Skocz do zawartości

KRUK. Szepty słychać po zmroku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ale naprawdę. Powiedzcie jak dokładnie musiałby wyglądać serial według Was narzekaczy, który byłby najlepszy, świetny, wciągający, intrygujący, interesujący, tajemniczy. Bo krytykować to każdy sobie może, ale przejść na drugą stronę i przedstawić swoje pomysły na lepszy scenariusz to już jest trudno ;)

Poczytaj sobie posty w innych tematach użytkowników, którym się serial nie podoba. Oni nic na tym forum nigdy nie pochwalili, a tylko wszystko krytykują.  :wink: Nie piszę, że wszyscy, ale większość. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że komentarze w Internecie są pozytywne i wielu ludziom się produkcja podobała, jak i też stawiają ją wyżej od Belfra, czy to pierwszego czy drugiego ;)

 

Ale jeśli trzymać się faktów to serial jest na zlecenie Canal+, a nie jest to serial "robiony" przez Canal+, na takiej zasadzie jak np. TVN robi od A do Z serial "Diagnoza".

O tym właśnie mówię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gdzieś trzeba było dać upust emocjom po porażce swojej ulubionej drużyny. :P

Serial świetny, chociaż pierwsze dwa odcinki tego nie zapowiadały w moim odczuciu. Szkoda, że już się skończył. Spodziewałem się jakiegoś zaskakującego finału(coś w stylu, że Kruk jest porywaczem), a drugim porywaczem okazał się bohater, na którego wszystko najbardziej wskazywało. 

Teraz czekamy z niecierpliwością na ''Nielegalnych''. A może HBO ma coś do zaproponowania na jesień fanom polskich seriali? :)

A co ma piłka do serialu ? Zakoñczyli wszystko na domysłach.Nie wiadomo ilu było tych pedofilów,urwali wątki śmierci policjantki,śmierci postaci Jakusa czy straszenia rodziny gangstera przez kolejnego.Do tego postać tej babki zupełnie niepotrzebna.Nie lepiej by to wyglądało jakby Kruk wpakował kulę grubemu mówiąc że to za dawne czasy i Kaśkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma TVN do tego serialu? :lol2: Skoro on został zrealizowany przez Opus TV :lol2:

 

 

Cieszę się, że kolega ma ubaw. Jednak nie z powodu mej gafy (intencje wyjaśnił pan bugmenot) a braku lotności. . Bystrzejsi zauważyli, ze  Kruk, czy Belfer 2 to produkcje zlecone. gdybyscie jeszcze wymienili mi człowieka z Canal+, który czuwał nad realizacją to moze faktycznie rumieńce ze wstydu by mnie oblały.

Gdyby kolega zauwazył, ze Kruk usunął z ramówki 6 niedzielnych premier to też stawiałby wyzej porzeczkę oczekiwaniom.

Jako przeciętny, dość tani w produkcji efekt nas zawodzi. I absolutnie stawia w grupie abonentów, którzy nie chcą takich wieczorów w C+. To, ze wielu się podoba  tylko przyklasnąć. Z tym przecież nie dyskutuję. I fanów pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że kolega ma ubaw. Jednak nie z powodu mej gafy (intencje wyjaśnił pan bugmenot) a braku lotności. . Bystrzejsi zauważyli, ze  Kruk, czy Belfer 2 to produkcje zlecone. gdybyscie jeszcze wymienili mi człowieka z Canal+, który czuwał nad realizacją to moze faktycznie rumieńce ze wstydu by mnie oblały.

Gdyby kolega zauwazył, ze Kruk usunął z ramówki 6 niedzielnych premier to też stawiałby wyzej porzeczkę oczekiwaniom.

Jako przeciętny, dość tani w produkcji efekt nas zawodzi. I absolutnie stawia w grupie abonentów, którzy nie chcą takich wieczorów w C+. To, ze wielu się podoba  tylko przyklasnąć. Z tym przecież nie dyskutuję. I fanów pozdrawiam.

Szczerze mówiąc zdziwiłeś mnie tak negatywnym odbiorem tego naprawdę udanego serialu. I mimo, że wolę filmy, to tak dobre produkcje są w stanie mi zrekompensować brak niedzielnej premiery filmowej. Tak rzuciłem okiem choćby na Filmweb i ocena skoczyła do 7,9, czyli bardzo dobrze. Dobra gra aktorska, intrygujący scenariusz, świetna reżyseria(widać rękę znakomitego [beep]ycy). Czego chcieć więcej od dobrego serialu? Zaryzykuję stwierdzenie, że to jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat. Na pewno lepsza, podkreślam moim zdaniem, od I sezonu "Belfra", "Watahy', o słabym "Pakcie" nie wspominając. Ostatnim tak dobrym, a nawet lepszym serialem był genialny "Bez tajemnic". "Kruka" mogę śmiało porównać do kultowego dla mnie "Gliny".

Okazuje się, że nie tylko ja mam podobne odczucia https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018/04/23/kruk-szepty-slychac-po-zmroku-final-odcinek-6/

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz p.Arkon. Akurat pańskie zdanie bardzo cenię i znaleźlibyśmy kilka stycznych w argumentacji swych gustów. Wiem, ze kino panu nie obce.

My prezentujemy raczej tzw. ludyczność w odbiorze. Nie sprawdzamy filmwebów czy rankingów (a propos Orły za 2018 jednak dla Watahy), Coś trybi albo nie. Niewykluczone, ze braki w edukacji filmowej nie pozwalają na oglad wszystkiego ale nie mamy ambicji udawać krytyków  zawodowych czy takich "chałupników".

Oczywiście doceniamy dziewictwo Kruka w nowej technologii 4k (jakaś nowinka) ale wcale nie ciagnie nas do sprawdzenia jak opowieść się kończy. A słyszę tu, ze wcale się nie kończy.

chwała C+ , że nie lokował produktów w tym serialu. Rymowanka zapowiadała sporo dziecięcej grozy. Do połowy było mizernie z atrybutami thrillera.

Film ogłaszany jako grozy, potem jako dreszczowiec (gdzie dopadła was gęsia skórka?) wyladował na pólce z dusznymi kryminalnymi obyczajówkami. Nie zadalismy sobie trudu dociekać rozwoju sytuacji, rozkminiać charaktery i mozliwe zakończenia.

Kruk czy tam inny Trust nas zupełnie nie zaciekawił po 2-3 odcinkach i nie ma co wracać. moze kiedyś z nudów , Na dziś jest tyle innych, ze trudno nadazyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kruk czy tam inny Trust nas zupełnie nie zaciekawił po 2-3 odcinkach i nie ma co wracać. moze kiedyś z nudów , Na dziś jest tyle innych, ze trudno nadazyć.

Akurat te dwie pozycje uważam za absolutnie najciekawsze w ostatnim czasie. Tym większe moja zdziwienie. Tak z czystej ciekawości jakie seriale obecnie emitowane są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano jak pilotami zagłosowali widzowie.

Oczywiście artykuł opatrzono achami tzw. krytyków...ale  średnia 150 tys. w doskonałym czasie antenowym (i zupełnym braku konkurencji) przy 246 tys. słabego Belfra 2 to klęska  tytułu. Wielu nie zrozumiało hmmm, hitu.W innym wątku podajecie , ze klientela Canal+ to ok. 1,2-1,4 mln. (80% niestety nie zrozumiało zachwytów światka filmowego.  Hmmm, wyglada na to, ze nie jesteśmy odosobnieni .

Edytowane przez Janina11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano jak pilotami zagłosowali widzowie.

Oczywiście artykuł opatrzono achami tzw. krytyków...ale  średnia 150 tys. w doskonałym czasie antenowym (i zupełnym braku konkurencji) przy 246 tys. słabego Belfra 2 to klęska  tytułu. Wielu nie zrozumiało hmmm, hitu.W innym wątku podajecie , ze klientela Canal+ to ok. 1,2-1,4 mln. (80% niestety nie zrozumiało zachwytów światka filmowego.  Hmmm, wyglada na to, ze nie jesteśmy odosobnieni .

To nie jest Polsat czy TVN, którzy patrzą tylko na słupki oglądalności.

 

Już było wcześniej mówione, że w przypadku tego typu produkcji to nie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podano jak pilotami zagłosowali widzowie.

Oczywiście artykuł opatrzono achami tzw. krytyków...ale  średnia 150 tys. w doskonałym czasie antenowym (i zupełnym braku konkurencji) przy 2ł46 tys. słabego Belfra 2 to klęska  tytułu. Wielu nie zrozumiało hmmm, hitu.W innym wątku podajecie , ze klientela Canal+ to ok. 1,2-1,4 mln. (80% niestety nie zrozumiało zachwytów światka filmowego.  Hmmm, wyglada na to, ze nie jesteśmy odosobnieni .

Porównywanie oglądalności całkiem nowego tytułu z drugim sezonem głośnego serialu nie ma żadnego sensu. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrążacie się panowie w absurdzie. To pokazuje jak marny interlokutor manipuluje byle jego było na wierzchu. Prawie 100% emisji C+ to filmy nie znane przecietnemu abonentowi. Mimo to siada i oglada.

Serial był tak nachalnie reklamowany na C+, ze twierdzenie "nieznany" pokazuje, ze autor odleciał.Czy była możliwość , że wiedza o emisji serialu nie dotarła na czas do każdego abonenta. No, chyba nie. Trochę ponad 200 tys. zwabiły zajawki, niestety 1/3 szybko zrezygnowała z ogladania. Oczywiście charakter stacji nie powodował potrzeby reklamowania wszędzie, a tylko u subskrybentów. Nie spowodował także natychmiastowych reperkusji ale ziarno zwatpienia w kontynuację drogi zasiano.

Już od lutego 5 razy dziennie abonent był przekonywany, że będzie się działo.

Skoro włodarze Canal+ wyrazali medialnie radość z sukcesu (ogladalności) Belfra 2 to wniosek, że racjonalni decydenci zadadzą sobie pytanie czy warto oferować (nawet nowatorskie czy artystyczne) filmy dla małego gremium. Mądry decydent wie, ze 80% z tych , którzy nie odnaleźli przyjemności w ogladaniu Kruka zadawało sobie pytanie (pstrykając pilotem w niedzielny wieczór) "za co ja płacę". A to już jest spory problem.Wizerunkowy.

O slabej widowni pisały WM już po 3 odcinku, blogerzy filmowi zauważali, ze to dotkliwy cios w nietuzinkowe kino. I zagrożenie, ze ambitniejszego kina nikt nie będzie na siłę kręcić.

Widownię Kruka zbadano, media i widzowie komentują, a tylko dla 3. powyzszych dyskutantów nie ma to sensu.

Co za odkrywcze. Liczyb się tylko wasze zdanie. Reszta to bezsens. Powodzenia.

Edytowane przez Janina11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie interesują Cię oceny ludzi np. na Filmwebie, a z drugiej jarasz się statystykami oglądalności, bez sensu. Serial Ci się nie podobał? Ok, zrozumieliśmy za pierwszym razem, po co o tym pisać 10 postów. I po co próbować przekonywać kogoś komu się podobał, że nie powinien się podobać. Jeszcze większy bezsens. Każdy ma swoje gusta i skończ już te wywody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zdjęcie po ostatnim odcinku dało do myślenia. Wisiało na stronie Kruka jeszcze przed rozpoczęciem emisji całego serialu, widać po Bosaku na tym zdjęciu, że gra postać dziwną, psychopatyczną, a jakoś nie pomyślałem o tym.  :D 

1ccef31670e40c7d0ecd1e376588295b4c753913

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następna, o dziwo znowu niemal entuzjastyczna, recenzja http://www.serialowa.pl/173244/kruk-szepty-slychac-po-zmroku-recenzja-final/

Zgadzam się z autorem, że kontynuacja mogłaby tylko popsuć dobre wrażenie. Co innego, gdyby zrobiono w tym samym wyśmienitym składzie nowy, zupełnie inny serial, bo potencjał jest. Trzymam kciuki, a Kruk niech leczy rany na łonie rodziny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...