Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


Gość lukimann
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam przedłużyć umowę z siecią Plus.

Abonament i do tego dobieram telefon.

Rozważam 3 opcje:

- Sony XZ 1 Compact

- Samsung Galaxy S7

- Huawei P10

Jeśli ktoś używa tych telefonów, może mi jakoś w tym temacie udzielić wskazówek będę wdzięczny za pomoc :-)

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego telefonu używasz dotychczas? Ja całe życie używam Samsungów i S7 mógłbym z czystym sumieniem polecić za szybkość działania, aparat, intuicyjność... No właśnie, intuicyjność, dla starych użytkowników Samsungów telefon będzie prosty w obsłudze, a użytkownicy innych marek będą musieli do nakładki się przyzwyczaić.
Drugie pytanie to za ile ten Samsung? Jeśli za grubą kasę to wolałbym wybrać tańszy, ale nowszy model np A5 2017. Te telefony na prawdę już się dużo między sobą nie różnią. Użytkowałem zarówno S7 EDGE i A5 2017 i różnica jest niewielka, głównie chodzi o wyświetlacz.
Na temat reszty producentów nie wypowiadam się, bo od Sony ostatni mój telefon to był Xperia T3, a od Huawei nie miałem nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ja całe życie używam Samsungów i S7 mógłbym z czystym sumieniem polecić za szybkość działania, aparat, intuicyjność...

Również polecam S7, idealnie się sprawdza przy wszystkich usługach "GO".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Przydatna tabelka. Oferta cenowa wymienionych modeli w rozbiciu ratalnym niewiele się różni (aczkolwiek Huawei wypada tu najtaniej).
Na czym mi zależy? Na jak najbardziej kompaktowym telefonie, z którego "dobrze" się korzysta na co dzień. Wskazany dobry aparat, odpowiednia jakość multimediów i co najważniejsze, wytrzymałość i jak najmniejsza awaryjność. Telefony zmieniam raz na 2-3 lata. Być może ktoś ma inne propozycje? Rzecz jasna, biorę pod uwagę telefony oferowane przez Plus.

Edytowane przez lukimann
Po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym itp. wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem, sprawdziłem i przekalkulowałem...i wybrałem :-) Samsung Galaxy A5 2017.

Trzeba się teraz przyzwyczaić i zaprzyjaźnić z nowym producentem.

Jeszcze raz, dzięki za zaintersowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie.
Mam aktualnie Huawei P8 Lite z 2016r., ale wiadomo, że kiedyś przychodzi czas na małą zmianę. Przeszukałem sobie 4 modele telefonu i poprosiłbym o poradę, który wybrać? :wink:

1. LG Q6
2. Motorola Moto G6
3. Huawei Mate 10 Lite
4. Huawei P20 Lite

Co do dwóch ostatnich to się zastanawiam czy sens jest dopłacanie 200zł na inny wyświetlacz i lepszy aparat?

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś LG L90 i od tamtej pory sobie powiedziałem nigdy więcej LG. Na początku całkiem, całkiem się sprawował, ale potem to już była udręka. Potem miałem tak jak Ty Huawei P8 Lite i nie mogłem narzekać. Także na Twoim miejscu wybrałbym, któregoś z Hułajłejów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około miesiąca,fajne jest w niej to turbo ładowanie.Rozladowany telefon można naładować,w czasie chyba około godziny jak się niemyle.W komplecie było również etui,z tworzywa przypominającego gumę na tył telefonu.Ma także duży ekran.Jestem narazie zadowolony,ale to może zasługa sentymentu do firmy w dużej mierze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś LG L90 i od tamtej pory sobie powiedziałem nigdy więcej LG. Na początku całkiem, całkiem się sprawował, ale potem to już była udręka. Potem miałem tak jak Ty Huawei P8 Lite i nie mogłem narzekać. Także na Twoim miejscu wybrałbym, któregoś z Hułajłejów. :P

 

Miałem podobnie, wcześniej Samsung - chodził ok jakiś rok, potem LG jeszcze krócej chyba z pół roku byłem zadowolony, następnie Huawei P8 Lite i był niezawodny. Od listopada mam P10 Lite i też nie narzekam. W "spadku" P8 dostała żona i działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem, sprawdziłem i przekalkulowałem...i wybrałem :-) Samsung Galaxy A5 2017.

Trzeba się teraz przyzwyczaić i zaprzyjaźnić z nowym producentem.

Jeszcze raz, dzięki za zaintersowanie i pomoc.

Najbardziej kompaktowy z przyzwoitych :)

Zna ktoś może jakiś jeszcze mniejszy (4-4,5"?) telefon z Androidem z przyzwoitej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie ;)

 

Stoję na dobrą sprawę przed tym samym dylematem, ponieważ powoli umowa MiX w Plusie mi się kończy, a mój Huawei P8 Lite 2016r. jakby nie patrzeć się wysłużył (chociaż narzekać na niego nie mogę - pomimo tego, że raz był na gwarancji). Mam upatrzonych kilka modeli Huawei i chciałbym się komuś poradzić i dowiedzieć się co wziąć. A więc tymi modelami są :

- Huawei Mate 10 Lite

- Huawei P20 Lite

- Huawei Mate 20 Lite

Będę wdzięczny za każdą opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Huawei Mate 20 Lite. To wszystko zależy do czego potrzebujesz ten telefon. Mate 20 Lite jest najnowszy, ma najnowszego Androida, tylko że jest duży (jak dla mnie 6,3 cala to taki mały tablet :) )

 

PS. Po za tym nie wiem, czy w Plusie są dostępne te wszystkie telefony :)

Edytowane przez tyrla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.Poszukuję jakiegoś telefonu w przedziale cenowym 300-400 zł do podstawowego użytkowania.Rozmowy,przeglądanie wiadomości w sieci,lte i w miarę wytrzymała bateria.Aparatu jakiegoś dobrego mi nie potrzeba,nie zamierzam robić zdjęć ani nagrywać.Dodatkowych wodotrysków też nie potrzeba.Poleci ktoś coś ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę --> https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-6a-16gb-black. Kupiłem mamie na święta i jest bardzo zadowolona. Lekki telefon, wytrzymała bateria, odblokowywanie telefonu za pomocą twarzy. Za niewielkie pieniądze można mieć fajny telefon. Oczywiście na Allegro można znaleźć ten telefon poniżej 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cenę  nie dostaniesz sprzętu z procesorem lepszym niż 4rdzeniowym i  pamięcią RAM 1GB.

Może poza paroma wyjątkami jak: XIAOMI Redmi 6A LTE Dual SIM, który ma 2 GB pamięci operacyjnej, więc nie powinien się zawieszać, jesli go nie będziesz męczyć.

 

Nie kupuj tylko "polskich " chińczyków, typu MANTA. K&M czy  myPHONE, bo to "coś" się nadaje najwyżej do wbijania gwoździ w piasek. Lepiej już jakiegoś rasowego chinola typu XIAOMI czy modele popularnych marek z przed kilku lat.( stare LG/ HTC czy LENOVO/MOTOROLA)

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...