Skocz do zawartości

Kanały ZPR Media częścią Grupy Polsat


Patjyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kanałów ZPR w ofercie Cyfrowego Polsatu nie ma jedynie ESKA TV EXTRA, ESKA ROCK TV oraz VOX MUSIC TV. Pozostałe normalnie znajdują się w pakietach.

 

Nie to nie jest najśmieszniejsze, bo jest zasadnicza różnica bo kanały ZPR tak jak kanał Agory powstały po to tylko aby je sprzedać, taki był zamysł biznesowy. Chcieli na nich tylko zarobić a nie je tworzyć i ciągnąc latami, Polcast ma jakiś swój pomysł nie będą go oceniał ale oni chcą robić te kanały i nie czekają, że ktoś je jutro kupi.

Na tym polega również biznes. Taki Scripps Networks Interactive raczej nie został założony i rozwijany z myślą, że ktoś ich przejmie. Rozwinęli się na skalę światową, aż nagle zebrało się dwóch czy trzech chętnych, z których to właśnie Discovery zaoferował najlepszą ofertę i ich przejmą. Jeżeli jest do tego okazja i ktoś duży widzi w czymś swoją przyszłość, zysk i dalszy rozwój, to składa propozycję. Tak samo w przypadku NETII i pozostałych akwizycji Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, marek ESKA TV i POLO TV nie zmienią,bo to zbyt rozpoznawalne marki w Polsce , reszta to...zobaczymy, jak już tak gdybamy to ja myślę, że mogą zrobić tak:

Eska TV + Polsat Music HD= Eska TV HD / skasowanie PM HD

Eska TV Extra i Eska Rock na razie bez zmian, potem może HD, jak wystarczy miejsca na tp.

VOX Music TV do likwidacji

Fokus TV+ Polsat Doku HD= Polsat Fokus HD

Polo TV +DPM = Polo TV HD/ likwidacja DPM

Nowa TV - likwidacja

Oczywiście to tylko moja teoria :D, z Fokusem i Nowa TV na razie nie rozpędzajmy się bo mają na razie mniejszościowe udziały w tych kanałach, a do stówki jeszcze trochę czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tylko jest jeden mały szkopuł DVB-T to coś szczególnego(pojemność jest bardzo ograniczona) podpadającego po regulatora państwowego i nikt nie powinien dostawać koncesji po to aby ją sprzedać zaraz.  To jest jawne oszukiwanie ludzi, ten konkurs był farsą i jasno w zasadach powinno być napisane że jeśli sprzedasz wcześniej niż po 10 latach tracisz koncesje. Te rzeczy trzeba jasno rozróżnić bo gdyby nie układ biznesowo polityczny jaki był wtedy to ZPR czy Agora by tych koncesji nie dostały.  Dlaczego Dicovery np musiało kupować od Agory kanał zamiast dostać koncesje ? Były też kilka innych ciekawych projektów kanałów a jednak woleli wybrać te które na starcie były wystawione na licytyacje?

 

Ale co do ZPR i Polsatu to padło pytanie co Polsat zmieni ? A to, że te kanały będą kolejną maszynką do robienia kasy. Co jak co Polsat to umie i ciekawe czy w końcu wymuszą większą współprace NC+ z Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, marek ESKA TV i POLO TV nie zmienią,bo to zbyt rozpoznawalne marki w Polsce , reszta to...zobaczymy, jak już tak gdybamy to ja myślę, że mogą zrobić tak:

Eska TV + Polsat Music HD= Eska TV HD / skasowanie PM HD

Eska TV Extra i Eska Rock na razie bez zmian, potem może HD, jak wystarczy miejsca na tp.

VOX Music TV do likwidacji

Fokus TV+ Polsat Doku HD= Polsat Fokus HD

Polo TV +DPM = Polo TV HD/ likwidacja DPM

Nowa TV - likwidacja

Oczywiście to tylko moja teoria :D, z Fokusem i Nowa TV na razie nie rozpędzajmy się bo mają na razie mniejszościowe udziały w tych kanałach, a do stówki jeszcze trochę czasu ;)

POLSAT Music HD to rzeczywiście lekki niewypał, ale Disco Polo Music ma się całkiem nieźle, w porównaniu do reszty kanałów muzycznych.

VOX MUSIC TV? Zgadzam się! Ten twór powinien się już dawno pożegnać.

FOKUS TV? Trochę przekombinowane. Niech Polsat Doku i Fokus TV żyją własnym życiem. To samo NOWA TV. W jej przypadku można by jedynie połączyć redakcję 24 godzin z Superstacją lub Polsatu News.

 

Ale… Jeżeli dokupią te 15%, to wciąż będą mieli mniejszość (49%). Może będą zainteresowani jeszcze dodatkowym zwiększenim udziałów, ale na tę chwilę nic o tym nie wiadomo. W takim układzie, to jedynie oba kanały zyskają kasę od Polsatu i możliwość wymiany tytułami z oferty Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nie kupuje ZPR dlatego że zależy im na kanałach muzycznych, chodzi o 4 koncesje DVB-T. Te mniej dochodowe stacje jak Eska Rock będą zlikwidowane bo Polsat nie ma w zwyczaju trzymać trupów. Fokus TV i Nowa TV tylko obrazowo należą do ZPR ale i tak ostatnie słowo jeśli chodzi o program bedzie należało do Polsatu, tylko czekać aż znikną "24 Godziny" z Nowa TV. W ATM Rozrywka Polsat też ma mniejsze udziały a program jaki mają każdy widzi. To samo będzie z Fokus TV i Nowa TV. Z udziałami tych stacji jest tak by nikt sie do nich nie doczepił ani KRRiT ani UKOIK. Ze stacjami muzycznymi nie ograniczą koncentracji mediów ale już ze stacją dokumentalną i ogólnoprogramową już tak. W całym tym dobrze przemyślanym procesie chodzi o maksymalne osłabienie DVB-T tak by widzowie byli zmuszeni przejść do płatnych platform cyfrowych. Nie temu miała służyć cyfryzacja.....

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy transakcja przejęcia tych kanałów ma zostać sfinalizowana, po czym te staną się oficjalnie częścią Grupy Polsat lub Cyfrowego Polsatu?

takie przejęcia to przeważnie miesiące pracy żeby to skoordynować, szczególnie że na przykład umowa na tp ma długie czasy wypowiedzenia... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie przejęcia to przeważnie miesiące pracy żeby to skoordynować, szczególnie że na przykład umowa na tp ma długie czasy wypowiedzenia... 

 

Ja to wszystko wiem. Po prostu mnie ciekawi czy wiadomo ile mniej więcej potrwają wszystkie formalności, w tym zgoda od UOKiK. Zazwyczaj przy przejęciach podaje się wstępny termin. Co innego przejęcia firm działających na kilku rynkach. Taki Sky, którego większość chce kupić Fox. Zgody muszą być od regulatorów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Austrii, Włoch oraz samej Komisji Europejskiej. Taka ciekawostka.

 

Bo póki co, poza ogłoszeniem kupna, to Cyfrowy Polsat jeszcze nie jest formalnym właścicielem. Chyba że już nim właśnie jest od wczoraj, a wszystkie podpisy i dogadania, w tym klepnięcia przez urzędy, prowadzono wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[…]Rzeczniczka prasowa Cyfrowego Polsatu przekazała nam, że przejęcie tych spółek nie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ponieważ mają one stosunkowo niewielkie udziały w rynku telewizyjnym."

Źródło: http://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/polsat-za-103-mln-zl-kupuje-7-kanalow-telewizyjnych-od-zpr-media

Nie potrzebowali niczyjej zgody... Trochę mnie to wczoraj zdziwiło.

 

Co do biura reklamy to będzie bardzo ciekawa sytuacja co zrobią na tych stacjach, jak ono nieprzerwanie należy do ZPR-u, a Nowa i Fokus zostają w większości własnością ZPR Media.

Edytowane przez Gość54321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...