Skocz do zawartości
  • 0
Donsego

CP oraz NC+ jednocześnie

Pytanie

Witam,

Obecnie kończy mi się umowa w NC+. W związku z tym rozważam różne opcje. Jedna z nich to przedłużenie umowy oraz dodatkowo podpisanie równoległej  z Cyfrowym Polsatem. Widzę to w ten sposób, że w NC+ dekoder zamienię na moduł CI (NC będzie nadawał w 4K a posiadam relatywnie dobry TV Sony 4k) a w CP wezmę dekoder EVO. Pozwoliłby mi to na dostęp do wszystkich kanałów sportowych dostępnych w Polsce. Na tym mi najbardziej zależy.

Czy tak mix jest możliwy?

Podpięty jestem do anteny satelitarnej zbiorczej. Mam jedno gniazdko w salonie. Co zrobić żeby móc korzystać z oferty obu operatorów w mojej sytuacji? Czy potrzebny jest jakiś trójnik czy też może będę potrzebował dodatkowy talerz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Kwestia 1: musisz się upewnić, czy TV posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S/S2, bo sama obecność gniazda na moduły nie musi oznaczać, że można na nim oglądać TV Sat.

Kwestia 2: co do sygnału: nie można rozdzielać sygnału satelitarnego, bo tunery sterują m.in. wybór polaryzacji napięciem. Długie wyjaśnienie: https://forum.satkurier.pl/topic/8333-rozdzielanie-sygna%C5%82u-satelitarnego/?do=findComment&comment=505456

Jako że masz instalację zbiorczą, to jak rozumiem przy niej nie możesz wprowadzać zmian - wtedy niestety osobna antena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Lepiej by było zakupić tuner z dwoma slotami CI i wziąć abonamenty na to i porządny tuner wtedy jest 2 w 1. Drogo ale wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Lepiej by było zakupić tuner z dwoma slotami CI i wziąć abonamenty na to i porządny tuner wtedy jest 2 w 1. Drogo ale wygodnie.

Witaj Wigru.

Też o tym właśnie myślałem. Jaki tuner mógłbyś polecić? Coś z VU+?

Kwestia 1: musisz się upewnić, czy TV posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S/S2, bo sama obecność gniazda na moduły nie musi oznaczać, że można na nim oglądać TV Sat.

Kwestia 2: co do sygnału: nie można rozdzielać sygnału satelitarnego, bo tunery sterują m.in. wybór polaryzacji napięciem. Długie wyjaśnienie: https://forum.satkurier.pl/topic/8333-rozdzielanie-sygna%C5%82u-satelitarnego/?do=findComment&comment=505456

Jako że masz instalację zbiorczą, to jak rozumiem przy niej nie możesz wprowadzać zmian - wtedy niestety osobna antena.

Mr. Orbita dziękuje za odpowiedź. Mój TV posiada wbudowany tuner satelitarny DVB-S/S2. Zmiany w antenie zbiorczej raczej nie wchodzą w grę. Wolałbym też uniknąć dodatkowej anteny. Budynek w którym mieszkam jest świeżo postawiony i nie chcę go "upiększać" talerzem satelitarnym.

Zdecyduję się pewnie na inwestycję w dekoder z dwoma slotami CI.

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Tu musisz dobrze pokombinować. Pomijając wyższość jednej firmy nad drugą, polecam Vu+ (sam używam, jestem mega zadowolony).

Wszystko zależy od zasobności portfela i modułu jakie zakupisz. Nowe tunery obsługują standard CI+ ale są droższe, w przypadku NC+ moduł z systemem kodowania w Nagra ma CI+ (obsłuży 4K) i musiałbyś mieć Vu+ z softem VTi aby to dobrze obsłużył. Starsze moduły CI (dostępne jeszcze na aukcjach) mają tryb legacy i działają w każdym slocie - można z nich przejść na abonament (nie obsłużą 4K) ale są tańsze i tunery też są tańsze. Jak to się ma do modułu CAM Cyfrowego Polsatu nie wiem, bo nie używam. U mnie na Solo 2 działa bez problemu stary CAM TNK HD na sofcie PLi. W obu przypadkach moduły są jednostrumieniowe - możesz nagrywać tylko jeden kanał. Na necie masz tabelkę z porównaniem tunerów VU+ (niedawno weszły 2 nowe modele).

Wygoda jest taka, że masz wszystko w jednym, możesz sobie sam ułożyć listę kanałów, nie musisz kombinować z kablami od anteny. Przy odpowiednim doborze abonamentów kanały będą się uzupełniać. W razie np. zakupu albo utraty praw przez którąś platformę możesz je odbierać z drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Natywne wsparcie CI+ ma Solo 4K. UNO 4K i reszta z VTi, oczywiście boxy 4K. Ja zalecam Solo 4K + 2 moduły CI+: Polsatu i natywny CI+ nc+, oba działają bez problemów w tym dekoderze. Nie gryza się. Moduł CI Polsatu się gryzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Kaspian0007 przeglądam specyfikację wspomnianego przez Ciebie Solo 4K. Coś mi tutaj nie pasuje. Posiada on 1 gniazdo CI+ a będę potrzebował dwa. Być może coś źle zrozumiałem. Proszę o naprowadzenie i wyrozumiałość zarazem. Jestem w tym temacie nieco zielony, gdyż do tej pory moje doświadczenia z TV Sat polegały na okresowej wymianie dekoderów oferowanych przez NC+. Odpinałem stary dekoder, wpinałem nowy i na kilka lat zapominałem o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi