Skocz do zawartości

Arabskie programy


ciacho007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Al Aqsę można też odbierać z Badra i Atlantic Birda (7°W). Już kiedyś zwróciłem na niego uwagę, bo nazwa kojarzy się z ugrupowaniem o nazwie Brygady Męczenników al-Aksy, o której kiedyś dość można było usłyszeć w mediach. Prezentowane przez stację materiały potwierdzają, że jest to słuszne skojarzenie...

 

Z Palestyny można odbierać jeszcze 2 kanały. Pierwszy to Palestinian Satellite Channel. Odbiór tylko z Badra (26°E) - 12207/V/27500. Kanał nie jest zbyt ciekawy z punktu widzenia widza z Europy - głównie gadające głowy, ale zdarzają się też inne materiały.

PSC%20Badr%203.jpg PSC%20Badr%202.jpg PSC%20Badr%201.jpg

 

 

Drugi kanał, to właściwie przekaz palestyńskiej agencji informacyjnej Ramattam. Jest to ten kanał "Gaza live", z którego korzystało większość stacji (również izraelskich), gdy zaczęła się wojna. Przez większą część doby pokazują obraz z kamer umieszczonych na wieżowcach w Gazie (nie wiem, czy to ciągle jest ten sam, czy różne). Jest to dość ciekawe, o ile oczywiście nie oszukują i przekaz faktycznie jest na żywo. Wadą jest to, że pokazują tylko obraz z góry, więc właściwie nie widać, co się dzieje na dole.

Przekaz jest nadawany z Eutelsata W6 (21.6°E) - 11691/H/2894. Sygnał jest dość słaby (mapki są trochę przeszacowane), ale i tak odbiór jest dobry, nawet przy takiej pogodzie, jak ostatnio (całkowite zachmurzenie, opadu śniegu).

Ramattan%20Eutel%20W6%201.jpg Ramattan%20Eutel%20W6%202.jpg Ramattan%20Eutel%20W6%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ciekawa jest oferta kanału Abu Dhabi. Widziałem reklamę programu "Pogromcy mitów", znanego m.in. z Discovery Channel :brawo: Widzę, że warto przyjrzeć się tej stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyła się przygoda z całym pakietem Noorsat z tp. 11.766V satelity EuroBird 9A (9.0E). Najbardziej będzie mi szkoda kanału Arrai. Stacja bardzo kontrowersyjna, przez kilka miesięcy łatwo dostępna w Polsce. Więcej tutaj.

 

Edycja: Cały pakiet wrócił ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Araby chyba pomylili Święta... Ba! Oni w ogóle takich Świąt nie obchodzą :lol: Dzisiaj rano przypadkowo włączyłem Iran MNTV (satelita HotBird, tp. 10.853H) no i właśnie leciał Kevin, cz. 1. Po prostu dziwnie się to oglądało, bo chyba pierwszy raz widziałem amerykański film z arabskim dubbingiem (arabski dubbing, a poprawniej to irański, a głos aktorów czytających te dialogi przypominał mi Czesia :lol2:) Co ciekawe, wczoraj (również z rana) natknąłem się na amerykańską komedię ze Św. Mikołajem w roli głównej (filmu nie znam) na kanale Orient TV (satelita EuroBird 9E, tp. 11.766V). :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Disney Channel po arabsku jest dostępny na Orbit Network i w Showtime Arabia.

 

Na początek logo wyglądało tak 3 kółka z kleksów: 2 czerwone górne, 1 niebieskie dolne. Pod nim jest napis w dwóch wersjach, po angielsku: "Disney Channel" i po arabsku: "قناة ديزني" (Fenah Disney). Potem użyto logo takiego jak jest używany do dziś, ale zawsze z angielskim napisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Wczoraj zakończono testy kanału KOREK - pod logo nie ma już napisu "TEST". Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że kanał ten emituje... amerykańskie filmy z arabskimi napisami! Dziś oglądałem fragment kina akcji - nie pamiętam tytułu :( Film ten leciał kiedyś na TVP1/TVP2/Polsacie - nie pamiętam. Był w nim motyw zamiany... twarzy - przestępca wziął sobie twarz gliniarza. Od tej chwili to właśnie "stróż prawa", chyba z FBI, jest ścigany. Na szczęście na końcu filmu odzyskuje swoją twarz. Ostatnie sceny rozgrywają się nad morzem, m.in. w kościółku, gdzie odbywa się pogrzeb. Może ktoś z Was zna tytuł filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zgadza się. Sam nie przypomniałbym sobie tytułu, bo oglądałem ten film dosyć dawno. Dzięki! :)

Może coś będzie z tego kanału. Wcześniej leciała tylko kurdyjska muzyka. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od sierpnia 2007 do marca 2009 w państwach arabskich ilość programów fre-to-air zwiększyła się 28,1 procent. Pod koniec marca bieżącego roku do tych rejonów nadają tu już 474 programy przez satelity Arabsat, Nilesat i/albo Noorsat i głównie są to produkcje komercyjne.

Z ogólnej liczby 474, 428 jest nadawanych po arabsku, pozostałe są w języku angielskim.

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rozrasta się i liczebność floty satelitarnej - rozszerzenie o Arabsaty (Badr) i Nilesat, a także przy współpracy z operatorem Eutelsat o Eurobird 2 na pozycji 25,5°E i Atlantic Bird 4A na pozycji 7,2°W.

źródło http://www.parabola.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawym kanałem jest irański Iran FMTV, nadający z HotBird 13.0E, częstotliwość 10.853 GHz, pol. H. Kanał nadaje mnóstwo filmów z USA opatrzonych perskimi napisami, większość z nich niestety jest piracka. Z gatunku ciekawostek i amatorstwa... Wczoraj, późnym wieczorem natrafiłem na jakiś amerykański film z węgierskim lektorem (akurat nie było żadnego tłumaczenia w dole ekranu na język perski). Oczywiście filmy są ściągane z Internetu i odtwarzane przez komputer. Może jakiś przypadek losowy sprawi, że na tym kanale będzie można zobaczyć całkiem nowy film z opracowanym polskim tłumaczeniem? Na pewno byłaby to jakaś atrakcja i przykuło oko do tej telewizji. Warto zaglądać na Iran FMTV, czasami można natrafić na całkiem przyzwoity film w przyzwoitej jakości (bo z tym różnie bywa), np. ostatnio stacja wyemitowała Bedtime Stories z Sandler'em w roli głównej. Film w Polsce miał już swoją premierę kinową w styczniu br., ale w telewizji premium jeszcze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o filmy, to niekiedy lecą też na Body Time TV :shock: Przemilczę jakość - aż oczy bolą :lol: Np. dzisiaj widziałem jakiś film wojenny z hitlerowcami :P Niestety brak oryginalnej ścieżki dźwiękowej - mamy za to lektora w bodajże farsi :jupi: Myślę, że jak ktoś lubi egzotykę, to tym nie pogardzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Bardzo ciekawym kanałem jest irański Iran FMTV, nadający z HotBird 13.0E, częstotliwość 10.853 GHz, pol. H. Kanał nadaje mnóstwo filmów z USA opatrzonych perskimi napisami

 

Wczoraj kolo 22 załapałem się na koncówkę nowego filmu "Ostatni dom po lewej" a wcześniej był najnowszy "Piątek 13-go", czyli są niezłe pozycję tylko nie mogę znaleźć nigdzie w necie ramówki tego kanału, ma ktoś może jakieś namiary na program Iran FMTV?? :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zaskoczył mnie Iran Film Music TV. Otóż we wtorek i czwartek po 20 trafiłem na... "Prison Break"! :D Naprawdę warto uważnie obserwować te kanały, bo można trafić na bardzo ciekawe pozycje.

Dodam jeszcze, że Skazanego emitowano w języku angielskim, na dole ekranu wyświetlane były napisy w Farsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Ale numer zrobili na Iran Film Music TV w środę. Akurat włączyłem film, pooglądałem ze 2 minuty. Wyskoczył ident, a wiadomo, że oznacza to reklamę. Co jak co, ale takiego czegoś się nie spodziewałem. Przerwa trwała 20-30 minut. Gdyby takie coś odwalił TVN albo Polsat to chyba zaraz by im koncesję zabrali. :mrgreen: Oczywiście 1 minutę po bloku reklamowym film się skończył. :lol2:

Natomiast innego dnia widziałem, że film leciał w oryginalnej wersji (in english). Kilka minut później szedł już z dubbingiem w farsi w fatalnej jakości. Trzaski, szumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz080 a czego się więcej spodziewać po takim kanale, w końcu to piracki kanał, ale Ja to też zauważyłem, że reklamy na tym kanale trwają strasznie długo, a jakość tego kanału jest fatalna, chociaż czasami na tym kanale lecą niezłe filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...