Skocz do zawartości
  • 0

Unicable - jednocześnie nc+ i Cyfrowy Polsat oraz multiroom


papaolo
 Udostępnij

Pytanie

Po lekturze forum pojawiły się u mnie wątpliwości jaki konwerter + dodatkowy osprzęt/rozgałężniki zastosować by wykorzystać pełnię możliwości zainstalowanych jednocześnie 3 dekoderów - turbobox (docelowo UHD4K) z nc+, evobox z polsatu i dodatkowego dekodera multiroom nc+ lub polsat. Bardzo proszę o wskazanie sprzętu do takie zestawu - antena triax 115cm, który nie będzie ograniczał możliwości jednoczesnego nagrywania maksymalnej ilości różnych kanałów na obu głównych dekoderach platformowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Multiswitch: http://www.hollex.pl/multiswitch/2809-multiswitch-johansson-9733pl-unicable-i-ii

Konwerter: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/quatro-multiswitch/1725-konwerter-quatro-televes

 

Sygnał z Multiswitcha poprowadź szeregowo do każdego z dekoderów poprzez gniazda przelotowe lub rozgałęźniki. Multiswitch musi być zaprogramowany pod Evobox, a w dekoderach wybrane odpowiednie nośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a w dekoderze multiroom co ustawić - bo on nie obsługuje unicable. I jeszcze się upewnię: evobox umożliwia nagrywanie 3 programów i oglądanie 4 a dekodery nc+ chyba podobnie. Wiec przy tym proponowanym wyżej konwerterze będę mógł jednoczeście nagrywać 6 różnych programów i dodatkowo oglądać 3 inne (na 2 głównych i multiroom)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod ten temat:

 

Mam instalację unicable. Z dachu na piętro do skrzynki idą dwa kable, ale tylko jeden idzie na parter (unicable), gdzie mam telewizor. Przy dekoderze rozdzielam go na dwa i wpinam do dekodera NC+.

 

Chciałbym teraz dołożyć do tego dekoder Polsatu (Evobox). Czy da się go jakoś podpiąć mając na dole ten jeden kabel? Idealnie by było zachować funkcje nagrywania na obu dekoderach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DZIEN DOBRY

czytam fora już sie pogubiłem

wiec proszę o pomoc

jaki konwerter jak to zorganizować

by moc podłączyć

jeden pokój dekoder evobox oraz dekoder mediabox nc+ ( dwa przewody )

trzy pokoje dekodery od polsatu multi i nc+ ( po jednym kablu )

czyli łącznie piec dekoderów 

dziękuje za pomoc

okablowanie jest wykonane do każdego z pokoi doprowadzone sa po dwa przewody

moze ktoś będzie tak dobry schemat z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter dCSS, najlepiej Unicable II firmy Inverto, chodzi po około 250-300zł i koniecznie ZAPROGRAMOWANY POD EVOBOX.

 

Schemat zbędny, masz jedno wyjście i dzielisz rozgałęźnikiem na ile chcesz (do 24-25).

 

Jaki dekoder do MR w NC+, bo z tego co wiem to Sagemcom nie obsługuje Unicable, nie wiem jak Wifibox... w CP wszystkie obecne dekodery chyba hulają z tą technologią.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konwerter dCSS, najlepiej Unicable II firmy Inverto, chodzi po około 250-300zł i koniecznie ZAPROGRAMOWANY POD EVOBOX.

 

Schemat zbędny, masz jedno wyjście i dzielisz rozgałęźnikiem na ile chcesz (do 24-25).

 

Jaki dekoder do MR w NC+, bo z tego co wiem to Sagemcom nie obsługuje Unicable, nie wiem jak Wifibox... w CP wszystkie obecne dekodery chyba hulają z tą technologią.

W chwili obecnej w nc + to wifibox na MR

a tak to h 6000 Polsatu tez na MR

pozostałe dwa na razie bez

choc w niedalekiej przyszłości cos się moze zmienić

i na dole moze pojawic sie ultra box + do niego MR z nc+

 

rozumiem ze takowy rozgaleznik napiecie stale tzw.

a i jezeli bede chcial dwa kable do mediabox w nc+ to tez zda egzamin i bedzie wszystko oki i bedzie nagrywac bez zaciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozgałęźnik OK, a częstotliwości chyba tez, trzeba by porównać z tym co wrzucał support - taka informacja powinna być na oficjalnej stronie swoją drogą.

 

Edit.

Sprawdziłem, częstotliwości pod Evo czyli OK.

Edytowane przez Mr. Orbita
Temat zamknięty, ciąg dalszy jest tu: http://forum.satkurier.pl/topic/9839-przeszedłem-z-n-lub-c-do-cyfrowego-polsatu-wrażenia-opinie/?p=1339657 (autor zrezygnował z nc+, więc nie łączy już dekoderów)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...