Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli AVC... to 3,5 Mb/s to już jest dobrze a jak by było 5 to już by było super. Niestety HBO musiało by w polsce zainwestować w CDN'y. Mogli by tak wszystko pozmieniać. Netflix dużo ma takiego materiału z takim bitrate. Ale jak już zmieniali mogli puścić najnowszy AV1.

Edytowane przez herman78
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomzi87 tu jest temat na HBO GO... nie na Netflix ale jak już pytasz to na Netflix jak jest mały bitrate też wyskakuje "pixeloza". HBO GO to jest dramat... choć coś tu koledzy podpowiadają że zaczynają zmieniać kodek na AVC z lepszym bitrate więc może w końcu coś zaczynają robić w tym temacie. Plus Netflixa masz taki że możesz sobie sprawdzić bitrate danego materiału bo nie wszystko idzie w super jakości. Jak na Netflix masz na filmie nie bajce około 2-3 Mb/s to jest słabo. Ja "pixelozy" kiedyś doświadczyłem na serialu Alienista który odcinki miał 1.8 Mb/s... na ciemnych gradientach wyglądało to tragicznie wręcz. Aleeeeee to tylko na tej pozycji... reszta ogólnie miodzio. Ja oglądam na TV 55MU7052 z 2,5 metra.

Edytowane przez herman78
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@GrubyBubu wrzucił byś te techniczne zrzuty takie co kiedyś?? Mógł byś sprawdzić większą ilość materiału - czy to tyczy się jednej pozycji czy wszystkiego?? Ciekawa jest ta sytuacja z tym kodekiem. Jeśli ktoś napisał że jest 3-3,5 Mb/s a było 2 Mb/s to chyba tylko stąd ta ewentualna "poprawa jakości" a nie ze zmiany kodeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Cały czas było 3,5mb i kodek mp4, teraz mamy avc


20 marca na zrzutach przy HBO GO tez jest AVC... więc jaka to ta zmiana w końcu? No i nie było 3,5... tylko 3... a czasem nawet 2 Mb/s na HBO GO jak pisali koledzy. Więc gdzie ta zmiana ja się pytam? 

65c992d53c832a8cbd7546ede36fa0b3.jpg

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78

bo to jest to samo. AVC = mp4 = h264 - staroć sprzed 15 lat ;).

Rożnica w takim niskim bitrate byłaby, gdyby przeszli np. na VP9 (jak Youtube, Netflix itd), albo HEVC.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Na kodekach aż tak się nie znam, jedynie to co widzę, wcześniej było mp4, a od pewnego czasu jest avc tak jak we wszystkich innych serwisach, bitrate jest taki sam, a jakość optycznie rzeczywiście lepsza, więc wygląda na to że coś musieli tam grzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, NobelM napisał:


Trochę nie podoba mi sie zapis o AV1... który miał być total free... a tu nagle ktoś sobie przypomniał i chce zgarniać kasę - dziwne że dopiero teraz kiedy rynek mocno zaczyna sie nim interesować.. Z tekstu także wynika że kolejnym kodekiem będzie VVC... choć zapewne do czasu jak zostanie wdrożony może coś jeszcze się pojawi. 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...