Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@gregory003

Podrzuć jakieś linki do materiałów 4K na YT niechby nawet tym angielskim czy afrykańskim.

Rzecz jasna niech to nie będą dema.

Bardzo cię o to proszę panie doinformowany, chętnie porównam filmy 4K na YT angielskim do Netflixa 4K

 

Co do HBO GO to sytuacja jest niestety mega stabilna czyli jakość między syfiastą a badziewiastą? na smart tv.

Niestety mimo posiadania tej usługi praktycznie wszystkie jej zasoby muszę zdobywać z innego źródła nie muszę dodawać, że z o wiele lepszą jakością.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ma być lepsze niż filmy na Netflix? No to chyba muszę iść do okulisty?.

Większość filmów z Netflixa trzyma nie gorszy poziom jakości.

No i najważniejsze, panie tu każde ujęcie jest ze stacjonarnej kamery?,

tak to ja ci mogę nagrać moją chałupę + kawałek chodnika i wrzucić na YT.

Nie wiem jak można takie coś porównywać z filmami.

Dajcie coś naprawdę o czym można by rzec f.off Netflix.

Edytowane przez tracer10
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie HBO GO odpisało około rok temu... że oferta ich jest w jakości dosłownie "DVD" i nie zamierzają tego zmieniać. Bardzo żałuję że nie zrobiłem z tego screen'a. HBO GO dziś... ma fajna ofertę takie uzupełnienie Netflix'a. 
Niestety tak jak kolega nie mogę na to patrzeć. Gdzieś czytałem na technicznym forum że HBO GO 80% swojego materiału ma w 720p a bitrate jest między 2-3 Mb/s. Jeszcze nie wiem z jakiego korzystają kodeka.
Bo dla odmiany YouTube i Netflix za moment wprowadzą kodek AV1 który jest o 30% lepszy od HEVC a o 60% lepszy od obecnie wykorzystywanego na YouTube i Netflix kodeka AVC.
Ale jak widać po polityce HBO GO lepiej jest obniżyć kwotę jak poprawić jakość. Netflix w każdym dużym mieście zainwestował w serwery CDN temu 4K i reszta materiału tak dobrze się buforuje.

 

 av1-kompresja.jpg

Edytowane przez herman78
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, roberttosat napisał:

Mam problem z hbogo na telefonie. Nie zapamiętuje mi oglądanych odcinków seriali. Służy ktoś radą jak to naprawić? 

Na Android TV jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herman78, jeśli ktoś rzeczywiście Ci napisał, że nadają w jakości DVD, to albo z Ciebie zakpił, albo był niedouczony. U mnie na Samsungowym Smarcie obraz jest bardzo dobry, porównywalny z Netflixem i nadają w 1080p

A jeśli chodzi o ofertę, to nie wiem, czy Netflix nie jest fajnym uzupełnieniem HBO Go.

Edytowane przez Pawop
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie obraz HBO GO też zadowala. Wprawdzie kiedyś było inaczej, bo oglądałem na dekoderze od Cyfrowego Polsatu, ale odkąd przestawiłem się na smarta w telewizorze i smart boxa moja optyka znacząco się zmieniła. Na tyle znacząco, że obecnie nie potrafię powiedzieć niczego złego o HBO GO. 

 

Polecam innym abonentom CP. Wystarczy pierwszy lepszy Hykker z Biedry żeby skończyły się problemy z zawieszaniem HBO GO. Sama aplikacja również wygląda o niebo lepiej w takim smart boxie niż na dekoderze od CP. Filmy pojawiają się na czas, obraz wygląda naprawdę świetnie, interfejs, menu... wszystko jest lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzić w aplikacji KODI i rzeczywiście jest 1080p. Sama rozdzielczość nie świadczy jednak o niczym. Do tego musi byc odpowiedni bitrate i kodek. HBO nadaje z bitrate ok 3 mb/s co przy ich kodeku daje kiepski obraz w dynamicznych scenach z licznymi pikselami. W tym temacie dałem nawet info o konkretnej scenie z filmu "Thelma" - przykład dynamicznej sceny gdzie całe tło usłane jest pikselami. Ci co tak zachwalają super obraz w HBO jakoś nie potwierdzali, że ta scena jest u nich w super jakości.

Edytowane przez Rasheed
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile w statycznych scenach obraz nie jest zły, o tyle właśnie w dynamicznych jest totalna pikseloza. O wiele gorzej niż na Netflix w pozycjach HD.

 

Zresztą nawet taki Ray Donovan, który jeszcze dostępny jest w Netflixie i w HBO GO o wiele lepiej wygląda w tym pierwszym, a nie jest to jakiś serial z niesamowitymi efektami specjalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Pawop nie wiem co z nim jest że tak broni HBO GO ale chyba z oczami ma problem. Ja nie wiem jakiego ty TV używasz. Ja mam Samsunga 55MU7052 / 4K / 120Hz matryca... oglądam z 2,5 metra i jakość jest fatalna. Może oglądasz z 5 metrów albo więcej i nie widzisz tego. Może pochwalisz się tym na czym to oglądasz?? Bo aż mnie to zaskakuje...

To o czym pisałem czyli jakość "DVD" odpisało mi oficjalnie HBO GO na swoim profilu pod moim komentarzem czemu taka wujową mają jakość. Ja od razu wyłapuję słaby bitrate na Netflixie... np Alienista. Super serial... ale bitrate ma bardzo niski około 1,8-2,5 Mb/s. Wystarczy popatrzeć na gradienty... jaka się robi kaszana. Ale może to temu że jestem informatykiem i grafikiem i niezgodności od razu gryzą w oczy.

Właśnie czytałem kiedyś @Rasheed o KODI i jakości... i chyba ślepym trzeba być aby nie widzieć tej sieczki na ekranie. Niedawno była możliwość porównać kilka filmów na Netflix i GBO GO bo w tym samym czasie mieli je w ofercie. 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obłęd to porównywać platformy np. Android tv i Tizen różne odbiorniki TV z ich scalerami, ten sam materiał na 42 calach wygląda inaczej jak na 55, 65 itd. Do tego dochodzi jakość łącza internetowego i adaptacja jakości do możliwości łącza. Często różnicy dobrego 720p vs kiepskie 1080i nie da rady zobaczyć z określonej odległości. W dodatku nie wszyscy mają idealny wzrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Kiedy się liczy pixele zamiast oglądać film, to później taki obłęd wychodzi, ja osobiście narzekać nie mogę na HBO Go, szybciek obejrzę nowy film i nie muszę się katować jakąś szmirą tylko dlatego że jest w 4k, ale co kto woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marceliszpak przecież profili jakościowych jest z 5, a wszystko jest skompresowane tak samo, platforma na której oglądasz nie ma wpływu, jedynie ew. obsługa DRMów (tak jak w przypadku Netflixa, który blokuje 480 albo 720p na urządzeniach bez odpowiednich certyfikacji). Tak samo co ma do rzeczy skaler telewizora, jeśli materiał jest w rozdzielczości natywnej...

Obiektywnie HBO GO jest słabe jakościowo i tyle. Ale HBO zawsze miało problemy jakościowe, jeszcze w czasach Wizji TV ;).

Teraz na satelicie HBO ma średnio 3.6 Mbps ;). Jedynie w kablu bitrate trzyma sensowny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, GrubyBubu napisał:

Kiedy się liczy pixele zamiast oglądać film, to później taki obłęd wychodzi, ja osobiście narzekać nie mogę na HBO Go, szybciek obejrzę nowy film i nie muszę się katować jakąś szmirą tylko dlatego że jest w 4k, ale co kto woli ;)

Gdybym chciał je liczyć to bym oślepł.Ja chce ich zwyczajnie nie widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Panowie jedno jest pewne,  taka Gra o Tron w 4K to by było miód na nasze oczy.  Do tego dźwięk 5:1, hmm coś bajecznego. Tyle i aż tyle . 

Liczę na to w Wiedźminie Netflixa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Ale jednak trzeba przyznać , że HBO dość "uczciwie" podchodzi do tematu jakości swojego streamingu oferując to prawie za 1/3 ceny Netflixa w 4K.

Szkoda tylko, że nie na możliwości wyboru dla mniej lub bardziej wymagających.Może kiedyś.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Nie chcę być złośliwy, ani faworyzować jednej czy też drugiej usługi, ale mam na dysku dekodera film "Oblivion-Niepamięć" z Tomem Cruisem z HBO.

Obecnie można sobie go obejrzeć na APV.  No i tutaj jest druzgocąca przewaga APV. Dodam ,że film w 1080p nie jakieś tam 4K.

A tak wygląda dźwięk w tym filmie. Dziękuje dobranoc. ;)

Tego na próżno szukać w HBO GO.

Spoiler

oblivion-APV.jpg

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...