Jump to content
Frazes

Opticum HD AX 502 Combo

Recommended Posts

Nie znalazłem tematu o tym sprzęcie (chyba, że coś przeoczyłem :grin: ), a po przejrzeniu instrukcji obsługi zainteresowało mnie, że obsługuje on system plików NTFS na podłączanych do niego pamięciach i tu naszła mnie ciekawość, czy ma to również wpływ na ewentualną możliwość wyłączenia dzielenia plików z nagrywanymi audycjami, jeśli używamy pamięci sformatowanej właśnie w systemie NTFS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam okazję od wczoraj używać tego tunera i na razie odkryłem brak w menu możliwości utworzenia pełnej kopii zapasowej oprogramowania, albo chociaż samej listy kanałów na pamięci usb. Znalazłem tylko opcję wgrywania takiej kopii, ale skąd ją wziąć, skoro nie można jej zrobić i co gorsza nigdzie w sieci nie udało mi się znaleźć pliku, nawet z fabryczną wersją oprogramowania (podejrzewam, że można zrobić kopię przez port RS232, ale powinna być taka opcja też w menu !)...

 

Wie ktoś może jakim programem można zrobić tę kopię oprogramowania przez RS232, albo ewentualnie posiada wersję oprogramowania, z opcją jej utworzenia???

 


Witam, czy ten dekoder koduje nagrania?

 

Nie koduje. Format nagrań to oczywiście pliki z rozszerzeniem ts.

 

Nie sprawdzałem jak wygląda sprawa z ewentualnym dzieleniem plików nagrań, jeśli używamy dysku usb sformatowanego w NTFS (przy najbliższej okazji sprawdzę). Dysk w NTFS na pewno obsługuje, bo taki do niego podłączyłem.

Edited by Frazes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomogę. :)

 

Wpinasz pena lub dysk zewnętrzny i w narzędziach wybierasz aktualizacja przez USB. Typ aktualizacji ustawiasz na backup i zrobi Ci backup na nośniku. 

Będzie to plik backup.abs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki :-)  .

 

Aktualnie tuner odłączyłem, ale jak go znowu podłączę to wypróbuję :-)  .

 

Nie mogłem właśnie uwierzyć, że w tym tunerze nie ma funkcji tworzenia backupu, bo jego oprogramowanie jest bardzo podobne do tego w Golden Media Uni-Box 9060, a tam taka funkcja jest w menu systemowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×