Skocz do zawartości

(CANAL+) NIELEGALNI


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W październiku rozpoczęły się pierwsze zdjęcia na planie nowego serialu premium od CANAL+ — „NIELEGALNI”.

 

„NIELEGALNI” to adaptacja misternie skonstruowanych szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego. Mocno osadzony we współczesnych realiach polskich służb specjalnych, w którym osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się w pełnej napięcia akcji w Warszawie, Stambule, Sztokholmie oraz Mińsku.

 

W rolę głównego bohatera Konrada Wolskiego wcieli się Grzegorz Damięcki, który podbił serca widzów rolą Grzegorza Molendy w pierwszym sezonie „BELFRA”. Na ekranie towarzyszyć mu będzie plejada gwiazd polskiego kina: Andrzej Seweryn („Ostatnia rodzina”), Sylwia Juszczak („Krew z krwi” 2), Filip Pławiak („Czerwony pająk”), Agnieszka Grochowska („Obce niebo”), Adam Woronowicz („Sługi boże”), Tomasz Schuchardt („Cicha noc”) i wielu innych.

 

22366442_124948654873827_601476438709622

 

„NIELEGALNI” to także najlepsi realizatorzy: reżyser Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „Ki”), operator obrazu Piotr Sobociński jr („Wołyń”), scenarzyści Dorota Jankojć-Poddębniak („Czuwaj”), Maciej Kubicki i Bartosz Staszczyszyn oraz producenci Anna Kępińska i Maciej Kubicki z Telemark („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

 

Warto przypomnieć, że CANAL+ poinformował 10 listopada 2016 r. o zakupie praw do przeniesienia na ekran ukazującej się w wydawnictwie Czarna Owca bestsellerowej serii trylogii szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. W skład cyklu wchodzą powieści: wspomnieni „Nielegalni” oraz „Niewierni” i „Nieśmiertelni”. Trwają już prace nad adaptacją książek. 9 listopada 2016 r. natomiast premierę swoją miała najnowsza powieść autora pt. „Niepokorni”.

 

Vincent V. Severski to pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu, który przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Na własną prośbę odszedł ze służby w 2007 r. i zajął się pisaniem książek. Jego debiutancka powieść „Nielegalni” szybko stała się bestsellerem, a sukces powtórzyły kolejne książki z serii.

 

Facebook: https://www.facebook.com/nielegalnicanalplus/

 

Premiera serialu odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w 2018 r.

 

źródełko: Brand journal nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Obejrzałem pierwszy odcinek i też na drugi się nie skusiłem, bo mimo 50 minut miałem wrażenie jakbym siedział przed tv 150 minut. Oprócz dłużyzn, nieustanne zdjęcia z ręki, polscy aktorzy mówiący po angielsku, wstawki jak z CSI - no nie powala to. Nie jest jakoś bardzo źle, ale brakuje klimatu, czegoś co by przyciągało. 3-4 lata temu pewnie więcej osób by to oglądało dalej, a teraz jest za duży wybór, i takie średniaki nie przyciągają, a jak jeszcze jest to jedyny serial "oryginalny" w ramówce to trochę słabo...

 

Porównam z "Pod powierzchnią" i "Ślepnąc od świateł" (na ten najbardziej liczę z polskich premier serialowych w tym miesiącu) i z tego wybiorę jeden tytuł, który obejrze w całości ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2018 o 21:25, bugmenot napisał:

 polscy aktorzy mówiący po angielsku

A jak mieli mówić? Udawać, że za granicą wszyscy mówią i rozumieją po polsku? To nie Kloss. Przynajmniej mamy trochę realizmu. 

Problem jest taki sam, jak zawsze. Przerabianie na siłę książki na scenariusz filmowy. Wszystko po łepkach. Widzowi trudno jest zrozumieć i zagłębić się w fabułę. Lepiej się oglada po przeczytaniu książek.

Najlepsza scena do tej pory, to Severski siedzący w kawiarni. :)

Edytowane przez vigoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dbamy o realizm i dlatego miejskie kamery monitoringu nagrywają w 4K, a analogowy zagłuszacz sygnału "hakujemy" w kilka sekund komputerem ;). Widziałem wiele osób narzekających na napisy przez 3/4 serialu, mi to akurat nie przeszkadza, ale było po prostu nienaturalne.

Zresztą 6.6/10 na filmwebie mówi samo za siebie.  Kruk ma 8.1/10, Belfer (dzięki pierwszemu sezonowi) 8.0/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając profil facebookowy Canal+ właśnie na te napisy wielu się skarżyło.  I o ile sam serial może okaże się calkiem dobrą produkcją to te napisy mogą być przyczyną klapy pod względem oglądalności. 

Już wyniki pierwszych dwóch odcinków pokazały,  że sukcesu "Belfra" raczej nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem drugi odcinek, żeby się upewnić czy coś się zmienia na plus, ale nie.

Jak ktoś chce sobie pooglądać Mińsk to można ten odcinek potraktować jak program podróżniczy. Bohaterowie chodzą w kółko i można sobie popatrzeć na architekturę (choć ciągłe zdjęcia wyglądające jak robione z ręki, skokowe zbliżenia i trzęsący się obraz tego nie ułatwiają)... Nie buduje to dodatkowo żadnego klimatu, po prostu irytuje, a same istotne dla przebiegu scenariusza wydarzenia można, moim zdaniem, streścić w minutę, bez straty dla przekazu. ;)

Edytowane przez bgmnt
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z tym serialem jest taki sam co u tych osób, które nie znają żadnej twórczości Severskiego. Czyli ciężko jest się wbić w klimat i fabułę już w pierwszych minutach serialu. Dopiero w drugim czy trzecim odcinku pewne nitki zaczynają się ze sobą łączyć.

 

Sam pomysł na serial jest oczywiście bardzo dobry. Ale zabrakło pewnej dynamiki, pewnej akcji, pewnych zwrotów które mogłyby zainteresować i wciągnąć. Obejrzałem pierwsze trzy odcinki za pierwszym zamachem ponad tydzień temu, ale oglądałem tak aby obejrzeć i sprawdzić z czym to się je. Pierwszy odcinek powinien zakończyć się tak, aby zachęciło do dalszego oglądania. Tutaj nie pamiętam już nawet aby coś takiego było.

 

Co do bzdurnej dyskusji o język i napisy. To jest chyba oczywiste, że na międzynarodowej misji zagranicą ludzie rozmawiają ze sobą w jednym języku tak aby każdy mógł się zrozumieć. Nawet jeśli Polak z Polakiem rozmawiają ze sobą przy innym cudzoziemcu. To samo jest wśród zwykłych osób mieszkających zagranicą. A napisy są lepsze, żeby słuchając to co się dzieje było widać i czuć pewną naturalność otoczenia.

 

Sami aktorzy są bardzo dobrze dobrani. Grochowska, Seweryn, Damięcki. Bardzo fajnie! Szkoda tylko że znowu coś nie wyszło. Tym razem coś najważniejszego. Oby ekranizacja innego dzieła Severskiego wyszła o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seriale TVN-u są na dużo wyższym poziomie od "tego czegoś". Pomysł na serial to stanowczo za mało żeby zachęcić  widzów do oglądania. Jednym słowem szkoda pieniędzy na tego typu produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dopiero dzisiaj mamy możliwość z żoną ten serial oglądać. Drugi odcinek za nami i serial się rozkręca.

Edit:

Jestem po 4 odcinkach i nie ma do czego się przyczepić. Czekam na kolejne.

Edytowane przez kingofsouth
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego już postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...