Jump to content
Poland

Szumy w radiu Dual IR4 - jak temu zaradzić?

Recommended Posts

Niedawno otrzymałem kupione przez siebie radio internetowe Dual IR4 (o którym szerzej piszę w innym temacie) ale nie jestem z niego zadowolony. Wszystko dlatego że na tyn radiu internetowym zauważyłem szumienie, które to brzmi tak jak te na paśmie FM. Sprzedawca twierdzi, że uszkodzenie powstało z racji transportu odbiornika drogą kuriera, ale nie wiem czy mu wierzyć. Jak zaradzić tej usterce i czy podłączenie zewnętrznych głośników załatwiło by sprawę? Bardzo proszę o odpowiedź.

Szumy muszą być generowane przez wzmacniacz mocy który jest albo słabej jakości albo jest uszkodzony. Zewnętrzne głośniki nie wiem jak chcesz podłączyć bo w tym radiu masz o ile wiem wyjście słuchawkowe które jest zasilane z tego samego wzmacniacza, ale możesz spróbować. Powinieneś reklamować, sprzedawca nie może zasłaniać się uszkodzeniem podczas transportu bo on jest odpowiedzialny za transport a nie klient.

Też pomyślałem że to może być wina wzmacniacza - przez to dźwięk jest taki matowy. W radiu są następujące wejścia:

yVkPf2t.jpg

Być może z któregoś uda się podłączyć tak by te szumy ominąć. Same szumy sprawdzałem na słuchawkach i po jednej stronie dźwięk był dobry, zaś po drugiej stronie był dźwięk z szumami.

Edited by Poland

Powyżej opisana usterka została już rozwiązana. Jak udało mi się dowiedzieć, szumy powodujące "matowy" odbiór były spowodowane jedną z części znajdującą się wewnątrz radia - niestety nie udało mi się dowiedzieć co to konkretnie była za część, która to powodowała wadliwy odbiór stacji radiowych. Urządzenie to zostało więc wyciągnięte przez technika z odbiornika, w związku z czym obecnie radio działa znakomicie.

Edited by Poland

Może teraz montują w radiach zakłócacze i uaktywniają jeśli słuchasz niewłaściwych rozgłośni?!

Tylko że te szumy, których to na szczęście już nie ma były przy każdej stacji radiowej i tylko te mocniejsze jakościowo stacje dało się słuchać