Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

 dzisiaj bym sobie życzył żeby Meksyk wysłał do domu Brazylię.

Normalnie, mamy takie samo zdanie w tym temacie. :beer:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze było to, że tak doświadczony trener jak Nawałka wystawił tak eksperymentalny skład na Senegal. Jakby Mundial polskim szkoleniowcom szkodzi. Nadal też nie rozumiem niepowołania Mąki, który akurat w reprezentacji nie zawodził. Krycha nawet w dobrej formie sam nie ogarnie całej defensywnej pracy, bo Zieliński tak pasuje do tej kadry jak pięść do nosa, podobnie Linetty. Powinniśmy zagrać Krychą, Mąką i Góralskim w środku. Wtedy miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mączyński nie pojechał, bo miał problemy zdrowotne - przynajmniej tak ktoś z kadry dał do zrozumienia, że na 100% nie byłby gotowy i nie ma sensu go zabierać.

Zieliński pasuje do tej kadry jak ulał jak trzeba nastrzelać goli Rumunii, czy Czarnogórze.

Nikt do dzisiaj z dziennikarzy nie jest w stanie odpowiedzieć co się działo, że Linetty nie zagrał ani minuty. Przed mundialem ponoć miał nienajlepsze wyniki zdrowotne, ale to żadne usprawiedliwienie dla Nawałki, że go zabrał, a nie dał zagrać nawet głupich kilku minut.

Edit: Ten Rafael Marquez to jest zawodnik widmo. 39 lat na karku, a on nadal gra w piłkę i to w meczu mundialu. :)

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było w ich grze przypadkiem. Z Senegalem przegrali zasłużenie  a nie przypadkowo. Senegalczycy byli wyraźnie  od nich lepiej przygotowani do gry. Stwierdzenie, że tylko ja się interesuje rankingiem traktuję jako kolejny żart. Na YT wyszukaj sobie wypowiedzi w tym temacie Bońka, Nawałki i czołowych wypowiedzi sportowych dziennikarzy. Po ostatnim meczu z Japonią Naszych kopaczy spokojnie można nazwać błaznami bez żadnego honoru stojących na własnej połowie i przyglądających się Japończykom. I jeszcze komendy Nawałki żeby turbo położył się na murawie, wstyd na cały świat. Już chyba lepiej by wyglądało żeby którykolwiek z nich  podbiegł i sfaulował bez piłki japońca, a już na pewno bardziej honorowo. dzisiaj bym sobie życzył żeby Meksyk wysłał do domu Brazylię. A później żeby Japonia zamazała to skandaliczne zachowanie w meczu z Polską.

Nie byli lepiej przygotowani, czarni ludzie z natury są szybsi, silniejsi, wyżsi, skoczniejsi. To był mecz dwóch słabych drużyn, bardzo chaotyczny w którym nikt nie wykreował sytuacja z gry, tak naprawdę jedyna wykreowana sytuacja była z wolnego Grosika, Senegal strzelił przypadkowe gole w kuriozalnych sytuacjach, po błędach jakich juniorzy nie powinni popełniać.  To był klasyczny na mecz na 0:0.  Iran wygrał z Maroko 1:0 mimo, że był drużyną słabszą, Maroko kreowało sytuacja i samo strzeliło sobie gola , to jest piłka, wynik nie oznacza, ze był ktoś lepszy a jedynie, że wygrał.

 

Pierwszy lepszy wywiad : http://www.sport.pl/mundial/56,154361,23148531,zbigniew-boniek-dla-sport-pl-mundial-to-nie-euro-jesli-bedziemy.html

 

Jaki honor ? To kolejna głupota medialna, jak ja nie znoszę tego stwierdzenia gra o honor, To jest bez różnicy czy ich atakowali czy nie, bo to naszego obrazu mundialu nie zmienia, ponieśliśmy porażkę i tyle, czy byśmy wygrali 1:0 czy 2:0 wywalając ich z mundialu dla mnie to obrazu nie zmienia, Honor to pojęcia dla samurajów a nie dla piłkarzy.

 

@Arkon wiesz co chyba te problemy, ten mecz z Danią po prostu dał za dużo myśli Nawałce i zaczął nie potrzebnie kombinować zamiast poszukać zastępców na 2 pozycje, zaczął zmieniać system, kombinować ze składem itd. Zamiast udoskonalać to co umiemy, poszedł w złą stroną  i wszystko skończyło się źle.

 

@ezequiel to nie prawda z Mąką, jest zdrowy, grał w sparingu, badania w Legii miał dobre, nic mu nie dolega.

 

Bo tak naprawdę ciężko odpowiedz co się tam stało ale na pewno jest to proces długofalowy a nie coś co stało się tuż przed MŚ. Jest na pewno wiele czynników.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Jakie przypadkowe gole, co Ty w ogóle opowiadasz? To były gole strzelone po ewidentnych błędach, więc nie były przypadkowe. Mogło być więcej goli dla Senegalu po tych [beep]nych balonach Krychowiaka i notorycznych podaniach do tyłu. Zero pomysłu na grę. Jakieś wymiany podań obrońców niemalże w polu karnym, później podanie do Krychowiaka i jego balon do tyłu. Przypadkiem to oni się znaleźli na tym mundialu, jako najsłabszy zespół kompletnie bez pomysłu na grę. W dodatku ze składem z ławki rezerwowej  i wieżowcem Peszko, genialnym zadaniowcem. Śmiech na sali. Zobaczysz jakie "kwiatki" jeszcze wyjdą. Teraz żelki są na wakacjach w różnych częściach świata bo właśnie czytam, że spakowane walizki czekały na nich w hotelach po powrocie do Warszawy. Na ale z koniem się nie nakopiesz. Teraz wybieram meczycho i mam nadzieję że Brazylia dostanie kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, wiesz co to wykreowana sytuacja ? Tak przypadkowe, bo obie nie padły po wykreowanych sytuacjach a po przypadkowych zdarzeniach na boisku,to my je sobie strzeliliśmy a nie Senegal strzelił je nam. Ja o tym wiele razy pisałem, my nie umiemy grać piłką, kreować gry, najlepiej czujemy się z tyłu, to jest jeden z błędów Nawałki, że chciał zmieniać ciężar gry nie mając do tego odpowiednich piłkarzy. To był mecz 2 godnych siebie rywali, my popełniliśmy więcej błędów i przegraliśmy.

 

Piłkarze to nie zakonnice, co ty oczekujesz że będą teraz płakać i przestaną żyć normalnie ? Piłkarz to taki sam zawód jak listonosz czy kierowca itd, większość piłkarzy przychodzi jak do pracy na trening czy mecz a potem mają piłkę gdzieś. Nigdy tego nie rozumiem, że jak piłkarz przegra to nagle musi się zamknąć w 4 ścianach bo nic mu nie wolno, to normalnie ludzie jak my tylko zarabiają więcej od większości z nas.  

 

Znowu nie trafisz heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy całej sympatii dla Meksyku wygląda na to że Mundial dla Polski i Meksyku zakończy się jak w piosence Pudelsów:

 

 
Zadzwonił do mnie treneiro 
I oznajmił: jedziesz jako rezerweiro 
Oglądam mundialeiro z ławki dla rezerweiros 
Małżonce kupiłem dekodeiro 
 
Mundialeiro, mundialeiro 
Brazileiros wygrali pierwszy mecz cztery zeiro 
Mundialeiro, mundialeiro 
My na początek zero dwa z Korejrą 
 
Paparazzi szukają sensacji 
Trener mówi o aklimatyzacji 
Dyżurnaleiros, propagandeiros 
Chcą wiedzieć kogo teraz wystawi treneiro 
W szatni podchodzę do treneiro 
Daj szansę, a zostanę bohateiro 
Nie daje trener szans, nie chce w drużynie ans
Przed nami mecz z Portugaleiros 
 
Mundialeiro, mundialeiro 
Jak można było przegrać cztery zeiro 
Cztery zeiro, cztery zeiro 
Skończone dla nas mundialeiro 
 
Paparazzi filmują łzy treneira 
A w drużynie fatalna atmosfeira 
Dyżurnaleiros, propagandeiros 
Pytają, kto zarobił, a kto stracił na futboleiros 
W akcie skruchy i desperacji i rozpaczy 
Treneiro stawia pięciu nowych graczy 
W trzecim meczu z Amerykaneiros 
Wchodzi pięciu rezerwowych bohateiros 
 
Bohateiros, bohateiros 
W pięknym stylu pokonali Hamburgeiros 
Rezerwieros, rezerweiros 
Nikomu niepotrzebnych pięciu bohateiros 
Mundialeiro, mundialeiro 
Treneiro mówi o dymysji, ale to na serio
Futboleiros, futboleiros 
Nie płaczcie, bo wygrali Brazileiros!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

@mad Ty się normalnie człowieku marnujesz. Powinieneś spokojnie iść w trenerkę normalnie. Kopacze fajnie by miały bo mogłyby chlać przed meczem, ustawilbyś ich odpowiednio na boisku, świetnie byś przygotował ich fizycznie tak jak do tego turnieju, gdyby jakiś gol by wpadł to co tam, przypadkowo przecież. Kurde 2:0 już. Ale i tak fajnie się ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za Neymarem, ale przyznaję że w formie to absolutnie wybitny zawodnik. Dziś słabiej zagrał Coutinho, ale znakomity mecz Williana. No i Brazylia ma świetnych rezerwowych- Fernandinho ze świetnym podaniem do Neymara, a Firmino z golem. Spodziewałem się dobrego meczu i taki dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Szkoda Meksyku , ale to wina braku tej fryzury Neymara.

Widać, że chłop zrezygnował z "makaronu" na głowie i gra mu się inaczej układała. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad Ty się normalnie człowieku marnujesz. Powinieneś spokojnie iść w trenerkę normalnie. Kopacze fajnie by miały bo mogłyby chlać przed meczem, ustawilbyś ich odpowiednio na boisku, świetnie byś przygotował ich fizycznie tak jak do tego turnieju, gdyby jakiś gol by wpadł to co tam, przypadkowo przecież. Kurde 2:0 już. Ale i tak fajnie się ogląda.

Bycie trenerem jest nudne, do tego mało płatne ale jak tak bardzo chcesz wiedzieć to mam nawet papiery trenera bez opłaconej licencji. Ciekawsze znacznie od trenowania seniorów jest praca z dzieciakami. Jak chcesz czegoś dowiedzieć się o przygotowaniu zamiast gadać banału to zajrzyj do książki Leszka Dyji, tego z którym pracował Kuba, bardzo fajna pozycja, polecam może coś zrozumiesz  heh.

 

A co do meczu macie racje, tam Brazylia tak się rozkręca, ten Neymar mimo irytowania coraz więcej daje na boisku. Zapowiada się ciekawa walka tutaj w półfinale czy ćwierćfinale o ile awansuje Belgia  a nie Japonia dziś a potem Francja/Urugwaj.

 

Ciekawe czy jest na świecie trener który ogarnie ten Meksyk, oni mają ogromne możliwości a zawsze odpadają w ten sam sposób ?Brakuje tam tego wyrachowania europejskiego, kalkulacji.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Belgia przejdzie Japonię heh. Nie wiem dlaczego ale ja nigdy ich na poważnie nie traktuje, czegoś tam zawsze brakuje, mają fajnych piłkarzy indywidualnie ale żaden bez kolegów klubowych nie jest aż tak dobry.  I poprzedni mundial czy poprzednie Euro kończyło się podobnie, zaczyna się poważne granie zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie teraz, to kiedy? Pokolenie mają absolutnie wyjątkowe- rewelacyjny bramkarz, zdrowy Kompany i nie gorsi kompani w obronie,  genialny De Bruyne, równie fantastyczny Hazard, skuteczni Lukaku i Mertens. Jedynie Witsel i Carrasco to niewiadome, bo skusiły ich chińskie zarobki. Na papierze wyglądają znakomicie.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość breaking

Niezłe tempo gry. Panie trenerze i kto by pomyślał że jak to Pan nazwał tzw. "ogorki" zagrają pierwszą połowę z Belgią jak równy z równym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie 1 ich turniej gdzie coś takiego można zaobserwować, też byli różni trenerzy przecież. Może mentalnie mają defekt ? De Bruyne z Sane, Aguerro, Silvą to inny De Bruyne niż w kadrze , tak samo z innymi.  Choć mimo wszystko spodziewałem się goli 2-3 bramek ale może druga połowa nam to wynagrodzi, takie w 2:1 dla Japonii mnie nie zdziwiłoby ale jeśli Belgia wygra to po męczarniach które widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...