orbity.Pani moderator po cichu usuwa co popadnie ale pewnie jak niektórzy napiszą to wina internetu..

Ludżie..ogarnijcie się....niech to HBO ma nawet i 150mbps...to bez znaczenia bo jest syf i nic ponadto.Sciagnij jeden z drugim odcinek Gry o tron z neta i porównaj z tym bagnem z HBO...potem już tylko okulista zostanie..

 

Forum takie stało się nie bez powodu...wsadzono reklamy...usunięto ludzi robiących porządek i mamy sieczkę jak na interii.

 

 

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym samym pomyślałem... Gra o Tron z Amazona... Bit rate : 7 232 kb/s, Nominal bit rate : 10 000 kb/s... a ci nadal że to internet... :( 

Czasem mam ochotę sobie fajnie pogadać... ale tak serio... rzeczowo... temu wiem dużo o netflix... CDNach itp. 

Przykro że HBO ma takie podejście... aleeeee czas wszystko wyprostuje... wojna na VOD tuż tuż... nie ma miejsca w nowoczesnym VOD na taki bubel jak HBO GO... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na koniec poczytaj o AWS i CDN-ach, praktycznie wszystko masz bez logowania:

https://medium.com/netflix-techblog

Na Samsungu masz troszkę lepsze bitrate, jak już nałykasz się wiedzy to poczytaj o Tizen Studio + podstawy Linuxa się przydadzą, a później już będziesz miał z górki i sam sobie posprawdzasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam tylko przypomnę ,że dawniej ludzie "korzystali" z Xividów ,Divixów ,czy RMVB-ten kodek był ciekawy  i nikt nie narzekał na jakość. Więcej w "obiegu" były t.z.w. "kinówki" i to była jakość ,ani dźwięku ani obrazu.Liczyła się treść. Dzisiaj powiedział bym ,że ludzie mają więcej niż 15 cali w komputerze i więcej niż 21 cali w telewizorze ,dlatego taki nacisk kładziecie na jakość.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...