Skocz do zawartości

Ustawienia sieci LAN w tunerze


LukaszW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Panowie mam taki oto problem... Z mojego dekodera E2 zaczely znikac kanaly. Byly one na liscie wszystkich kanalow jednak na mojej podstawowej ich nie bylo. Zaczalem szperac i zaaktualizowalem plugin flashback oraz przypadkiem usunalem baze astra. Efekt? Posypalo sie wszystko i nie bylo zadnego kanalu. Przy robie wyszukiwania kanalow wyskakiwal jakis blad na zielonym ekranie i reset urzadzenia... I tak w kolko. Przy wielkiej pomocy jednego z uzytkownikow udalo mi sie wgrac nowy soft. Blad juz nie wyskakuje... Jednak kanalow nadal nie ma. Jest lista, w programie widac co wlasnie leci jednak transmisji brak. Osoba pomagajaca mi pisala o zaaktualizowaniu listy jednak wchodzac w siec nie mam przypisanego IP. Moglbym wpisac recznie ale skad numer "maska sieci" i "brama"??? Macie Panowie propozycje co zrobic? Moze ktos zna inny sposob bez uzycia LAN??? A jesli musi byc polaczenie z siecia to gdzie moze byc przyczyna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wnioskuję z postu @LukaszW, to miałeś automatyczny IP (DHCP) i normalnie tak odbiornik jest konfigurowany. Rzadkością jest potrzeba przyznawania IP ręcznie i zwykle jeśli ktoś tak robi to wie po co i ma w tym konkretny cel. U Ciebie tak nie było, a to każe podejrzewać, że masz zupełnie inny problem - sprawdź, czy kabel sieciowy jest prawidłowo podpięty - i po stronie odbiornika i switcha/routera, czy co tam masz. Spróbuj też zrestartować odbiornik, bo czasem zwyczajnie sieć z jakiegoś powodu nie wstanie i restart może to opanować.

 

Nie wiem, czy dobrym pomysłem było wgrywanie softu od zera, bo mogłeś mieć skonfigurowany oscam i po flashowaniu mogłeś to sobie zaorać, a widzę, że w tym nie siedzisz i teraz w tej sytuacji wyprostować to będzie ciężko. W ogóle potrzebne info jaki to konkretnie model odbiornika i jaki wgrany soft/image.

 

W odbiornikach linuksowych przy konfiguracji minimum to 3 tematy:

- soft (image)

- lista

- jeśli używasz samej karty: oscam z odpowiednią konfiguracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki tuner ?

2. Instalacja softu od nowa.

3. Dekoder automatycznie ma DHCP włączone - sam pobierze odpowiedni adres IP. Jaki adres został przydzielony możesz sprawdzić w routerze lub dekoderze.

3a. Możesz sam wpisać adres IP = brama - maska sieci ale pamiętaj żeby był inny niż przydzielany przez router innym urządzeniom w sieci.

4, Przeskanować obie satelity na początku po instalacji softu.

5. Ściągnąć plugin MyUpdater pod swój dekoder.

np z stąd:

http://upload.[beep]/file.php?id=15314

i zainstalować.

6. Przez ten plugin zainstalować listę kanałów - oscam - - dograć pliki oscama w odpowiednie miejsca -poustawiać w oscam co trzeba.

7. Jeśli twój tuner umożliwia zrób kopię systemu po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych tobie rzeczy.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos zauwazyl faktycznie sie na tym nie znam wiec prosze o cierpliwosc... Do rzeczy, posiadam e2 duobot. Po konsultacji z jednym z uzytkownikow wgralem najpierw Nbox5800 Duo_Multiboot_v2 Multi MAC 09_2013.zip a nastepnie openpli8.6 nand kaspian.rar. Jak pisalem wczesniej nie dzialal zaden kanal a przy probie automatycznego wyszukiwania wyskakiwal blad, zielony ekran i restart. Po wgraniu wymienionych plikow przestal wyskakiwac blad ale wciaz nie bylo zadnych kanalow. Dzis po resecie routera i restarcie tunera wrocilem do punktu wyjscia czyli odzyskalem czesc kanalow. Jednak wciaz brakuje mi np canal plusow, comedy central itp. Sa one w liscie WSZYSTKICH kanalow a na podstawowej nie. Uzytkownik ktory mi pomagal pisal ze teraz nalezy polaczyc sie z siecia w celu zaktualizowania listt... Jednak po restarcie urzadzenia nic sie nie znienilo... Wciaz nie ma IP. Dodam ze glowny dekider nc+ znajduje sie w innym pokoju a ja korzystam ze splitera jesli to moze pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...