Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydając 20 zł za pakiet HBO GO cudów trudno oczekiwać .Ktoś konsekwentnie  kieruje się zasadą jaka cena-taka jakość.Albo brakiem chęci by zmienić coś w tym kierunku.Kasa idzie na produkcję kontentu, w reklamy, dystrybucję  na szeroką skalę.

Faktycznie, gdyby nie Netflix,Amazon nie byłoby takiego dyskomfortu w odbiorze aplikacji HBO.

Szkoda..

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
7 godzin temu, umek napisał:

HBO miało być pod TW rentowne.I póki rządziło TW nikt się nie wtrącał.Dzis rządzi At&t.Zmiany będą już jesienią tylko czy w Polsce?Tego nie wiem

Jakie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek niestety jest różnica między HD a HD... 

Ja mam taką teorię... nikt nie musi się ze mną zgadzać. Porównałem kiedyś film z HBO GO i HBO z satelity. Ten sam obraz... 

Moja teoria jest taka że oni zgrywają z satelity materiał i taki sam dostajemy w HBO GO. Specjalnie prześledziłem kilka filmów. Zgrywają łącznie z logo HBO.

Temu jest taka tragiczna jakość na HBO GO. Netflix pakuje źródło... dostaje od wytwórni materiał HQ... sami pakują i wrzucają na CDN'y. HBO zgrywa z satelity... i wrzuca do HBO GO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś teraz dał czadu
HBO na sat i w kablu to są dwa różne światy. Poza tym duża część produkcji jest wcześniej na HBO Go niż w TV. Jeżeli już dostają film od dystrybutora, to jaki problem wrzucić go do serwisu? Puszczanie w TV, nagrywanie i wrzucanie do streamingu jest bez sensu. I na koniec logo Na HBO Go jest inne niż w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop Testy robione na HBO GO i z satelity. Kumpel kiedys robił testy w kablu TOYA... jakość ta sama... w identycznych miejscach sieczka na obrazie. Już nie pamiętam co to był za film. To nie jest możliwe aby bitrate na HBO GO był około 2 Mb/s i aby to wyglądało tak tragicznie. Netflix ma też pozycje w tym samym Bitrate i wygląda to zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
35 minut temu, Pawop napisał:

 Na TV Samsunga jest 1080p.....

Racja tu się zgadzamy,  "ale" które zawsze pozostaje to to ,że sceny dynamiczne czy to jest Oled, Qled czy inny wynalazek za 20,30,40  tys, to wypadają fatalnie.

Polecam odpalić film "Thelma" scena w wodzie 12 minuta 47 sekunda.

Samsungi również tego nie przerabiają. Pikseloza na 55-65 calach. Wygląda rewelacyjnie. ;)

Tutaj  nawet światłowód 1 Gb/s nie jest wstanie tego zmienić.  :/

 

Samsung Smart TV:

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Poproszę dowód na to , że na HBO faktycznie jest 1080p.

Do końca roku, bo do tego czasu mam umowę na pakiet HBO mam czas by zastanowić się i zrezygnować tylko na rzecz aplikacji.

Będzie oszczędniej, ale obecnie widzę,  że kosztem jakości.

Ogólnie serwis jest bardzo nierówny.

Albo się trafi na bardzo dobrą jakość.. Są takie tytuły, albo przełączam na dekoder i już jest w miarę dobrze.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja na całe szczęście nie płacę za HBO GO od 5 lat :D

Wracając do 4K to podobno na HBO GO , był serial Pakt w takim formacie na Samsungu. Niestety kiedy to było i jak długo to było to nie mam pojęcia. A szkoda, bo 4K z HBO GO sprawdził bym. Ciekawe jaki to bitrate miało? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Może kablówki i HBO mają w tym wspólny interes? Nakłady idą w światłowód,  może się mylę i moje przypuszczenia idą w błędnym kierunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

I znowu Samsung..ech...piszesz HBO, kiedyś wspominales o IPLA .

Chyba zmieniając kiedyś telewizor , trzeba będzie wziąć pod uwagę też markę

;-)( to tak na marginesie)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena z wodą to jest skrajny przypadek, trzeba się mocno przyglądać, żeby zwrócić na to uwagę, ponieważ wygląda to jak wzburzona woda

Podobna sytuacja występuje jak po meczach rozrzucane jest konfetti, tego kodeki i telewizory też nie ogarniają.

Może do końca roku w UPC cena za pakiet HBO i HBO Go zrówna się z ceną jaką oferuje sam serwis. Teraz za HBO i Go w UPC płace średnio 25 PLN miesięcznie. Ja wole dopłacić te 5 PLN i mieć też kanały w dekoderze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Na Android tv w Sony nie narzekam, ale zawsze może być lepiej.

4 minuty temu, Pawop napisał:

Scena z wodą to jest skrajny przypadek, trzeba się mocno przyglądać, żeby zwrócić na to uwagę, ponieważ wygląda to jak wzburzona woda emoji6.png

Podobna sytuacja występuje jak po meczach rozrzucane jest konfetti, tego kodeki i telewizory też nie ogarniają.

Może do końca roku w UPC cena za pakiet HBO i HBO Go zrówna się z ceną jaką oferuje sam serwis. Teraz za HBO i Go w UPC płace średnio 25 PLN miesięcznie. Ja wole dopłacić te 5 PLN i mieć też kanały w dekoderze.

 

@Pawop

 I chyba to jest najlepsze wyjście.

Do końca roku może znajdzie się promocja za 20 zł, chodzisz kablówki to "GO" traktują jako extra dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...