Skocz do zawartości

Co lepsze? Serwisy VOD, czy kanały Premium?


PIOOLE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

..ale dla osoby szukającej premier filmowych, Netflix jest ostatni...

 

Tyle że hollywood idzie w seriale a nie filmy,stąd ogromna popularność Netflixa i odcięcie HBO od kabla.

Dziś kupiłem Apple TV,bez łaski płatnych kanałów mam każdy film,często w nie osiągalnym w Polsce UHD.Gdyby nie sport nie widziałbym sensu w abonowaniu platformy cyfrowej jak Sky czy nc+ skoro i bez abonamentu dostanę każdy film i najlepsze seriale.

 

HBO mając świadomość słabnącej popularności filmów kinowych szybko ogarnęło biznes i konkuruje dziś z Netflixem a nie Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ktoś, kto chce kupić nowego laptopa otrzymuje porady, że warto kupić nowy telefon. Niech się niektórzy opamiętają. Mam Netflixa i technologicznie uważam go za serwis idealny, serialowo ma ofertę świetną i sam oglądam więcej seriali niż filmów. Ale mam też C+ ze względu na premiery kinowe bo Netflix oferuje tu niewiele. I teraz, gdy ktoś ogląda tylko filmy kinowe otrzymuje porady, że ma oglądać seriale a nie filmy jest nieporozumieniem. Każdy niech ogląda co chce. Ja też uważam, że współczesne seriale przewyższają filmy (jest więcej dobrych seriali niż filmów a każdy serial to czasowo kilka filmów) ale ktoś może uważać inaczej. I dla kinomana kanały jak C+/HBO są obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to irytuje to, iż internauci zachwalają głównie seriale Netflixa i HBO, niezależnie od tego, czy to są dobre produkcje, lub nie. Ja tam nie oglądam wielu seriali, interesują mnie głównie filmy, które często w tv pojawiają się jakieś 7-10 miesięcy po premierze w kinach. Oto jedna z przykładów dyskusji o serialu Netflixa, którego wszystkie epizody pojawiają się tego samego dnia:

"Obejrzałem 5 odcinków, jest jeszcze lepiej niż w pierwszym sezonie", "Wszystkie epizody są dobre, z wyjątkiem 7", "Co wy pie*****cie, ten sezon to dno". To kilka z wielu przykładów dyskusji o serialu Netflixa. Żadnej merytorycznej dyskusji o fabule, ale zdarza się też, że trafi się jeden post na kilkadziesiąt, który omawia dany epizod.

Podsumuwując: może i Netflix to dobra oferta "premium", ale ten serwis głownie serialami stoi. Ja zdecydowanie wolę tv premium. Mam dostęp do filmów prosto z kin, jak i do nowych seriali.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

Bardzo dobre pytanie. Wydaje mi się, że niektórzy na tym forum próbują na siłę udowodnić, że ich zabawki są lepsze i przede wszystkim, że są tak technologicznie do przodu. Moim zdaniem nawet taki Cinemax ma więcej do zaoferowania jeśli chodzi o filmy niż Netflix i Showmax razem wzięte. I nie mówcie mi, że wszystkie filmy można obejrzeć w kinie w Polsce, bo ostatnio właśnie na Cinemax obejrzałem całkiem niezłe dziełko "Gorzka siedemnastka", które nie miało premiery w Polsce. A już zupełnie kuriozalne jest wyższe ocenianie seriali Netflixa od HBO, bo choćby nagrody Emmy temu przeczą. Technologicznie Netflix góruje nad konkurencją, ale czy na pewno jakością produkcji!?

Tak przy okazji orientuje się ktoś jak wygląda cenowo HBO w USA czy Wielkiej Brytanii?

@Solderowy

Pełna zgoda. Jak patrzę na oceny niektórych seriali szczególnie na Filmwebie czy nawet IMDb, które są wyższe od dajmy na to genialnego filmu "Manchester by the sea", to zaczyna mnie pusty śmiech ogarniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wyższość seriali Netflixa nad HBO czy odwrotnie. To są niewątpliwie liderzy i mają świetne produkcje, zarówno jeden jak i drugi. Ktoś kto lubi seriale powinien mieć obydwie usługi jeśli tylko znajdzie na wszystko czas :) Nagrody nie mają tu nic do rzeczy bo często są  przyznawane za nazwisko czy producenta. Seriale Netflixa potrafią dorównać serialom HBO. "The Crown "Narcos" "Stranger Things" "Mindhunter" to seriale o podobnym poziomie jak najlepsze seriale HBO. Nie ma sensu się spierać które lepsze bo to nie rywalizacja sportowa.

 

Arkon: Dla wielu bardzo dobry serial może mieć wyższą ocenę od bardzo dobrego filmu. Mnie to nie dziwi.

 

HBO kosztuje w USA ok. 15$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasheed

W większości się z Tobą zgadzam, choć nadal uważam, że oceny większości seriali są mocno zawyżone. Ja może jestem starej daty, ale zdecydowanie wolę dobry film od serialu, Nie pamiętam, żeby jakikolwiek serial zrobił na mnie takie wrażenie jak choćby wspomniany wyżej "Manchester..." czy wcześniejszy "Whiplash" albo polska produkcja"Ostatnia rodzina", już nie mówiąc o klasycznych filmach jak "Lot na kukułczym gniazdem" czy "Amadeusz". Do tych pozycji mogę wracać niemal w nieskończoność, do seriali niekoniecznie, może z wyjątkiem "Sześć stóp pod ziemią" i "Kompanii Braci", bo to jest kult. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie na siłę udowodnić wyższość Netflixa nad HBO czy C+. Oferty są skierowane do innych odbiorców. @PIOOLE zależy na nowościach filmowych, a tu wychwalanie Netflixa. Pytam się po co?

nie chodzi o wyższość a o zmiany na rynku tv za którymi chcąc nie chcąc każdy musi podążać.Wejdz na stronę HBO i zobacz czym się chwalą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon, tyle że tak dobrych filmów jak te co wymieniłes jest w skali roku może góra 5-10. Seriali za to więcej. Każdy serial to średnio długość 5 filmów. Zatem bardzo dobry serial zachwyca Cię i zajmuje dłuzej niż dobry film. Ostatnio zachwyciłem się "Pattersonem", "Zwierzętami Nocy". Ale spoglądam w ramówki stacji premium i filmów tej klasy na razie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zachwyciłem się "Pattersonem", "Zwierzętami Nocy". Ale spoglądam w ramówki stacji premium i filmów tej klasy na razie nie widzę.

Tak się akurat składa, że w ciągu ostatniego półroczna na kanałach premium pojawiło się mnóstwo dobrych filmów, między innymi "Arrival", "Fences", "Ja, Daniel Blake", "Toni Erdmann", wspomniane "Zwierzęta nocy", "Patterson", "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", "Elle", "Manchester by the Sea", "Ostatnia rodzina", czy chociażby "Powidoki", a pod koniec listopada pojawi się film "Mężczyzna imieniem Ove", szwedzka komedia nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową w zeszłym roku za najlepszą komedię, oraz dwiema nominacjami do Oscara. Ja tam na taką ofertę filmową nie narzekam.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz obejrzeć dany film, zaledwie kilka miesięcy po premierze kinowej to warto wykupić go w VoD. A jeżeli jesteś cierpliwy, poczekasz te 8 czy 9 miesięcy na film, a w międzyczasie chcesz obejrzeć pozostałe produkcje, to warto wykupić pakiet premium.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zdecydowanie wygrywa opcja Canal+ oraz HBO z HBO GO. Co prawda już nie jest to gwarancja pełnej dostępności do nowości filmowych, ale nadal to najlepsza opcja. Nie zapominajmy, że do produkcji własnych tych kanałów nie zyskasz dostępu w żadnym VOD. HBO to nadal najlepsze seriale, a w C+ mam jeszcze sport. Jakoś ani Netflix, ani Showmax mnie nie przekonują. Biorąc pod uwagę, że HBO razem z GO można mieć za ok. 20 zł, to w/w serwisy powinny kosztować max. 10. :)

Nie przesadzaj. Ile tych super seriali na HBO? 5-6 mi przychodzi na myśl. Teraz porównywać to np z Netflix. Wiem co mówię - mam oba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,takich filmów jest coraz mniej dlatego jeśli się już pojawi idę do kina albo obejrzę w iTunes zaraz po premierze a nie rok jak mi HBO puści.

 

A jak wygląda z dostępnością filmów w VOD ? Bo tak przeglądam wybiórczo i np. nie widzę nigdzie filmu "Manchester by the Sea". Więc nie wszystko chyba da się obejrzeć z pominięciem kanałow premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie wszystko. Ja wszędzie szukałem filmu "Spotlight", bo przegapiłem premierę w kinie i nigdzie nie znalazłem. Poza tym bardziej zgadzam się z @Solderowym i jego listą filmów, do których co najmniej kilka bym dodał np. "Dzikie łowy". Oprócz braku czasu do seriali zniechęca mnie jeszcze to, że po pierwsze zazwyczaj po pierwszym lub drugim sezonie poziom spada niesamowicie nawet w "House of Cards"(rzuciłem w połowie pierwszego odcinka III sezonu) oraz brak pewności, że nawet najlepszy serial będzie kontynuowany jak to miało miejsce przy "Rodzinie Borgiów". Co do ceny, to uważam, że jeśli HBO w USA może kosztować 15$, to jakim cudem w Polsce koszt to 20 zł, podczas gdy u Netflixa jest odwrotnie. To też mi się nie podoba w tym serwisie,że nie ma innych cen w zależności od regionu. To tak jakby Anglicy zażądali za prawa do Premier League w Polsce tyle co w Anglii. Przecież to absurd.

@Pioole

Jeśli zależy Ci tylko na filmach to jeszcze godnym rozważenia jest karta do Cinema City. Koszt nieograniczonych wejść w miesiącu masz za ok. 50 zł. To jest moim zdaniem najbardziej opłacalna opcja. Jeśli nie to zdecydowanie Canal+ i HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Pioole

Jeśli zależy Ci tylko na filmach to jeszcze godnym rozważenia jest karta do Cinema City. Koszt nieograniczonych wejść w miesiącu masz za ok. 50 zł. To jest moim zdaniem najbardziej opłacalna opcja. Jeśli nie to zdecydowanie Canal+ i HBO.

 

Zakładając, że PIOOLE mieszka w większym mieście i filmy ogląda sam. W przeciwnym wypadku koszt rośnie bardzo (dojazd, czas, dodatkowe bilety-karnety). A do tego jest katowany reklamami, w VOD/tv masz filmy bez reklam.

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda z dostępnością filmów w VOD ? Bo tak przeglądam wybiórczo i np. nie widzę nigdzie filmu "Manchester by the Sea". Więc nie wszystko chyba da się obejrzeć z pominięciem kanałow premium.

 

Amazon Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po pół roku już może go nie być. Trudno jednak, żeby Amazon nie dał w prime wlasnej produkcji. Dobrze, że koledzy od kanałów linearnej tak chwalą ten film, może przekonają się do innych produkowanych jako Amazon i Netflix originals ;).

https://www.engadget.com/2017/05/01/amazon-gives-free-prime-to-manchester-by-the-sea/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...