Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszna ta Anglia i Chorwacja. Nikt nie miał jaj żeby przy 1-1 spróbować strzelić bramkę. Obu ekipom mocno pasowała dogrywka. Pewnie też karne przyjmą z pocałowaniem ****.

Jakby się trochę pomyliłeś, co wielkim zaskoczeniem nie jest. Chorwacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja miałem niewielkie oczekiwania, pisałem to już przed rozpoczęciem Mundialu. Tonuję tylko nastroje choćby na tym forum jaki to fantastyczny Mundial. Nie tylko ja uważam, że nie do końca. Pytałeś wcześniej o ostatnią LM. Dla mnie niebo, a ziemia na korzyść rozgrywek klubowych. Mecze MC- Liverpool, Realu z Bayernem, Juve- Real były fantastyczne. Tu tak naprawdę genialny był tylko mecz Belgia- Brazylia. Nadal żałuję, że Canarinhos nie grają nadal. Liczę, mimo wszystko, na wyższy poziom w półfinałach, choć obawiam się, że Chorwacja będzie przemęczona i wygrają średniacy z Anglii. Dużo więcej obiecuję sobie po starciu Belgii z Francją. Stawiam na De Bruyne i Hazarda. :)

Długo nie musiałem szukać twojego wpisu, który pokazuje jak ty się nigdy nie mylisz znawco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, już po dwóch meczach Chorwacji na mundialu czuło się, że zajdą do strefy medalowej. Widać było dobre przygotowanie fizyczne, zgranie, zaangażowanie wszystkich piłkarzy zarówno w atak jak i obronę, no i waleczność. Ci zawodnicy mają niesamowity charakter i umiejętności.  

 

Nie zgodzę się, że Modrić wyrasta ponad resztę, bo Chorwacja to przede wszystkim drużyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy finał jaki od pewnego czasu bardzo chciałem. 

 

Jeden z moich ulubionych ludzi futbolu, Didier Deschamps, który tak jak Zagallo i Beckenbauer może zostać mistrzem świata jako piłkarz i trener.  

 

vs

 

Chorwacja, która niemal w połowie składa się z byłych i obecnych piłkarzy mojej ulubionej ligi zagranicznej.  

 

Niech wygra lepszy  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wyjdzie,że każdy wierzył w Chorwatów,a prawda jest taka,że ja najgłośniej i najpewniej mówiłem,że zrobią wynik na tym Mundialu :) Inni mówili,że zaraz odpadną, bo są słabi  mentalnie i że to Hiszpania ma autostradę do finału( no to faktycznie pokazuje jak mocno wierzyło i wspierało się Chorwatów) . Teraz mam satysfakcję, 

Modric moim zdaniem  nie jest wcale najmocniejszym punktem tej ekipy, to przede wszystkim drużyna, z której przynajmniej ja nie potrafię wskazać jednego czy dwóch piłkarzy wybijających się ponad resztę, jeśli miałbym jednak kogoś wskazać to wiem,że bez Subasicia na pewno nie znaleźli by się w tym miejscu co są obecnie.

 

Denerwuje mnie zaniżanie rangi MŚ bo nie błyszczeli Ronaldo, Messi, Neymar. Piłka nożna to gra zespołowa. Nie zgodzę się,że ten Mundial nie ma gwiazd, ma gwiazdy, a że nie te na które stawiał Dudek czy inny ekspert nie powoduje ,że ich nie było. Czy bramek jest mniej niż na np. dwóch ostatnich Mundialach? Raczej nie.  Czy w zespołach, które doszły do finału nie ma zawodników po długim , wyczerpującym sezonie? Otóż jak najbardziej są i wśród nich znajdziemy kolegów klubowych Neymara, Ronaldo czy Messiego, a więc jak widać można. 

Brak sukcesu tej trójki to złożona sprawa i wymaga analizy na wielu płaszczyznach. Widać,że po prostu należy nieraz podejmować odważne decyzje, odsuwać być może zasłużonych graczy, stawiać na młodych, bardziej głodnych sukcesu i zbudować atmosferę w drużynie. O tym mówią dziś Lampard, Gerrard, Ferdinand,że przenieśli rywalizację z Premier League na reprezentację.  Być może budowa reprezentacji pod jednego zawodnika jakim jest Messi była błędem ? Myślę,że tłumaczenie,że Messiemu, Ronaldo czy Neymarowi nie zależało na sukcesie na MŚ i je odpuścili jest dużym uproszczeniem i po prostu fałszywe chociażby patrząc na mecze, widać,że Ci gracze starali się `jak mogli,ale jeśli nie ma zrównoważonej drużyny, atmosfery, odpowiedniej taktyki to sami nie wygrają takiej imprezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  dopiero   jest  niesamowite.   Ktokolwiek  wygra  czy to Francja  czy Chorwacja  to drużyny z Barcelony i  Madrytu będą mieć kolejnego piłkarza z pucharem świata.    Varane  z Madrytu     Umtiti  z Barcelony   w wypadku Francji .  Modric z Madrytu   Rakitic z Barcelony.  No i  Wyraslka z Madrytu  chociaż ostatnio  coś piszą że ma przenieśc się na wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1982: Breitner, Dremmler i Rummenigge (Bayern)
1986: Mattheus i Eder (Bayern)
1990: Augenthaler, Kohler i Reuter (Bayern)
1994: Jorginho (Bayern)
1998: Lizarazu (Bayern)
2002: Kahn, Linke i Jeremies (Bayern)
2006: Sagnol (Bayern)
2010: Robben i van Bommel (Bayern)
2014: Neuer, Boateng, Lahm, Schweinsteiger, Kroos, Mueller i Goetze (Bayern)
2018: Tolisso (Bayern)

1982: Bergomi i Oriali (Inter) 
1986: Rummenigge (Inter)
1990: Brehme, Klinsmann i Matthaeus (Inter)
1994: Berti (Inter)
1998: Ronaldo i Djorkaeff (Inter)
2002: Ronaldo (Inter)
2006: Materazzi (Inter)
2010: Sneijder (Inter)
2014: Palacio (Inter)
2018: Perisić i Brzozvić (Inter)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...