Skocz do zawartości

Jakość 4K (UHD) platformy CANAL+ – dyskusja techniczna


XMAREKK30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba NC+ się z okazji świąt postarała i podniosła bitrate na C+ Now 4K - albo poszła po rozum do głowy. Choć by mogli dla pozostałych użytkowników kart dać dostęp. Też dostępu na własnym dekoderze nie mam :mrgreen:

 

Chyba oglądali pasterkę z Watykanu, gdzie na kanale FTA z Rai 4K był bitrate 27 Mbit/s i głupio im się ze wstydu zrobiło.

 

 

3cf919523ffe63d9.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate jest jaki był na poprzednich transmisjach, nie zauważyłem żadnych różnic. Stale każda kolejna emisja jest puszczana jak na razie ze zmiennym 25-28 Mbit/s, za każdym razem jest używana ta sama konfiguracja całego multipleksu jaką użyto jeszcze w listopadzie, uśrednione pomiary podawałem jeszcze po pierwszej emisji - przy kolejnych nie widziałem żadnych zmian w cyferkach i tak samo było w cyferkach dziś (samego meczu nie oglądałem tym razem).

 

W przyszłości pewnie się to zmieni, bo cały czas budowane są i udoskonalane enkodery do HEVC i 4K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam cichą nadzieje ze NC+ zrobi nam jakiś prezent na święta i puści w 4k jakiś film (np Wielki mur) bo jakby nie było to nie dodali zadnego nowego kanału .Nie  liczę Epic drama bo to juz bylo po świętach .Mogliby sie dogadać z Trawelxp 4k lub Love nature 4k bo to by mogło przyciagnąc nowych klientów .Wkoncu nie wszyscy żyją sportem a efekt 4k dopiero jest widoczny w programach przyrodniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark jak masz własny sprzęt 4K ( tv - dekoder ) to nie musisz być zdany na łaskę NC+.

Spokojnie możesz sobie pooglądać programy 4K - UHD z Hotbird - Astra.

Do ogladania 4K z satelity nie trzeba nawet dekodera wystarczy sam tv uhd z tunerem sat .Ale zbytniego wyboru fta nie ma ,telezakupowe ,o modzie i demo 4k, to juz lepiej wejsc na youtube tam mozna oko nacieszyc  :)  :rofl:

Edytowane przez laza1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark jak masz własny sprzęt 4K ( tv - dekoder ) to nie musisz być zdany na łaskę NC+.

Spokojnie możesz sobie pooglądać programy 4K - UHD z Hotbird - Astra.

Jestem w trakcie podjęcia decyzji - który? Technisat, ale też rozważam Twoją podpowiedź z 24.12.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shark jak masz własny sprzęt 4K ( tv - dekoder ) to nie musisz być zdany na łaskę NC+.

Spokojnie możesz sobie pooglądać programy 4K - UHD z Hotbird - Astra.

 

Jesli nie masz akurat podłaczenia Unicable do nowego dekodera NC+ 4K...

Do ogladania 4K z satelity nie trzeba nawet dekodera wystarczy sam tv uhd z tunerem sat .Ale zbytniego wyboru fta nie ma ,telezakupowe ,o modzie i demo 4k, to juz lepiej wejsc na youtube tam mozna oko nacieszyc  :)  :rofl:

 

Jeśli założy się połączenie Unicable, to dostępu do Astry nie będzie :-(  A czy na Hotbird zdarzają się jakieś FTA 4K ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założy się połączenie Unicable, to dostępu do Astry nie będzie :-( A czy na Hotbird zdarzają się jakieś FTA 4K ?

Moduł NC+ CI+ działa w VU UNO 4K bez problemu.

Na Astrze z pakietu HD+ masx dwa programy w 4K - TravelXP 4K kodawany 24H i UHD1 by Astra kodowany w godz. 20 - 8.

Na Hotbird masz kodowany RAI 4K.

Z programow FTA 4K masz np. Hotbird 4K1 czesto trafiają się krotkie fajne filmy popularno naukowe o roznych krajach.

Robisz tak :)

Jeden Unicable Hotbird idzie jeden kabel

Drugi Unicable Astra na zez - drugi kabel.

Oczywiscie wymagany odpowiedni dekoder UHD 4K np. VU Uno 4K.

Ma on podwojną głowice dvb-s2 FBC.

Kabel z konwnetera Unicable Hotbird do wejscia A.

Kabel z konwentera Unicable Asrtra do wejscia B.

Konfigurujesz odpowiednio SCR i działa co ma działac

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...