Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, killerów dwóch napisał:

W miejscu, o którym piszesz jest faktycznie na wodzie kaszana z pikseli, ale tylko w tej scenie dynamicznej gdy płynie. W "spokojniejszych" ujęciach na basenie pikseli nie widzę. Sprawdzałem na laptopie w Edge.

 

Wiem, że w scenach statycznych obraz jest bardzo dobry i dlatego pisałem o tym problemie w scenach dynamicznych. Ta scena jest pod tym względem szczególna, nawet na laptopie widać (a co dopiero na dużym TV). Ten problem występuje we wszystkich dynamicznych scenach, choć w niektórych szczególnie mocno i widać je nawet na mniejszych ekranach. Jak jest mniej pikseli to na laptopie możesz tego nie dostrzec. Tak nie powinno być. To usługa premium, HBO jest dużą i uznaną firmą, więc nie powinna sobie pozwalać na sprzedawanie takiego badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 godziny temu, killerów dwóch napisał:

W miejscu, o którym piszesz jest faktycznie na wodzie kaszana z pikseli, ale tylko w tej scenie dynamicznej gdy płynie. 

Problem polega na tym , ze chyba jeszcze nie wyprodukowano filmu w 100% w scenach statycznych. ;)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem TV LG z serii UK, ma WebOS 4, udało się zainstalować aplikację HBO GO. Wyświetla mi się informacja, że HBO GO mogę mieć jedynie poprzez ofertę operatora, nie bezpośrednio. Mam nc+ z HBO, więc powinno zadziałać.

 

Kiedyś miałem gratisowy dostęp do usługi przez dekoder, ale jakość była słaba, pewnie w SD. Pytanie: w jakiej rozdzielczości będę mógł oglądać filmy i seriale przez sieć z apki TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking
6 godzin temu, Rasheed napisał:

Powrócę jeszcze do pikseli. Prośba do tych, którzy ich nie widzą w HBO GO. Czy możecie włączyć film "Thelma" w 12:54? Jest wtedy scena, gdy dziewczyna pływa w basenie. Popatrzcie na wodę. U mnie jest piksel koło piksela. To typowe dla scen dynamicznych. Przy jednolitym tle widać to szczególnie mocno. Czy w tej scenie też ich nie widzicie?

Z ciekawości zrobiłem test i nie widzę żadnych pikseli. Oglądam na TV o przekątnej 65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe nie jest to ta sama aplikacja, która była nieoficjalnie umieszczona przez kogoś w necie kilka miesięcy temu. Tu mamy menu u góry a nie po lewej stronie, jest też kilka różnic w wyglądzie. Pobawiłem się tylko przez chwilę więc trudno o oceny ale aplikacja wydaje się ok, jest czytelna. Wady te same co wcześniej, czyli brak ustawienia na stałe wyboru wersji językowej (chyba, że zapamiętuje, nie sprawdzałem).

 

Nie korzystałem dłużej więc pozostaje sprawa najważniejsza, czy działa stabilnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zainstalowałem teraz na konsoli NVIDIA Shield z Android TV 8.0 i jest OK, nie działa wyszukiwanie głosowe ani funkcja klawiatury z telefonu (jest aplikacja do Shielda, dzięki której można z telefonu zrobić myszkę, touchpad albo klawiaturę), ale na pewno jest lepiej i szybciej niż na dekoderze z nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym było.... ale napisze ponownie. HBO GO - jak napisało oficjalnie HBO na swoim profilu na FB jest nadawane w jakości "DVD" i w najbliższej przyszłości nie maja zamiaru tego zmieniać. Ale nie jesteśmy jedyni na świecie. Mój znajomy ma w USA... HBO GO i mówi że ta platofrma nadaje najgorzej ze wszystkich. Taka mają politykę. 

Przykre ale prawdziwe. Ale sytuacja rynkowa myślę ich szybko wyleczy. Już ptaszki ćwierkają że HULU szykuje się na nasz rynek... a już za rok Disney+. Robi się ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herman78: Pracownicy HBO są bardzo niedouczeni bo każdy potrafi odróżnic jakość DVD od nawet słabego HD. Sami się ośmieszają, bo nadają w HD choć w niskim bitrate i stąd np. piksele. DVD to jednak coś znacznie gorszego.

 

Aplikacja zapamiętuje ustawienia wersji jezykowej i ewentualnych napisów. Czyli w porównaniu do np. aplikacji w telefonie jest duży plus.

Ma ktoś pomysł jak usunąć pozycje z "oglądaj dalej" ?

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...