Skocz do zawartości

Stworzyłem HTPC na bazie Windows + Kodi... Troszkę się zawiodłem.


Takpoprostu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba troszkę się zawiodłem... I nie z winy Windowsa tylko KODI. Może zbyt dużo oczekiwałem ?

Dorwałem za rozsądne pieniądze obudowę jako leżak magazynowy Thermaltake DH101
Zapakowałem do niej kartę DVB-C z czytnikiem kart CI
dałem 4 GB ramu i core 2 quad q9400... Podobno zestaw aż nad by działał jako media center.

Zaktualizowałem Win 7 do Win 10 i postawiłem KODI...

1. problem to taki że niby wspaniałe KODI nie obsługuje płyt BluRay i musiałem fimy ripowac na dysk przed obejrzeniem.
2. tuner dvb-c przeszedłem dżungle za nim udało mi się to wszystko uruchomić (podziękowania dla #Mr. Orbita za pomoc). A na końcu i tak tego nie uruchomiłem w KODI bo podobno program za stary.

3. do tego raz na 2 godziny wykraszuje mi się KODI z informacją "program nieoczekiwanie zakończył pracę" i pozostaje tylko przycisk "Zamknij program", a jako że nie mam myszki  tylko pilot którym nie idzie tego kliknąć, muszę iśc do komputera po myszkę podpiąć, kliknąć, odlączyć itd.

4. do tego wszystko jakoś tak chrupie...

Teraz pytanie do Was... Skoro macie karty DVB-C/ T w komputerkach - czego używacie do ich obsługi ? Te Kodi jest beznadziejnie niestabilne.

Chciałbym program który pozwoli mi przeglądać moje treści multimedialne z pilota, odtwarzać DVD jak i BLU-RAY, oglądać programy TV, nagrywac programy, układac listy  przez DVB-C i by było stabilne...

Macie swoje typy ?

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do KODI i BLU-RAY to chyba odczyt wprost z płyty nigdy nie był zapewniony - chodzi o kwestie licencji, jeżeli się nie mylę.

Musiałbyś do tego zakupić PowerDVD i to w najdroższej wersji ultra.

W kwestii odbioru tv to mając moduł z kartą od kablówki bo chyba czymś takim dysponujesz to poleciłbym DVBViewer. Nie jest bardzo drogi ale czy na 100% będzie to działać to pewnie nikt gwarancji nie da.

Tak więc wymagane kolejne inwestycje a zadowalający efekt nie jest gwarantowany.

A te ripy bluray to ten procek daje radę odtwarzać. Strasznie leciwy i słaby według mnie do tak wymagającego materiału.

Budowa HTPC to raczej jako hobby i dla cierpliwego "dłubacza" żeby to wszytko dopieścić. Ale życzę powodzenia.

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś badałem temat i mogę co nieco powiedzieć.

Kodi to jest super program ale ma swoje ograniczenia. Załóżmy że masz swoją kolekcje płyt DVD/Blu. Ripujesz je wszystkie na dysk w zadowalającej Ciebie jakości i masz wszystko dostępne wtedy z pilota bez potrzeby ciągłego zmieniania płyt. Kodi samo dociągnie wtedy okładki, opisy itp.

Kiedyś próbowałem używać Kodi do tunera DVB-T i nie sprawdzało się to w ogóle, wieczne zacięcia, zawieszki itp.

Kodi ma też zastosowania przy pirackim oglądaniu filmów albo tv, ale nie będę pisał szczegółów, z tego co wiem, to też zbyt stabilnie nie działa.

Kiedyś sam chciałem postawić sobie taki Media Center ale właśnie przez te wszystkie niedociągnięcia, porzuciłem temat.

Procesor który użyłeś jest słaby a co najgorsze ciągnie bardzo dużo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie ja z zamiarem składałem to jako główne centrum multimedialne od radia, przez zdjęcia rodzinne po tuner dvb-c. No i zawiodłem się... A tyle kasy poszło.

Tuner DVB-C -150zł
Moduł CAM - 70zł
DVB Viewer - 90zł
Blu-Ray - 150 zł
Karta muzyczna - 200zł
Głośniki - 700 zł
Obudowa - 450zł
Grafika - 300zł
Zasilacz - 180zł
Procesor, ram, płyta główna, dysk 2,5" - nie pamiętam ale coś ok 300zł
kable hdmi - 100zł
Kable audio - 80 zł

zmarnowanego czasu nie liczę.

A co do procesora nie wiem czy jest sens by był lepszy... Obudowa mi stale pokazuje użycie w % podzespołów. Procesor chodzi na 2-15%.. W stresujących sytuacjach ma niecałe 40% w kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...