Skocz do zawartości

Minęła 20


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Minęła 20'' jest to program publicystyczny TVP Info, który jest emitowany od soboty do czwartku o godz. 20:10, i jest on prowadzony przez Adriana Klarenbacha (sobota-poniedziałek) oraz Michała Rachonia (wtorek-czwartek). Najbardziej znane są wydania ''Minęła 20'' prowadzone przez Michała Rachonia, w których m.in. sondy uliczne przeprowadza Łukasz Sitek, stałym czwartkowym punktem programu jest rozmowa Michała Rachonia z Wojciechem Cejrowskim, czy słynne już ''Jedziemy!'' na początek programu.

 

Ciekaw jestem co o tym programie sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miał na myśli Frontowiec pisząc najbardziej znane. Rachoń to typ showmana, który skupia uwagę na sobie, co z jednej strony może być dobre dla programu, ale z drugiej strony negatywne, bo jednak najważniejsi powinni być goście. Niestety w przeciwieństwie do innego ocenianego przed chwilą programu tu nie dba się o plurallizm i dobór różnych osób . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie przy prowadzących ten program widać kontrast. Mamy Rachonia, który faktycznie jest takim typem showmana, prowadzi to tak trochę po amerykańsku. A z drugiej strony mamy Klarenbacha, spokojniejszego, z większą powagą, bardziej doświadczonego. Może też właśnie o to chodzi.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to kontrowersyjne są raczej sondy uliczne Łukasza Sitka w ''Minęła 20'', które moim zdaniem też je robi w stylu amerykańskim - szczególnie jest to widać w podkładzie muzycznym, który zazwyczaj jest w stylu hip-hopowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czyli jednak poszło o krytykę polskiego rządu. Zdaniem Grzegorza Łaguny z Superstacji, Cejrowski został zawieszony za dzisiejsze słowa o Jarosławie Kaczyńskim w Radiu Wnet, w których dość ostro go skrytykował.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno ALE - Cejrowski od bardzo dawna albo od początku współpracy z TVP zamieszcza pełne wywiady z "Minęła 20" w swoich mediach i jakoś dotąd nie było to kłopotem. Dwa - zapraszając Cejrowskiego do współpracy wiadome było,że jego poglądy będą niewygodne dla różnych stron i środowisk. TV potrzebuje wyrazistych postaci , z własnym zdaniem, ekspresyjnością. Myślę,że flaga UE to pretekst,a poszło o inne wypowiedzi w innych mediach. Rachoń też nie ma charakteru,że na to się godzi, powinien odejść solidarnie w W. Cejrowskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby tak co czwartek o 20.40 wrzucać taki filmik komentujący wydarzenia tygodnia z tym pytaniem Rachonia "Co tam Panie w Ameryce?". Cejrowski potwierdza moje słowa. Prezesura Kurskiego ma swoje zalety, ale też istotne mankamenty. Szkoda tych paru minut wolności w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cejrowskiemu to już w sumie od paru lat internauci proponują, żeby coś nagrywał do internetu, czy to nową wersję WC Kwadransa, czy też właśnie komentarz o sytuacji w USA. W samym filmie, który linkowałem, Cejrowski zwraca uwagę na istotny szczegół: spalenie flagi (które nie poszło do emisji, sam dyrektor Olechowski nawet dementował newsy o tym na Twitterze) było 15 listopada. Decyzja o wycofaniu go z roli gościa w programie nadeszła 2 tygodnie później. Gdyby naprawdę miało chodzić o flagę, to decyzja dyrektora TAI byłaby najpóźniej 2 dni po nagraniu.

 

Zastanawia mnie też, w jaki sposób zniknięcie Cejrowskiego z czwartkowych wydań wpłynęło na oglądalność programu w ten dzień tygodnia. Bo wizerunkowo TVP już nieco straciła. Cejrowski nawet się nie przejął zbytnio, bo to w sumie nie pierwsze jego wyrzucenie, a wylatywał on z telewizji w czasach o wiele trudniejszych, przedinternetowych, i jeśli wtedy dał sobie radę, to teraz tym bardziej i jeszcze na tym lepiej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

''Minęła 20'' zyskała dzisiaj nową czołówkę.

Także w wydaniach prowadzonych przez Michała Rachonia pojawia się jako przerywnik amerykańska muzyka rockowa (coś podobnego jest robione w Fox News).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/minela-20-w-tvp-info-michal-rachon-klasyki-rockowe-jako-przerywniki-muzyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...