Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy wcześniej na kanale C+ Now w jakości 4K była wyświetlana zapowiedź nowego serialu Kruk. ale dzisiaj przed meczem Liverpool - Porto pierwszy raz na to natrafiłem.

Obecnie co kilka minut w przerwie jest wyświetlana reklama tego serialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom 25 MBit/s nie jest jeszcze, aż tak zły, alert będzie jak zacznie schodzić poniżej 20, wtedy nie wiele mniej miały Eleveny w swoich najlepszych czasach (przez TV kablową F1 natrafiałem na 17/18 MBit/s).

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakość materiałów 4K pozostawia wiele do życzenia. Wręcz uważam, że jest lepsza w 1080i niż w 4K. Mam dekoder 4K i TV Samsung 4K-najwyższa seria.

Napiszcie proszę , bo może coś źle ustawiam. Przykladowo: w telewizji "leci" mecz w 4K. Rozumiem,że wszystko, co muszę zrobić, to tylko przełączyć  rozdzielczość dekodera z 1080i na maxymalną rozdzielczość. Czy tak ? PS. Kabel HDMI mam bardzo dobrej jakości i obsługujący najnowsze standardy HDMI.

Edytowane przez ernet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakość materiałów 4K pozostawia wiele do życzenia. Wręcz uważam, że jest lepsza w 1080i niż w 4K. Mam dekoder 4K i TV Samsung 4K-najwyższa seria.

Napiszcie proszę , bo może coś źle ustawiam. Przykladowo: w telewizji "leci" mecz w 4K. Rozumiem,że wszystko, co muszę zrobić, to tylko przełączyć  rozdzielczość dekodera z 1080i na maxymalną rozdzielczość. Czy tak ? PS. Kabel HDMI mam bardzo dobrej jakości i obsługujący najnowsze standardy HDMI.

Prawdopodobnie masz uszkodzony dek. Zresztą podobnie miał Wilos. W deku trzeba tylko ustawić rozdzielczość na 4k gdyż domyślnie ma hd. i dalej dopasować sobie ustawienia w tv. Jednak jeśli faktycznie nie widać różnicy w obrazie to wina dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony dek. Zresztą podobnie miał Wilos. W deku trzeba tylko ustawić rozdzielczość na 4k gdyż domyślnie ma hd. i dalej dopasować sobie ustawienia w tv. Jednak jeśli faktycznie nie widać różnicy w obrazie to wina dekodera.

 

No pewnie tak zrobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Tobą zgadzam, u mnie po wymianie zmiana była bardzo widoczna, miałem zwykły pierwotnie przewód HDMI.

To trochę jest jak z tabletkami na ból głowy, po samym ich zarzyciu wydaje się, że już jest lepiej.

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...