Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym ze HBO wszędzie wyglada tak samo przekonywać  nie trzeba.1080p tez nic nie zmieni.

Oni już dawno olali jakość,i stało się to zanim się HD w ogóle pojawiło.Dobrze się stało ze zostali przejęci prżez At&T.Wielu ludzi już odeszło,odejdą kolejni,,którzy doprowadzili do tego ze dziś HBO to syf.Tak sobie myśle że gdyby jakość obrazu była w połowie tak dobra jak ich filmowe zapowiedzi ...

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lukimann napisał:

Na Android tv w Sony nie narzekam, ale zawsze może być lepiej.

@Pawop

 I chyba to jest najlepsze wyjście.

Do końca roku może znajdzie się promocja za 20 zł, chodzisz kablówki to "GO" traktują jako extra dodatek.

Na szczęście nie wszystkie, jak już pisałem w Vectrze mam 3 kanały HBO, HBO OD i HBO GO za 20 złotych z zobowiązaniem na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@Arkon, żałuje tylko tego,  że nie ma kanałów HBO, Cinemax w aplikacji Online Vectry, ponieważ jestem w 100 % pewny , jakości 1080p na tych kanałach.  :D

W NC+GO jakość kanałów HBO, Cinemax to 720p, bitrate [2441 kbps]

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, lukimann napisał:

Poproszę dowód na to , że na HBO faktycznie jest 1080p.

 

No właśnie , coś w tym jest. To jest jedyne info na stronie HBO GO.

Nigdzie nie ma mowy o magicznym 1080p....

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie oglądają "Grę o Tron" na smartfonach i się dziwią, że nic nie widzą :D. Z resztą część komentujących pewnie i tak ściągała z jakiejś podejrzanej strony w kiepskiej jakości. 

3 odcinek oglądałem po zmroku, na ekranie 50 cali i nie narzekam. Świetny klimat, muzyka i obraz nawet raz się nie zaciął choć przez Wi-fi na TV w aplikacji HBO GO. 

Duża część amerykańskiej widowni nie ma pojęcia jak wygląda noc. :D Mieszkają w miastach, a tam przecież ciemność jest czymś niespotykanym. Śmieszne to narzekanie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Jak wygląda jakość aplikacji i kompresja sygnału w innych krajach np. w  USA, podobnie jak w Polsce?

Aplikcję porzuciłem na rzecz dekodera ze skalibrowanym obrazem według wytycznych z netu pod "Kino pro".Tak odbieram kanały linearne.Faktycznie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu obraz był prawie dobry.Nie idealny, ale oddający klimat akcji.

*Ustawiony mam tryb w aplikacjach na fabryczny Standard zarówno w Netflix i Amazonie super daje radę ( ładne kolory w animacjach dla dzieciaków i ostry obraz) tu całkowicie zawiódł. 

Nawet gdy zmieniłem na kino pro.

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, the cable guy napisał:

3 odcinek oglądałem po zmroku, na ekranie 50 cali i nie narzekam. Świetny klimat, muzyka i obraz nawet raz się nie zaciął choć przez Wi-fi na TV w aplikacji HBO GO. 

U mnie materiał zaciął się raz, tuż przed bitwą.  Co do samego epizodu - trzymał od poczatku do końca w napięciu. Początkowo kręciłem nosem na zakończenie pewnego wątku, ale przypomniałem sobie, że pewna postać przez kilka lat przygotowywała się do tego momentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

W tym wychwalanym pod niebiosa przez niektórych US kodek AVC i 6mb średnio, zresztą jak zdecydowana większość kanałów. US nie było i nie jest żadnym wzorem jeżeli chodzi o jakość nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sky też tyle jest a obraz wgniata w fotel.Nie tylko bitrate ma znaczenie.Ludzie,przecież tu nie chodzi o jakiś hiper obraz a zwyczajnie brak pikselozy na ekranie...HBO wygląda jakby z 640p było rozciągnięte do 1080i..

 

Przykład choćby teraz...Atomowa blondynka w Canal+ Film.Obraz nienaganny...Da się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to niestety prawda. Taki ciemny odcinek powinno się oglądać przede wszystkim w ciemnym pomieszczeniu na telewizorze, a nie na laptopie na pikniku czy na telefonie w autobusie.

@umek, już nie przesadzaj z tą pikselozą na HBO Go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @Pawop jakość HBO HD na satelicie jest gorsza w porównaniu do kablówki (na przykładzie UPC). Ja oglądałem 3 odcinek 8 sezonu GoT na kanale HBO HD za pośrednictwem UPC w czasie premiery i nie odczułem tego, że niby było za ciemno. W salonie miałem nawet delikatne oświetlenie, czyli nie oglądałem w całkowitych ciemnościach, a wszystko było dobrze widać. Wydaje mi się że narzekają głównie ludzie oglądający pirackie kopie tego odcinka, gdzie wiadomo jak jest z jakością, albo ludzie którzy oglądali to na swoich 6 calowych smartfonach itp urządzeniach. Odnośnie jakości HBO, przykładowo w CP GO kanały HBO lecą w 1080p :

Spoiler

hbo2.png

Odcinki GoT z 8 sezonu są w CP GO w 1080p, z 7 sezonu w 720p. Z informacji jakie posiadam to materiały w HBO GO są w różnej jakości, w 1080p także. Ale które i ile tego jest, nie wiem, a samemu nie chce mi się tego sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 letnią Plazmę która nawet nie jest 1080p a tylko 720p ale sztucznie podbija do 1080p  i w trybie normalnym było za ciemno ale w trybie dynamicznym sceny nie widoczne ukazały się, także pewnie w nowoczesnych TV 4K UHD to pewnie kwestia ustawień a skalibrowane to już na pewno mają tryby na dzień i na noc. Czytając na stronie jest tego trochę, tych ustawień :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko, że ta bitwa rozegrała się w nocy, jeszcze w zamieci śnieżnej, co tylko potęgowało klimat i niepokój więc się nie dziwota, że u niektórych nic nie było widać. Ja miałem ustawiony obraz w telewizorze w trybie "Naturalnym", i tak jak mówiłem, niemalże wszystko widziałem. 

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Co by nie mówić to nazwa "premium" bo za takie uznawane jest HBO do czegoś powinna zobowiązywać.Nie tylko zawartością kontentu, ale za tym powinna iść też jakość.

(Prognozy jeśli chodzi o najszybszy wzrost liczby subskrybentów płatnych serwisów wskazują  w najbliższych latach na Polskę, w tej części Europy.)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubus.kul napisał:

Tak jak pisze @Pawop jakość HBO HD na satelicie jest gorsza w porównaniu do kablówki (na przykładzie UPC). Ja oglądałem 3 odcinek 8 sezonu GoT na kanale HBO HD za pośrednictwem UPC w czasie premiery i nie odczułem tego, że niby było za ciemno. W salonie miałem nawet delikatne oświetlenie, czyli nie oglądałem w całkowitych ciemnościach, a wszystko było dobrze widać. Wydaje mi się że narzekają głównie ludzie oglądający pirackie kopie tego odcinka, gdzie wiadomo jak jest z jakością, albo ludzie którzy oglądali to na swoich 6 calowych smartfonach itp urządzeniach. Odnośnie jakości HBO, przykładowo w CP GO kanały HBO lecą w 1080p :

  Ukryj zawartość

hbo2.png

Odcinki GoT z 8 sezonu są w CP GO w 1080p, z 7 sezonu w 720p. Z informacji jakie posiadam to materiały w HBO GO są w różnej jakości, w 1080p także. Ale które i ile tego jest, nie wiem, a samemu nie chce mi się tego sprawdzać.

90 raz napisze!!Nie chodzi o ciemność a o pikseloze!!!   

HBO wszędzie wyglada jak kaszana i żadne upc tego nie zmieni!!

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś problem jest skoro temat został poruszony, mam na myśli sceny ciemne a pikseloza to swoją drogą męczy w oczy  :) Mam wersję Gry o Tron 1 sezon na płycie Blue-Ray  i nie ma co w ogóle porównywać  i mam nadzieje że wyjdą kolejne sezony :)

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/47769-gra-o-tron-analiza-czy-odcinek-s0803-był-zbyt-ciemny/

 

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciemno jak we d i tego nie obronią.Popsuli a dziś mówią że mamy źle ustawione telewizory.Całe amerykańskie podejście jak z źle trzymanym. iPhonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...