Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że problem z dźwiękiem (zanik na 1 sekundę) był po mojej stronie, ale widzę że to problem globalny - od 40 min. również zauważyłem poprawę. Co do jakości obrazu to jak zwykle „żyleta”.
Szkoda, że w przerwie meczu przez te 15 minut obraz nie pozostaje z kamery skierowanej na stadion wraz ze statystykami meczu.
Może i tego się kiedyś doczekamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczorajsza transmisja w 4K ponownie na duży plus.

U mnie dźwięk był nieco ciszej, a niżeli na normalnym Canal+.

Sam obraz „żyleta”, po prostu chce się oglądać, mam nadzieje, że i od nowego sezonu Ligę Mistrzów również obejrzymy w Ultra rozdzielczości w Polsacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kontynuując temat z poprzedniego wątku transmisje 4K na Canal+ Now obecnie wahania w meczu Manchester City vs. Chelsea są między 23-27 Mbit/s, to oznacza, że @czerstwy może mieć racje, zmniejszana jest jakość przekazu. Gołym okiem mało widoczne, w cyfrach już coś więcej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat z poprzedniego wątku transmisje 4K na Canal+ Now obecnie wahania w meczu Manchester City vs. Chelsea są między 23-27 Mbit/s, to oznacza, że @czerstwy może mieć racje, zmniejszana jest jakość przekazu. Gołym okiem mało widoczne, w cyfrach już coś więcej widać.

Nie wiem skąd te dane bierzesz ale to się ma nijak do tego co ja widzę.Nie widziałem nigdy na tym kanale minimalnego 23 mega jak i od dawna nie widziałem 27 mega.Sprawdzam już któryś raz i max to poniżej 26.5 a minimum ok 25.2 średnie ok 25.5mega

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To średnia odczytu czy najwyższe odchylenie?

 

Powiem Ci tak że to jest moje wyliczenie nagranej pierwszej połowy plus 15 minut studia łacznie 1 godzina 6 minut ma 15 Gb.

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisałem, gołym okiem nie idzie zauważyć różnicy, bo obraz jest naprawdę dobry - brak podstaw do narzekania/krytykowania. We wtorek już kolejny mecz, także będziemy przy okazji oglądania mogli podejrzeć na jakim poziomie utrzymuje się jakość przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...