Skocz do zawartości

HBO GO - pytania, problemy i komentarze


Rasheed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, umek napisał:

90 raz napisze!!Nie chodzi o ciemność a o pikseloze!!!   

HBO wszędzie wyglada jak kaszana i żadne upc tego nie zmieni!! 

Faktem jest, że jakość HBO jest zdecydowanie gorsza niż ta z Netflixa i nikt raczej tutaj nie stara się temu przeczyć. Jednak mając porównanie nawet tego odcinka GoT z kilku źródeł to jest różnica. W CP i nc+ HBO via sat wygląda dużo gorzej niż to HBO z kabla, tak ja piszesz pikseloza często aż boli. Podobnie jest z materiałami w HBO GO i HBO OD. W tej 2 usłudze większość materiałów jest po prostu w lepszej jakości. Żeby było jasne i tak jakościowo odstaje to od powiedzmy Netflixa i tutaj nie ma co się spierać. Jestem wielkim fanem GoT i nie ukrywam, że takie widowisko chciałbym oglądać w takiej jakości jak ta oferowana przez Netflix czy APV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego czekam aż 8 sezon się skończy i pewien serwis torrentowy zapoda materiał w normalnej jakości.

Na dziś to co widzę na HBO via sat czy HBO GO to patologia.

Odc 1 nagrywałem po kolei z każdego HBO via sat. tylko po to aby sprawdzić co i jak.

Najlepszą jakość miałem na HBO 3 z transpondera NC+.

HBO pierwsze nadaje z transpondera CP o ile się nie mylę i to porażka całkowita.

Ten sam odc. z neta zaledwie 2,7 GB i już obraz o wiele wyraźniejszy zapodany na TV z dysku zewnętrznego.

To samo z odc 3 o którym wczoraj przeczytałem co do tej ciemności [ normalnie nie czytam nic o sezonie 8 bo wszedzie spoilerują barany ]

Co do tej bitwy identyczna sytuacja, i mimo iż opłacam HBO to mało co oglądam tam bo każdy bez wyjątku materiał jest lepszy w necie.

Sezony poprzednie mające wagę po 100-150 GB jeden to niebo, a ziemia w porównaniu z HBO GO.

Tak wiem to nielegalne? ale płacę za HBO więc czuję się deko? rozgrzeszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lukimann napisał:

Jednak jest to nadal wspieranie pirackiego biznesu...

Skoro producentowi nie zależy byś obejrzał jak człowiek....to dlaczego Tobie ma zależeć na wspieraniu poducenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukimann napisał:

Jednak jest to nadal wspieranie pirackiego biznesu...

Tak jak pisał @umek

Skoro HBO nie zależy bym oglądał w normalnej jakości to sorry.

Tak nawiasem to wspieram HBO kolego płacąc abo chyba tylko z głupoty bo przez żenującą jakość prawie nie korzystam z tej stacji ani z ich serwisu.

A tak poza tym to jak ja niby wspieram piracki biznes? Nie płacę ani grosza za pliki tak między nami.

 

Jak wiec widzisz raczej wspieram HBO nie dostając nic w zamian.

Mamy XXI więc łaski mi nie robią, innych źródeł z kontentem HBO jest na pęczki.

Nie po to kupowałem Oleda żeby na nim oglądać Grę o Tron w jakości DIVX z HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 14:37, Pawop napisał:

W dużych kablówkach HBO jest brane światłowodem, stąd lepsza jakość.
Co do HBO Go dużo zależy jak na jakim sprzęcie się go ogląda. Na TV Samsunga jest 1080p, z kolei na dekoderach CP jest tragedia.

A masz może porównanie jak to wygląda na dekoderze turbobox/mediabox a bezpośrednio w TV samsung? Tzn. czy w HBOgo będzie obraz w lepszej jakości na smarcie niż na dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Coś tam było w ciągu dnia że nie chciało odtwarzać, ale u mnie wystarczyło wyjść z aplikacji i po ponownym uruchomieniu już wszystko było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie. Mam pytanie posiadam tv Samsung KS7000. Posiadam również Apple TV z zainstalowaną aplikacją Netflix oraz HBO GO. I teraz pytanie , tak jak niektórzy tutaj podawali , że jest pikseloza na HBO GO , tak u mnie też jest , niestety próbowałem wszelkich zmian ustawień z poziomu apple tv oraz samego tv i chciałem się was zapytać , może to głupio zabrzmi , ale czy zmiana kabla ethernetowego i kabla HDMI na zgodny z 4K może coś pomóc w tym temacie? Mam internet w UPC. Nie mam już pomysłów , zauważyłem to przy filmie Avengers Wojna bez granic przy 1:36:50 i w górę. Mówiąc ściślej dzieje się tak przy szybkich scenach. Straszna pikseloza. Może Wy już sobie poradziliście z tym? Jak sądzicie naprawią to? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuję za odpowiedź.

Edytowane przez Tomzi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugmenot - Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czyli masz podobnie? Rozumiem , że kabel HDMI oraz kabel do neta ten z lepszych i nowszych  nic nie pomogą? (przepraszam za pytanie , które może wydawać się głupie) 

Bo ciekawostką jest , że na kompie na monitorze FULL HD , nie ma tych pixeli , problem pojawia się na TV.

Edytowane przez Tomzi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomzi87

Avengersów na HBO GO nie oglądałem,  przy okazji spojrzę jak to wygląda u mnie. Natomiast artefakty kompresji w tym serwisie się zdarzają często - przy scenach dynamicznych, ciemnych itd. Korzystam z apki na Android TV, ale myślę, że raczej nie różni się ona jeśli chodzi o jakość materiałów od tej na Apple TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Sceny dynamiczne w HBO GO to temat stary jak świat. Im więcej akcji na ekranie tym tragiczniej to wygląda,  zwłaszcza na 55-65 calowych Smart TV.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć produkcji jest naturalnie ziarnista (np. większość Marveli dla Netflixa, jak "Iron Fist", "Jessica Jones" itd).

Jeśli oglądasz w 4K/HDR i jeszcze masz włączone jakieś polepszacze w tv to potrafi to wyglądać aż nienaturalnie.

Po takim seansie i włączeniu zwykłego obrazu HD wydaje się on rozmyty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2019 o 22:02, bugmenot napisał:

Niestety, taka jakość po prostu w HBO GO jest, pikseloza przy dybamicznych scenach wynika z niskiego bitrate materiału.

 

I to jest przykład fatalnego traktowania klientów przez HBO. Tak z ciekawości zajrzałem na "zatokę" ;) by sprawdzić w jakiej najlepszej jakości krążą odcinki "Czarnobylu". W odróżnieniu od HBO GO jakość znacznie lepsza, bitrate 9 mb/s, dla porównania HBO GO ma tylko ok. 3 mb/s. Skoro gdzieś HBO może tak nadawać, to dlaczego nie w HBO GO ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...