Skocz do zawartości

Samsung UE40D6000


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, który pojawił się dosłownie przed chwilą i spotykam się z nim pierwszy raz. Szukałem w Google, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

Podczas przełączania kanałów na dekoderze telewizor nagle zaczął wydawać dziwne odgłosy - przypominające stukanie paznokciami w metalową obudowę TV, a obudowa lekko wibruje. Problem pojawia się i nasila wraz ze wzrostem podświetlenia TV. Dodam, że mniej więcej w połowie wysokości, nad złączem zasilania, obudowa jest dość ciepła i wibruje.

Czy spotkał się ktoś kiedyś z podobnymi objawami? Dodam, że odgłos stukania jest ciągły, z częstotliwością kilku stuknięć na sekundę.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post. Dla uogólnienia poprawiono też tytuł wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy przestajesz przełączać kanały to nadal słychać te "stukanie"?

Jeśli teraz "stuka" cały czas to może to być coś z przetwornicą napięcia, skoro mówisz, że w okolicach układu zasilacza obudowa jest dość ciepła. Ale jak bardzo jest ciepła? Bo to, że zasilacz się nagrzewa, jest rzeczą normalną.

Jeżeli faktycznie coś jest nie tak z przetwornicą napięcia, coś w niej "stuka', nagrzewa się bardzo mocno, że jej okolicy nie da się dotknąć to lepiej natychmiast wyłącz telewizor całkowicie z prądu i oddaj go do serwisu. Uszkodzona przetwornica napięcia może nawet wywołać pożar. :/ Wiem co mówię, bo akurat znam przypadek, gdzie spłonęło mieszkanie od telewizora, w którym właśnie zapalił się układ zasilania. A to też był już nowszy telewizor, typu LCD. Było to kilka lat temu. Dlatego też lepiej tego nie lekceważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pukanie pojawilo sie nagle podczas przelaczania kanalow i byl ciagly niezaleznie od tego czy dekoder byl wlaczony czy tez nie. Co do ciepla to mozliwe ze od podswietlenia bo innych czesciach tez jest cieply podczas pracy. Bede kontaktowal sie jeszcze z serwisem Samsunga we Wrocławiu i zobaczymy co powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...