Skocz do zawartości

TechniSat CableStar HD2


Takpoprostu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

 

Zbudowałem MediaCenter i na koniec udało mi się namierzyć kartę DVB-C CableStar HD2 którą zakupiłem bez sterowników.

Czy może miał ktoś do czynienia z tytułową kartą do PC odbierającą telewizję kablową cyfrową dvb-c ? 

Zainstalowałem sterowniki ze strony producenta uruchomiłem DVBViewer TE2. Wkręciłem kabel Fkę w wymienioną kartę... Niestety nic się nie dzieje - kompletnie nie widzi nic jak bym nie podłączył żadnego kabla. Skanuje programy i cały czas mam zero. 

Dodam że karta ma moduł CI - wyciągnąłem więc karte z tym adapterem z TV następnie wpiąłem do slotu CableStar HD2 i nadal nic...  DVBViewer nawet nie widzi tego slotu CI.

Obcował ktoś z tą kartą ? Pomógłby mi to uruchomić ? 

Mój system do Windows 10 x64 
Kablówka to Asta-net.pl

 
 
Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że w sieci kablowej jest inny układ częstotliwości niż jest zapisany w DVBViewerze. Rzadko mam do czynienia z tym programem, ale może trzeba wybrać z listy częstotliwości inny układ, a wydaje mi się, że może być ich tam sporo - domyślny "Kabel (dvb-c)" i sporo innych. W Polsce często stosowane są zestawy z SR 6900 i modulacją 256QAM, ale jak kojarzę np. pod UPC żadna dodana lista transponderów nie pasuje i trzeba edytować...

 

Zbadaj najpierw kwestię wyszukiwania i czy możesz wybrać inną listę częstotliwości.

 

Niestety na stronie operatora nie widzę jakiegoś wykazu zawierającego parametry emisji kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jednak jest :D Za słabo szukałem :)

Czyli wg tego to w programie DVBViewer jeśli gdzieś jest lista do wyboru to najbliżej jest „Kabel (QAM 256)” - powinny się przy niej wyszukiwać kanały od 346 MHz. Jeśli cokolwiek znajdzie, to już będzie postęp - resztę listy da się poprawić. Spróbuj, czy jest wybór i czy cokolwiek się znajduje, a jeśli się znajdzie, to skoryguję listę pod resztę częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm było tam coś takiego jak QAM 256 jak tylko będę w domu to sprawdzę... A czy możliwe że tuner dvb-c ma wejście na F-kę ? W telewizorze mam zwykłe antenowe... No i nie wiem czy kiedyś używałeś tej karty ale mam też taki problem że modułu cam ten program nie widzi..
Ehh... nie sądziłem że to takie skomplikowane. Miałem nadzieje że to jak telewizor - instaluje sterowniki, skanuje kanały i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, chociaż ten model chyba miał dwa wejścia - takie i takie. Nie bardzo go już pamiętam, bo to starszy model ;)

Z kartami DVB jest trochę pod górę, ale po opanowaniu konfiguracji jeśli tylko wszystko działa, to już dalej jest prosto :P Kwestia wyszukiwania się komplikuje, gdyż operatorzy na całym świecie stosują różne kombinacje parametrów i zestawy częstotliwości. DVBViewer ma gotowe listy, ale nie na wszystkie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dokończyć temat wyszukiwania:

- zamknij program

- pobierz to: http://www13.zippyshare.com/v/0nvbVT6j/file.html i wypakuj

- plik trzeba wkleić i zamienić, tylko niestety nie jestem pewny gdzie. Albo to będzie w Program Files/DVBViewer/Transponders albo w ProgramData\CMUV\DVBViewer\Transponders

- włącz program i zrób skanowanie jeszcze raz - to powinno dodać brakujące kanały z częstotliwości 226-290 MHz

 

Co do modułu - przy wyłączonym programie i najlepiej PC sprawdź, czy moduł dobrze wszedł w kieszeń - powinien na koniec wchodzić z lekkim oporem. Pytanie jaki to jest moduł - to nie jest CI+? Coś na nim jest napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, ale sterowniki zostawiłbym na koniec w analizie. Ta karta to Mantis, generalnie klon TwinHan/AzureWave, chyba AD-CP400. Sterowniki Mantisa były bardzo niewdzięczne w instalacji i podmianie, trzeba ostrożnie się do tego zabrać, bo w przypadku pecha kończy się tak, że ani nowe ani stare nie wchodzą.

 

Teraz powinieneś mieć wersję 1.1.1.502 z 2 lipca 2009. TechniSat od tego momentu nic nowego raczej nie wypuścił, a przynajmniej nic o tym nie wiem, więc cokolwiek nowsze tylko od AD-CP400. Od tego czasu były łatwiejsze do zainstalowania drivery 1.1.1.800 z 23 kwietnia 2009 i trudniejsze 1.1.2.700 z 29 lipca 2010 i to było na tyle wsparcia tej karty.

Są do pobrania tu (sterowniki były jedne do SP, TP i CP):

- https://forum.satkurier.pl/download/AD-SP 400 v1.1.1.800.zip

https://forum.satkurier.pl/download/AD-SP 400 v1.1.2.700.zip

 

Są tam jakieś instrukcje dodane, ale były robione wiele lat temu. Ja nie pomogę, bo już nie mam tej karty, ale żeby w ogóle ruszyć, to musisz odinstalować sterowniki nie z całym softem, tylko same przez menedżera urządzeń, zaznaczając żeby usunąć oprogramowanie sterownika i po tym restart. Nie wiem, czy to się uda. Istnieje spore ryzyko namieszania w systemie, więc najpierw zbadaj wszelkie inne możliwości...

 

Upewnij się też, że karta nie ma pogiętych styków na moduł CAM - to są cienkie PIN-y i łatwo je pogiąć, a że karta jest stara, to podejrzewam, że kupiłeś z demobilu, tj. używkę jakąś.

Edytowane przez Mr. Orbita
Linki poprawione, coś nie weszło za pierwszym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę jesteś niesamowity. Podziwiam za wiedzę!
A więc sprawa ma się tak:

Tak jak piszesz miałem sterownik  1.1.1.502. Usunąłem i wrzuciłem 1.1.1.800 jednak w menadżerze urządzeń system pyskował wykrzyknikiem przy Cablestar. Wrzuciłem więc 1.1.2.700 i wersja DVBViewer TE2 która była do pobrania ze strony TechniSata karty nie widziała. Jednak DVB Viewer w wyższej wersji już zobaczył kartę jak i moduł. Wszystko hula...

Tylko mam jeszcze jedno pytanko:
- Wydaje mi się że na sterownikach 1.1.1.502 na kanałach tych nie kodowanych obraz był lepszy i stabilniejszy. Możliwe ? Gdy odpaliłem teraz na sterowniakch 1.1.2.700 obraz ma jak by poszarpane krawędzie. Widać to bardzo dobrze na logach programu, nie są równe tylko poszarpane i jak by migotały.... Obraz zdecydowanie gorszy niż na kablówce podpiętej pod TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie mają wpływu na obraz - karta dostarcza tylko cały strumień bezstratnie, a to soft dopiero go obrabia. Jeśli siadła jakość, to albo coś w ustawieniach programu albo wskoczyły jakieś inne kodeki - porozglądaj się po ustawieniach ;) Może jakieś usuwanie przeplotu albo coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, przeklikam :)
A powiedz mi jeszcze bo może coś źle robię... Podmieniłem plik z częstotliwościami który mi wysłałeś - lecz musiałem tylko zmienić nazwę bo ten oryginalny trochę inaczej się nazywa... Za bardzo to nic nie dało gdyż dalej zaczyna wyszukiwać kanały od ok 340Mhz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę
https://megawrzuta.pl/download/1d5c4b7cf2e4cd3f1a3eae162b031ebf.html

 

A czy wiesz może skąd pobrać DVBViewer Recording Service w wersji wyższej niż 1.33 ? Jestem na etapie łączenia tego wszystkiego z KODI. Szukam w sieci i same wersje 1.2x.


A czy karta graficzna wpływa na jakość obrazu z DVB-C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca:

- karta graficzna nie ma większego wpływu na jakość obrazu, ew. bardzo kiepska może powodować cięcie, ale przy współczesnych podzespołach musiałbyś mieć naprawdę jakiś złom :P Raczej wpływają na to ustawienia kodeków, np. LAV ma dość rozbudowane opcje dot, usuwania przeplotu itp.

- najnowsza wersja DVBViewer Recording Service to 1.33.2.1 z 11 kwietnia, nie ma nowszej; ta jest do pobrania w Members Section na stronie DVBViewera (oczywiście po zalogowaniu danymi z licencji)

- w katalogu masz faktycznie inaczej, podmień plik DVB-C_CableQ256_1.ini - zmień nazwę tego podesłanego - to powinno zadziałać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi proszę tak z czystej ciekawości -  czy istnieje taka możliwość by na jednym module CAM z kartą uruchomić dwa źródła obrazu ? Jakiś moduł sieciowy lub coś ? W sensie wpinam moduł z kartą do routera i on mi dekoduje kablówkę i na tv i na cablestar ? Czy raczej to nielegalne i pytanie nie na miejscu ? 

Edytowane przez Takpoprostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ew. jeśli karta byłaby nie parowana z modułem, to można ją do odbiornika z oscam, który posłużyłby za splitter. Być może karta parowana nie jest - moduły Smit są raczej "wolnorynkowe", nie dedykowane, ale to oznacza pewne inwestycje w coś, na czym zadziała oscam (najprędzej jakiś odbiornik linuksowy), bardziej złożoną konfigurację (nie oferuję pomocy w tym zakresie) oraz nie ma gwarancji, czy operator w przyszłości coś nie pozmienia i całość nie poleci do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ew. jeśli karta byłaby nie parowana z modułem, to można ją do odbiornika z oscam, który posłużyłby za splitter. Być może karta parowana nie jest - moduły Smit są raczej "wolnorynkowe", nie dedykowane, ale to oznacza pewne inwestycje w coś, na czym zadziała oscam (najprędzej jakiś odbiornik linuksowy), bardziej złożoną konfigurację (nie oferuję pomocy w tym zakresie) oraz nie ma gwarancji, czy operator w przyszłości coś nie pozmienia i całość nie poleci do kosza.

Kupiłem ostatecznie DVBViewer - teraz wszystko chodzi z KODI... Jednak cały czas mam zastrzeżenia do jakości obrazu. Znacznie gorszy niż w TV... Chyba że samsung ma w sobie jakieś ulepszacze które powodują że obraz jest wyraźniejszy płynniejszy i stabilniejszy. Jakiś lepszy procesor obrazu czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od końca:

- karta graficzna nie ma większego wpływu na jakość obrazu, ew. bardzo kiepska może powodować cięcie, ale przy współczesnych podzespołach musiałbyś mieć naprawdę jakiś złom :P Raczej wpływają na to ustawienia kodeków, np. LAV ma dość rozbudowane opcje dot, usuwania przeplotu itp.

- najnowsza wersja DVBViewer Recording Service to 1.33.2.1 z 11 kwietnia, nie ma nowszej; ta jest do pobrania w Members Section na stronie DVBViewera (oczywiście po zalogowaniu danymi z licencji)

- w katalogu masz faktycznie inaczej, podmień plik DVB-C_CableQ256_1.ini - zmień nazwę tego podesłanego - to powinno zadziałać :)

 

Hej, podmieniłem pliki, jednak nadal nie znajduje mi tylu kanałów, co na TV... Można jeszcze coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...