Jump to content

stare Discovery


Recommended Posts

pamiętacie złote czasy tego kanału w latach 90. ? Jeszcze na 19.2 E 11.082 H. Programy takie jak History's Turning Points, Tajemniczy Swiat A. C. Clarka czy moje ulubione spod znaku kryminalistyki i med. sadowej, wchodzące w skład wieczoru zbrodni - Forensic Detectives, Medical Detectives, Z akt FBI ...

 

Obecnie, za każdym razem gdy włączam ten kanal to albo budują choppera albo leci brainiac. jak dla mnie zenada, discovery polska kojarzy mi sie teraz z pocieszną ramówką, zoptymalizowaną pod kątem kinder-gimnazjalnego targetu. Podobnie jak kanały należące do viacomu.

Link to post
Share on other sites

I widzisz jak to są gusta i guściki. Dla mnie na przykład Planete to kicz (ostatnio oglądałem go jakiś rok temu). Każdy ma inny gust. Dla mnie NGC jest super, a ktoś może za chwilę napisać to samo, co ja o Planete. Tak to już jest. Każdy kanał ma swoich zwolenników i przeciwników.

 

A co do Discovery, to fakt poszli na totalną komerchę. :(

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

pozostaje jeszcze Discovery Asia w streamingu przez sieć (po angielsku z napisami) mają zdecydowanie poważniejszą ramówkę, wczoraj np. załapałem się na wieczór zbrodni ;)

 

Poza tym, Zone Reality UK z Eurobirda (FTA) zapowiada się coraz ciekawiej - okazuje się że to nie tylko Cops 24/7, ale zaczęli emitować nawet Medical Detectives, sztandarowy program naszego Discovery z lat 90. i wiele innych.

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Dawniej na Discovery można było pooglądać dobry dokument, teraz próżno w ogóle szukać filmów dokumentalnych! Same seriale, w stylu pseudonaukowego Brainiac, Jak to jest zrobione (swoją drogą całkiem niezły), Brudna robota, Pogromcy mitów, Monster Garage itd... Raz na rok puszczą jakiś film. Dlatego ostatnio przerzuciłem się na Planete, na którym są dużo ciekawsze serie dokumentalne i filmy.

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Discovery zarobiło swoje a teraz jest w stagnacji. Nie maja pomysłu na nowe propozycje. Ramówka smetna i mało ciekawa. Brainiac i Amerykanski Chopper to złomy dokumentalne i rozrywkowe. W dodatku same powtórki i powtórki np. przywróceni zyciu na discovery science, Smentnosc widzę...

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

ja pamiętam jak discovery było nadawane w d2mac chyba z satelity thor lub intelsat miałem chyba dwie fonie angielska i chyba szwedzka nadawali fajne programy najlepsze były o kosmosie

teraz to już nie widzę takich fajnych programów dokumentalnych w discovery :(

Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

W latach 90tych, Discovery Channel był tak dobrym kanałem, że w momencie kiedy straciłem dostęp, który wcześniej umożliwiała mi platforma MultiChoice, zacząłem w dalszym ciągu, ale już tylko słuchać fonii polskiej, która była dostępna obok fonii angielskiej.

Był taki moment, że byłem tak zafascynowany tym kanałem, że nawet kilka audycji nagrałem na taśmy magnetofonowe.

Najlepszymi programami były programy o kosmosie, zagadki kryminalne i troszkę później "Vademecum Twardziela".

 

Discovery Channel dzielił czas z The Learning Channel (później z Discovery Home And Leisure)- 10:00-17:00 i od 17:00 zaczął nadawać swoją ramówkę.

Pewnego dnia, przez cały dzień i wieczór, kanały: Discovery H&L i Discovery Channel nadawały w formie niekodowanej - był to dla mnie raj - tyle co zapamiętałem - była to jakaś poważna awaria kodowania, ponieważ co kilkanaście minut próbowano zakodować kanał, ale już po kilku sekundach przerywano szyfr.

 

Kanał Discovery Home And Leisure zaczynał swoją ramówkę od programu "Bob Ross - The Joy Of Painting". Bardzo lubiłem popatrzeć jak św. pamięci Bob tworzył swoje piękne arcydzieła na płótnie.

 

Z kanałami paczki Sky, w tym również Discovery było tak, że w momencie startu, kanały przez 2 minuty nadawały w FTA (nie wszystkie, ale np. Challenge, Discovery H&L, Disney Channel), po czym zostały zakodowane. Tak właśnie było na kanale Discovery Home And Leisure, gdzie przez dwie minuty (10:00-10:02) delektowałem się programem "Bob Ross - The Joy Of Painting". :)

 

Poniżej prezentuję screenshot Discovery Channel z 1993 roku:

c3513a8606b105c1m.jpg

Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...
 • 6 months later...

będąc młodym dzieciakiem w mojej kablówce zanim zaczęło nadawać DISCOVERY leciał wcześniej DISCOVERY HOME & LEISURE.

Zawsze wydawało mi się, że jest to niesamowicie ciekawy kanał telewizyjny, siedziałem i oglądałem do momentu aż nie nie został obraz zakodowany lub nie rozpoczął nadawanie Discovery Channel.

 

Fajne logo w ogóle. Mowa o tym starym.

 

Zawsze oglądałem bo tylko to leciało :) malarza Boba Rossa, który zawsze coś ciekawego namalował.

 

Poniżej kilka filmików z dawnego DH&L

 

http://www.tv-ark.org.uk/flvsystem_lite ... 9&type=mp4

 

http://www.youtube.com/watch?v=lfpkBuPGDxg

 

http://www.youtube.com/watch?v=zXqBvGpnzsI

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...